Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Nóri vyhrali štafetu v Ruhpoldingu, Slováci sa umiestnili na trinástej priečke

V záverečnom bežeckom úseku bojovali o triumf Bö a Nemec Benedikt Doll.

Johaness Thingnes Bö (vľavo) v tesnom závese za Benediktom Dollom.Johaness Thingnes Bö (vľavo) v tesnom závese za Benediktom Dollom.(Zdroj: Matthias Schrader TASR/AP)

RUHPOLDING. Nórski biatlonisti Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö zvíťazili v piatok popoludní v nemeckom Ruhpoldingu s náskokom 13,5 s v pretekoch štafiet mužov na 4 x 7,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára 2018/2019.

Druhí skončili Nemci Roman Rees, Johannes Kühn, Arnd Pffeifer, Benedikt Doll, tretí s celkovým odstupom 26,2 s boli Francúzi Emilien Jacquelin, Martin Fourcade, Quentin Fillon-Maillet, Simon Desthieux. Prvé tri tímy mali streleckú bilanciu 0+8, 0+6 a 0+9.

Slováci mohli skončiť v prvej desiatke

Slovenská štafeta v zložení Michal Šíma, Matej Kazár, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš obsadila 13. miesto (1+9). Šímovi po štyroch dobíjaniach na strelnici patrilo v cieli prvého úseku 14. miesto.

Kazár zaváhal na strelnici iba raz a posunul slovenskú štafetu po polovici pretekov na 13. pozíciu. Hasilla na treťom úseku predviedol po bezchybnej streľbe výborný výkon a odovzdával na skvelej 9. pozícii.

Otčenáš však musel na poslednom úseku absolvovať jedno trestné kolo a finišoval na 13. mieste.

Bö dokázal bežeckú dominanciu

Po prvom úseku bola na čele šestica tímov s minimálnymi rozostupmi. V polovici pretekov patrila vedúca pozícia Nórom, druhé miesto patrilo Francúzom, tretí boli Švédi. Tretí úsek znovu zamiešal poradím.

Do vedenia sa dostala trojica tímov - Nórsko, Rakúsko a Nemecko. Po poslednej streľbe bojovali na záverečnom bežeckom úseku o triumf Nór J. T. Bö a Nemec Benedikt Doll. Nórsky biatlonista potvrdil skvelú bežeckú formu a nemeckému súperovi nedal šancu.

O tretie miesto súperili Francúz Simon Desthieux a Rakúšan Julian Eberhard. V cieľovej rovinke bol rýchlejší Desthieux.