1.Daryl ImpeyJARMitchelton-Scott3:03:27 h
4.Ruben GuerreiroPortugalskoKaťuša-Alpecin+ 0 s
5.Ruben FernándezŠpanielskoMovistar+ 0 s
6.George BennettNový ZélandJumbo-Visma+ 0 s
29.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+ 32 s

CAMPBELLTOWN. Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) skončil na 29. mieste v 4. etape pretekov Tour Down Under v Južnej Austrálii, ktoré sú prvým podujatím prestížneho seriálu WorldTour.

Etapa mala štart v Unley a po 129,2 km vyvrcholia v Campbelltowne. Sagan prišiel do cieľa v tretej skupinke s odstupom 32 sekúnd za víťazným Juhoafričanom Darylom Impeyom (Mitchelton-Scott).

Slovenský cyklista sa v celkovej klasifikácii zosunul z druhého na 20. miesto a prišiel aj o líderskú pozíciu v bodovacej súťaži. O 12 bodov ho predstihol Novozélanďan Patrick Bevin (CCC Team).

Na aktuálnom 21. ročníku Tour Down Under bol predtým Sagan v etapách ôsmy, tretí a prvý. Preteky v Južnej Austrálii berie líder tímu Bora-Hangrohe najmä ako prípravu pred dlhou a náročnou sezónou.

"Štvrtá etapa bola od začiatku veľmi rýchla a ja som vedel, že ťažké stúpanie na Corkscrew v posledných kilometroch nie je vhodné pre jazdcov, ako som ja. Som však v dobrej forme a čakajú nás ďalšie dve etapy, kde opäť vyskúšame naše šance," uviedol Peter Sagan prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky.

Víťazom 4. etapy TDU sa v špurte 20-člennej skupiny pretekárov stal už spomenutý Daryl Impey pred Patrickom Bevinom a Španielom Luisom Leónom Sánchezom (Astana).

"Je to fantastické. Vedeli sme, že to bude ťažké, ale zároveň sme boli presvedčení, že to môže byť etapa vhodná pre mňa. Preto sme kontrolovali únik celý deň.

Na záverečnom kopci som si veril, že to ešte môžeme dotiahnuť, a urobil som všetko preto , aby som mohol bojovať o etapový triumf. Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo vyhrať," povedal Impey.

Na čele celkového priebežného poradia zostal Bevin. Aktuálne má náskok 7 sekúnd pred Impeyom a 11 sekúnd pred Sánchezom. Sagan na 20. priečke zaostáva o 39 sekúnd.

Preteky Tour Down Under vyvrcholia počas víkendu záverečnými dvoma etapami. Nedeľňajší záver so stúpaním na značkový kopec podujatia Willunga Hill definitívne rozhodne o celkovom víťazovi a držiteľoch všetkých cenných dresov.

Nedeľa 20.1. - 6. etapa: McLaren Vale - Willunga Hill, 151,5 km

Domov»Cyklistika»Sagan stratil v záverečnom kopci, štvrtú etapu vyhral Juhoafričan Impey