Juventus sa stal víťazom Talianskeho superpohára a získal domáce treble

Cristiano Ronaldo oslavuje víťazný gól v zápase Talianskeho superpohára proti AC Miláno. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. jan 2019 o 20:45

Zápas rozhodol jediným gólom Cristiano Ronaldo.

JEDDAH. Hráči Juventusu Turín sa stali víťazmi Talianskeho superpohára po tom, čo si na štadióne v saudskoarabskom meste Jeddah poradili s ligovým rivalom AC Miláno 1:0.

Juventus si ukoristil tesný triumf po góle Cristiana Ronalda zo 61. minúty. Milánsky klub navyše musel dohrávať stretnutie v oslabení, keďže za surovosť sa do spŕch predčasne v 73. minúte porúčal Franck Kessie.

Zverenci Massimiliana Allegriho po víťazstve v ligovej súťaži Serie A v ročníku 2017/2018 a zisku Coppa Italia v tom istom ročníku tak spečatili zisk domáceho treble. Pre strelca gólu Ronalda ide navyše o prvú trofej v drese úradujúceho šampióna najvyššej talianskej súťaže.

Juventus sa po víťazstve nad AC osamostatnil na čele víťazov tejto súťaže, keďže to bol preňho už ôsmy celkový triumf v Talianskom superpohári (AC ho získalo sedemkrát, pozn.).

Pred rokom sa z trofeje tešili hráči Lazia Rím, keď v auguste 2017 na Olympijskom štadióne v Ríme zdolali práve klub z Turína v pomere 3:2.

Taliansky superpohár 2019 - výsledok:

Juventus Turín - AC Miláno 1:0 (0:0)
Góly: 61. C. Ronaldo, ČK: 73. Kessie (AC Miláno)

Domov»Futbal»Taliansko»Juventus sa stal víťazom Talianskeho superpohára a získal domáce treble