Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019 - Adelboden, Švajčiarsko

Slalom mužov - konečné poradie (1. + 2. kolo):

5.Alexis PinturaultFrancúzsko+ 0,97 s
6.Elias KolegaChorvátsko+ 1,97 s
-Adam ŽampaSlovenskonedokončil 2. kolo
49.Matej FalatSlovenskonepostúpil do 2. kola

ADELBODEN. Víťazom nedeľňajšieho slalomu Svetového pohára vo švajčiarskom Adelbodene sa stal Rakúšan Marcel Hirscher.

Druhé miesto obsadil Francúz Clement Noel s mankom 0,50 sekundy a tretí skončil Nór Henrik Kristoffersen s odstupom 0,71 sekundy.

Slovenský reprezentant Adam Žampa nedokončil druhé kolo, medzi elitnou tridsiatkou sa v slalome predstavil prvýkrát v sezóne.

Noel bol premiérovo na pódiu

Hirscher vylepšil svoju bilanciu v Adelbodene, po sobotňajšom triumfe v obrovskom slalome pridal deviate prvenstvo a je najúspešnejším pretekárom v tomto stredisku.

Celkovo si pripísal 67. víťazstvo v seriáli Svetového pohára.

S premiérového pódiového umiestnia v slalome sa môže tešiť 21-ročný Noel. Ten predviedol druhú najlepšiu jazdu v druhom kole.

Smolu mal líder po prvom kole Marco Schwarz, ktorý v tom druhom po druhom medzičase spravil chybu a preteky nedokončil.

Žampa stále čaká na prvé body v slalome

Žampa v druhom kole v ťažkých podmienkach začal agresívne, ale to sa mu nevyplatilo. Po prvom medzičase chytil špicara a ten zmaril jeho nádeje na bodový zisk.

Po prvom kole mu patrilo devätnáste miesto.

V prvom kole to bolo super, aj v druhom bola moja jazda perfektná, až na to, že som dostal špicara.

Adam Žampa, slovenský lyžiar

Zverenec Romaina Veleza nebodoval ani v jednom z doterajších piatich klasických slalomov aktuálneho ročníka Svetového pohára. V Adelbodene mal veľkú šancu prelomiť túto negatívnu sériu.

Pod Bernskými Alpami bol v minulosti najlepšie na 22. a 23. mieste.

"Po dvojdňovej viróze som dal do slalomu úplne všetko. Pustil som sa naplno v oboch kolách. V tom prvom to bolo super, aj v druhom bola moja jazda perfektná, až na to, že som dostal špicara. Bohužiaľ, to sa v slalome niekedy stane. Dnešný výkon treba udržať a premietnuť ho do oboch kôl," uviedol Adam Žampa v nahrávke z Adelbodenu aj pre agentúru SITA.

Matej Falat so štartovým číslom 59 sa do druhého kola neprebojoval, so stratou 3,16 sekundy skončil na 49. mieste.