Lionel Messi.
Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. jan 2019 o 20:43

Atlético vyhralo gólom z penalty.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili nad Eibarom 3:0 v rámci nedeľňajších zápasov 19. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Liga.

Pri triumfe tímu z Camp Nou sa dvomi gólmi prezentoval Luis Suárez, ktorý postupne skóroval v 19. a 59. minúte.

Tretí gól domácich pridala v 53. minúte najväčšia hviezda tímu Lionel Messi.

Messi dosiahol jubileum

Argentínčan dosiahol ďalší historický míľnik, keďže strelil svoj 400. gól v La Lige, potreboval na to 435 zápasov.

Tridsaťjedenročný Argentínčan strelil prvý ligový gól za Barcelonu pred štrnástimi rokmi.

So sedemnástimi gólmi je zároveň naďalej najlepším strelcom súťaže v aktuálnom ročníku.

Barcelončania stále sídlia na prvom mieste so ziskom 43 bodov a päťbodovým náskokom nad druhým Atléticom Madrid.

Real rozhodol až v závere

Real Madrid sa natrápil na víťazstvo na pôde Betisu Sevilla 2:1. Hoci favorit strelil úvodný gól stretnutia už po 13. minútach hry zásluhou Chorváta Luku Modriča, po zmene strán však v 67. minúte prišiel vyrovnávajúci gól Sergia Canalesa.

Ten v rokoch 2010 až 2012 nastupoval práve za Real.

Zisk troch bodov pre klub z Madridu napokon zabezpečil po vydarenom priamom kope Dani Ceballos v 88. minúte, ktorý podobne ako Canales dal gól svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi.

Real sa vďaka tomuto triumfu vyšvihol na priebežné štvrté miesto v La Lige, na vedúcu Barcelonu stráca naďalej desať bodov.

Atlético vyhralo vďaka penalte

Athletic Bilbao zdolal na domácej pôde FC Sevilla 2:0. Hrdinom zápasu na štadióne San Mamés bol odchovanec domáceho celku Iňaki Williams.

Baskovia sa tak revanšovali súperovi za prehru 1:3 zo zápasu Copa del Rey, ktorý sa odohral len pred troma dňami. V ligovej tabuľke sa Bilbao posunulo na priebežné šestnáste miesto, Sevilla je naďalej tretia so ziskom 33 bodov.

V úvodnom nedeľňajšom dueli sa tešili z triumfu futbalisti Atlética Madrid, ktorí zdolali Levante 1:0. O troch bodoch pre favorita rozhodol francúzsky útočník Antoine Griezmann premeneným pokutovým kopom z 57. minúty.