Cehlárik s Chárom asistovali, Rask vyrovnal klubový rekord Bostonu

Peter Cehlárik (vľavo).
Peter Cehlárik (vľavo). (Autor: SITA/AP)
TASR|18. jan 2019 o 07:26

Všetci traja hokejisti výrazne prispeli k výhre Bostonu.

NEW YORK. Slovenskí hokejisti Peter Cehlárik a Zdeno Chára prispeli v noci na piatok v zámorskej NHL asistenciami k triumfu Bostonu nad St. Louis 5:2.

Chára si pripísal na konto dva plusové body, Cehlárik zaznamenal plusku. V bránke domácich dostal pred Jaroslavom Halákom opäť prednosť Fín Tuukka Rask, ktorý odchytal 252. víťazný duel za Bruins a vyrovnal klubový rekord Tinyho Thompsona.

"Veľa to pre mňa znamená. Boston je klub s veľkou tradíciou, jeden z členov Original Six. Mám tu česť byť súčasťou organizácie Bruins dlhé roky. Dúfam, že v Bostone budem pôsobiť ešte veľa sezón," citoval slová Raska oficiálny web profiligy.

Tampa Bay v zostave s Erikom Černákom prehrala s Torontom 2:4, v drese hostí opäť absentoval Martin Marinčin.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Boston - St. Louis 5:2

Góly: 24. Krug (Krejčí, CEHLÁRIK), 36. Backes (CHÁRA, Krejčí), 46. Wagner (Forsbacka-Karlsson), 54. Marchand (McAvoy, Bergeron), 60. Kuraly (Krejčí, Wagner) - 25. R. O'Reilly (Kyrou, Perron), 34. Gunnarsson (Schwartz, B. Schenn)

/útočník Peter Cehlárik (Boston) odohral 14:45 minúty, raz asistoval, pripísal si jeden plusový bod, prezentoval sa tiež dvomi trestnými minútami a dvakrát vystrelil na bránku/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 20:13 minúty, raz asistoval, pripísal si dva plusové body, prezentoval sa tiež piatimi trestnými minútami a zablokoval tri strely súpera/

New York Islanders - New Jersey 4:1

Góly: 6. A. Lee (Leddy, J. Eberle), 10. Dal Colle (Mayfield, L. Komarov), 16. Eberle (Leddy, B. Nelson), 58. A. Lee (Josh Bailey) - 48. A. Greene (Severson)

New York Rangers - Chicago 4:3

Góly: 14. Chytil, 18. Zuccarello (Kreider, M. Staal), 34. Kreider, 60. Zibanejad - 6. Saad (Anisimov, Seabrook), 42. DeBrincat (E. Gustafsson, P. Kane), 60. Kahun (Kämpf, Caggiula)

Tampa Bay - Toronto 2:4

Góly: 10. B. Point (Hedman, Stamkos), 34. Hedman (Kučerov, B. Point) - 12. Kadri (K. Kapanen, Marleau), 34. Marleau (Kadri, N. Zajcev), 35. Marner (Tavares, A. Johnsson), 60. Hyman (N. Zajcev, Tavares)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:38 minúty, pripísal si jeden plusový bod, dvakrát vystrelil na bránku a zaznamenal šesť "hitov"/

Minnesota - Anaheim 0:3

Góly: 4. Henrique (N. Ritchie, Montour), 5. Rakell (D. Shore, Montour), 8. Gibbons (Welinski)

Nashville - Winnipeg 1:5

Góly: 32. Arvidsson (Ellis, F. Forsberg) - 11. B. Lemieux (Morrow), 24. Appleton (Morrow, Niku), 40. B. Little (Laine, Roslovic), 42. B. Tanev (Niku, Perreault), 56. Lemieux (Copp, Morrow)

Dallas - Los Angeles 1:2

Góly: 59. Lindell (A. Radulov, J. Klingberg) - 19. Doughty (J. Carter, Kopitar), 25. Hagelin (Toffoli)

Domov»Hokej»NHL»Cehlárik s Chárom asistovali, Rask vyrovnal klubový rekord Bostonu