Djokovič a Alexander Zverev postúpili, na turnaji skončil siedmy nasadený Thiem

Kei Nišikori.
Kei Nišikori. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. jan 2019 o 07:15

Súhrn štvrtkových výsledkov mužov na Australian Open.

MELBOURNE. Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do tretieho kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne, keď zdolal Francúza Joa-Wilfrieda Tsongu za 124 minút 6:3, 7:5, 6:4.

Súperom Djokoviča v treťom kole bude Kanaďan Denis Shapovalov (25.).

Zápas bol po jedenástich rokoch reprízou finále Australian Open 2008. Vtedy Djokovič zdolal Tsongu 3:1 na sety a získal svoj prvý titul v Melbourne.

Na postup sa poriadne natrápil štvrtý najvyššie nasadený Nemec Alexander Zverev, ktorý zdolal Francúza Jeremyho Chardyho 7:6 (5), 6:4, 5:7, 6:7 (6), 6:1.

Siedmy nasadený Dominic Thiem z Rakúska už na turnaji nepokračuje. V treťom sete vzdal súboj proti domácemu Alexeiovi Popyrinovi.

Rakúske zdroje uvádzajú fyzické problémy u svetového hráča číslo osem, najmä slabosť a celkovú vyčerpanosť organizmu. Thiem bol dvakrát ošetrovaný už počas druhého setu, napokon odstúpil po súperovom brejku v treťom sete.

Drámu ponúkol aj súboj medzi kanadským hráčom Milosom Raonicom a Švajčiarom Stanom Wawrinkom. Kanaďan vyhral 6:7 (4), 7:6 (6), 7:6 (11), 7:6 (5), duel trval cez štyri hodiny.

"Štyri tajbrejky? Mohlo sa to udiať aj iným spôsobom, ale užíval som si atmosféru. Zápas mal v sebe adrenalín aj horúčku pravej tenisovej bitky. Mám pocit, že tie štyri hodiny uplynuli za 15 minút," vravel Raonic.

Súperom Kanaďana v treťom kole bude Francúz Pierre-Hugues Herbert, ktorý vyradil vlaňajšieho semifinalistu Kórejčana Čchung Hje-ona (24.) 6:2, 1:6, 6:2, 6:4.

Australian Open 2019 - 2. kolo, muži

Novak Djokovič (Srb.-1) - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.) 6:3, 7:5, 6:4

Alexander Zverev (Nem.-4) - Jérémy Chardy (Fr.) 7:6 (5), 6:4, 5:7, 6:7 (6), 6:1

Alexej Popyrin (Aus.) - Dominic Thiem (Rak.-7) 7:5, 6:4, 2:0 - skreč

Kei Nišikori (Jap.-8) - Ivo Karlovič (Chor.) 6:3, 7:6 (6), 5:7, 5:7, 7:6 (7)

Borna Čorič (Chor.-11) - Márton Fucsovics (Maď.) 6:4, 6:3, 6:4

Fabio Fognini (Tal.-12) - Leonardo Mayer (Arg.) 7:6 (3), 6:3, 7:6 (5)

Daniil Medvedev (Rus.-15) - Ryan Harrison (USA) 6:3, 6:3, 6:3

Milos Raonic (Kan.-16) - Stan Wawrinka (Švaj.) 6:7 (4), 7:6 (6), 7:6 (11), 7:6 (5)

David Goffin (Belg.-21) - Marius Copil (Rum.) 5:7, 7:5, 6:2, 6:4

Pablo Carreno-Busta (Šp.-23) - Iľja Ivaško (Biel.) 6:2, 6:3, 7:6 (7)

Denis Shapovalov (Kan.-25) - Taro Daniel (Jap.) 6:3, 6:7 (2), 6:3

Lucas Pouille (Fr.-28) - Maximilian Marterer (Nem.) 7:6 (8), 7:6 (8), 5:7, 6:4

Alex Bolt (Aus.) - Gilles Simon (Fr.-29) 2:6, 6:4, 4:6, 7:6 (8), 6:4

Joao Sousa (Portug.) - Philipp Kohlschreiber (Nem.-32) 7:5, 4:6, 7:6 (4), 5:7, 6:4

Pierre-Hugues Herbert (Fr.) - Čchung Hje-on (Kór. rep.-24) 6:2, 1:6, 6:2, 6:4

Filip Krajinovič (Srb.) - Jevgenij Donskoj (Rus.) 6:4, 7:6 (8), 7:6 (2)

Domov»Tenis»Australian Open»Djokovič a Alexander Zverev postúpili, na turnaji skončil siedmy nasadený Thiem