Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Tybor rozhodol zápas hetrikom, brankár Hamerlík nemal svoj deň

Bodovali viacerí Slováci.

Radoslav Tybor v reprezentačnom drese.Radoslav Tybor v reprezentačnom drese.(Zdroj: TASR)

PRAHA. Slovenský hokejový útočník Radoslav Tybor zaznamenal hetrik v nedeľňajšom stretnutí najvyššej českej súťaže medzi Vítkovicami a Karlovými Varmi, v ktorom domáci triumfovali 4:1.

Na tomto výsledku mal najväčší podiel práve 29-ročný rodák z Trenčína. Tybor sa presadil trikrát v rozpätí osemnástich minút a svoju bodovú bilanciu upravil na pätnásť gólov a desať asistencií.

Slovenský súboj diváci videli v Hradci Králové, kde domáci zdolali v šlágri kola Liberec 3:1. Pri úvodnom góle zápasu asistoval hosťujúci Libor Hudáček a o jednu gólovú prihrávku si vylepšil osobné štatistiky aj Lukáš Cingel.

Prvý gól Hradca Králové strelil Matej Paulovič.

Svoj deň nemal pardubický gólman Peter Hamerlík, ktorý v prvej tretine inkasoval od Zlína tri góly a v 17. minúte ho tréner hostí vystriedal. Pardubice napokon prehrali vonku jasne 1:5.

Na jediný gól hostí asistoval obranca Juraj Mikuš. V ostatných zápasoch už slovenskí hokejisti nebodovali.

Česká liga - 35. kolo

• Chomutov - Mladá Boleslav 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

Góly: 5. Klhůfek, 42. Tomica, 55. Jank - 17. Dlapa, 22. Musil, 28. Musil, 29. Šťastný, 57. Žejdl

• Hradec Králové - Liberec 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly: 50. PAULOVIČ, 53. Chalupa, 60. Zámorský (CINGEL) - 32. Šmíd (L. HUDÁČEK)

• Zlín - Pardubice 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Góly: 7. Šlahař, 15. Valenta, 17. Fořt, 31. Anděl, 32. Kubiš - 24. Ihnačák (MIKUŠ)

/Peter Hamerlík chytal do 17. minúty a inkasoval tri góly/

• Vítkovice - Karlove Vary 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 13. Zdráhal, 16. TYBOR, 25. TYBOR, 34. TYBOR - 35. Balán

• Olomouc - Plzeň 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Góly: 1. Gulaš, 55. Němec, 57. Kodýtek, 59. Eberle

• Brno - Litvínov 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Góly: 18. Holík, 40. Mueller, 54. Němec - 9. Hübl, 10. Kašpar, 19. Válek, 54. Hanzl, 60. Hübl

• Třinec - Sparta Praha 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 5. Svačina, 35. Chmielewski - 17. Piskáček