Svetový pohár v biatlone 2018/2019 - Ruhpolding, Nemecko

1.Johaness Thingnes BöNórsko22:56,3 min1 tr. okr.
57.Martin OtčenášSlovensko+ 1:53,1 min2 tr. okr.
71.Michal ŠimaSlovensko+ 2:09,0 min1 tr. okr.
79.Matej KazárSlovensko+ 2:18,1 min1 tr. okr.
81.Šimon BartkoSlovensko+ 2:19,0 min2 tr. okr.

RUHPOLDING. Víťazom šprintu mužov v 5. kole Svetového pohára v biatlone sa vo štvrtok v nemeckom Ruhpoldingu stal Nór Johannes Thingnes Bö.

Dvadsaťpäťročný severan zvíťazil s jednou chybou na strelnici a najrýchlejším bežeckým výkonom s náskokom 7,9 sekundy pred svojím starším bratom Tarjeiom Böom. Tretí skončil s odstupom 10,5 sekundy domáci Benedikt Doll.

Trojnásobný majster sveta Johannes Thingnes Bö zvíťazil vo štvrtých rýchlostných pretekoch v aktuálnom ročníku, celkovo si na svoje konto pripísal už ôsmy triumf od začiatku sezóny 2018/2019.

Olympijský víťaz z Pjongčangu je zároveň lídrom v celkovom poradí Svetového pohára aj v hodnotení rýchlostných pretekov 2018/2019.

Obhajca veľkého glóbusu z ostatných siedmich rokov Francúz Martin Fourcade na strelnici nezaváhal ani raz a obsadil štvrtú priečku. Za víťazom zaostal o takmer 16 sekúnd.

V 111-člennom štartovom poli boli aj štyria slovenskí reprezentanti. Najlepšie obstál Martin Otčenáš, ktorý sa po dvoch chybách na strelnici zaradil vo výsledkoch na 57. miesto s mankom 1:53,1 minúty na víťaza.

Michal Šima skončil na 71. priečke, keď raz nepresne namieril. Matej Kazár prišiel do cieľa na 79. pozícii. Šimon Bartko dvakrát netrafil do terča a stačilo mu to iba na 81. miesto.

Program 5. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu pokračuje vo štvrtok od 14.30 h rýchlostnými pretekmi žien na 10 km. V piatok o 14.30 h bude program pokračovať štafetami mužov, v sobotu o 14.30 h prídu na rad štafety žien.

V nedeľu sa program v Ruhpoldingu uzavrie pretekmi s hromadným štartom mužov o 12.15 h a žien o 14.40 h.