Trenčín vyškolil Liptovský Mikuláš, Košice doma s Miškovcom nezaváhali

Pozrite si výsledky piatkových zápasov Tipsport ligy.

Oliver Jokeľ z HC Košice a Adam Vay z DVTK Jegesmedvék Miškovec počas 47. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HC Košice (Slovensko) - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maďarsko). Košice, 18. január 2019.Oliver Jokeľ z HC Košice a Adam Vay z DVTK Jegesmedvék Miškovec počas 47. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HC Košice (Slovensko) - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maďarsko). Košice, 18. január 2019.(Zdroj: Ivan Fleischer SITA)

KOŠICE. Hráči HC Košice zvíťazili nad DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:1 v piatkovom zápase najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

Východniari sa ujali vedenia v 24. minúte, keď presne namieril obranca Martin Dudáš. O desať minút neskôr vyrovnal skóre stretnutia fínsky útočník hostí Rasmus Kulmala, ale po druhej siréne boli opäť spokojnejší domáci hokejisti.

Tesne pred odchodom do šatní skóroval v presilovke ruský legionár Igor Ignatuškin.

V záverečnej tretine si Košičania postrážili tesný náskok a v úplnom závere spečatil ich triumf Petr Kafka.

V Žiline rozhodli samostatné nájazdy

Hokejisti Žiliny zdolali hráčov Nových Zámkov 3:2 po samostatných nájazdoch.

Skóre stretnutia otvorili hostia, v 5. min sa presadil Tomáš Urban. Ďalší gól videli diváci až v polovici zápasu, domáce publikum rozjasal gólom v presilovke Emil Bagin.

Nerozhodný stav platil takmer do konca druhej časti hry, v jej poslednej sekunde však Tomáš Pospíšil v početnej prevahe vrátil vedenie Novým Zámkom. Žilinčanom sa podarilo odpovedať rovnako v presilovke, na začiatku 46. min poslal stretnutie do predĺženia Rudolf Huna.

Víťaza napokon určili až samostatné nájazdy, v ktorých o triumfe domácich rozhodol Martin Podešva.

Ölvecký zaznamenal hetrik

Hráči HK Dukla Trenčín zvíťazili nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1.

Odišli sme aj psychicky, čo ma troška zaráža. Vzhľadom na priebeh je výhra Trenčína zaslúžená.

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša

Domáci počas celého stretnutia ani raz neprehrávali. Na prvý presný zásah Ondreja Mikulu síce dokázal odpovedať v polovici duelu Marek Uram, ale potom sa tešili len trenčianski hokejisti.

Ešte v druhej tretine sa presadili dvakrát Peter Ölvecký a raz Peter Sojčík. Konečný rezultát určili v treťom dejstve obranca Juraj Cebák a Ölvecký, ktorý skompletizoval hetrik.

Vďaka trojbodovému triumfu sa Trenčín priblížil k Novým Zámkom a od šiestej priečky zaručujúcej miestenku vo štvrťfinále play-off ho delí jediný bod. Liptáci po druhej prehre v sérii zostávajú na jedenástej pozícii.

Napínavý duel v Nitre zvládol lepšie Poprad

Hráči HK Poprad zvíťazili na klzisku HK Nitra 5:3.

Domáci mali lepší vstup do stretnutia, keď po prvej tretine viedli najtesnejším rozdielom vďaka Miroslavovi Pupákovi. Poprad však otočil vývoj stretnutia v druhej tretine dvoma zlepenými gólmi Daniela Brejčáka a Mareka Zagrapana.

Nitrania čoskoro odpovedali rovnakou mincou a po dvoch presných zásahoch z hokejok Graema McCormacka a Mitcha Versteega mali opäť navrch. Ani v tomto prípade si však tesný náskok neudržali a vo zvyšku duelu ťahali za kratší koniec.

Ešte pred koncom druhého dejstva sa presadili Samuel Takáč s Lukášom Paukovčekom a v záverečnej tretine poistil víťazstvo východniarov Radoslav Macík.

V súboji tabuľkových susedov si preto Popradčania polepšili a poskočili na štvrtú pozíciu práve pred svojho súpera.

Zvolen predviedol senzačný obrat

Hokejisti Zvolena zvíťazili nad hráčmi Detvy 3:2 po predĺžení.

Strelecký účet stretnutia otvoril v 6. min hosťujúci Jakub Žilka. Do konca úvodnej tretiny ešte navýšil vedenie Detvy Michal Murček, odvtedy sa však presadili už iba hráči Zvolena.

V 27. min znižoval Lukáš Handlovský a v 47. min v presilovke vyrovnal Petr Obdržálek. Dokonalý obrat domácich zavŕšil v poslednej minúte predĺženia gólom v početnej prevahe Lukáš Handlovský.

Bystrica vyhrala vďaka trestnému strieľaniu

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili na ľade MAC Budapešť 4:3.

Po bezgólovej prvej tretine sa vedenia ujali Bystričania, v 23. min sa presadil Marek Bartánus. Domáci však do druhej sirény tromi gólmi z hokejok Chrisa Bodóa, Krisztiána Nagya a Tomáša Klempu zvrátili skóre stretnutia.

Rovnako sa v záverečnej časti hry činili hostia. V 48. min znížil Jordon Southorn a v 52. min vyrovnal Ivan Ďatelinka. O triumfe Banskej Bystrice rozhodol premeneným trestným strieľaním Éric Faille.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 47. kolo - piatok:

HC Košice - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 24. M. Dudáš (L. Nagy, Spilar), 40. Ignatuškin (Spilar), 60. Kafka (Hričina, Šedivý) - 34. Kulmala

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, M. Novák - Durmis, Rojík, 3599 divákov

Zostavy:

Košice: Habal - Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, M. Dudáš, Michalčin, J. Cibák - L. Nagy, Suja, Spilar - Š. Petráš, Ignatuškin, P. Lušňák - Hričina, Galamboš, Kafka - Jokeľ, Brophey, T. Klíma - Žitný

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó

MsHK Doxxbet Žilina - MHC Mikron Nové Zámky 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Bagin (Beránek), 46. Rudolf Huna (Kučný, Jenčík), rozhodujúci sam. nájazd Podešva - 5. T. Urban (Šimun, Bajtek), 40. T. Pospíšil (Bajtek, Šimun)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky 2:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Goga - Synek, Valo, 436 divákov

Zostavy:

Žilina: Fučík - Matejka, Kučný, Jankovič, Bagin, L. Dubeň, Dlugoš, Marek Hudec, Piegl - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - J. Milý, Surovka, Dominik Rehák - Hrazdíra, Ondruš, Mendrej

Nové Zámky: Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Andersons, A. Hatala, M. Henderson - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, T. Urban, Šimun - T. Pospíšil, R. Hruška, M. Jakúbek - Rogoň, B. Fábry, Štrauch - Ondrušek

HK Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (0:0, 4:1, 2:0)

Góly: 26. O. Mikula (J. Švec, D. Hudec), 31. Ölvecký (Radivojevič, Rýgl), 35. Sojčík (Frühauf, Ölvecký), 38. Ölvecký (Sojčík), 54. Cebák (Bartovič, M. Hecl), 57. Ölvecký (Sojčík, Radivojevič) - 29. Uram (M. Bača, A. Tamáši)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Juhász (Maď.) - Gegáň, Pálkövi (Maď.), 2469 divákov

Zostavy:

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, L. Bohunický, Gula, T. Bokroš - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Obuchov, J. Švec, D. Hudec - J. Pardavý ml.

Liptovský Mikuláš: Hollý - J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, R. Suchý, Fereta, Mezovský, Lenďák - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - R. Varga, A. Tamáši, Uram - P. Števuliak, Oško, J. Sukeľ - Žiak, Uhrík, Nechaj

HK Nitra - HK Poprad 3:5 (1:0, 2:4, 0:1)

Góly: 15. Miroslav Pupák (Scheidl, Lantoši), 32. McCormack (Marek Slovák, Lantoši), 34. M. Versteeg (A. Kollár, Čaládi) - 24. D. Brejčák, 25. Zagrapan (S. Takáč, P. Svitana), 35. S. Takáč (Zagrapan), 38. L. Paukovček (D. Bondra), 54. Macík (D. Brejčák)

Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Babic (Maď.) - Krajčík, Soltész (Maď.), 1972 divákov

Zostavy:

Nitra: Šimboch (41. Foltán) - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Rais - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Hrušík, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Fominych - A. Kollár, Čaládi, Pätoprstý

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Petran, Erving, Ťavoda - Abdul, Zagrapan, S. Takáč - P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra - Kundrik, Heizer, Olejník - R. Macík, Mlynarovič, Belluš - Lichanec

HKM Zvolen - HC 07 Detva 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 27. Handlovský (Vandas, Špirko), 47. Obdržálek (Kytnár, Michal Chovan), 65. Handlovský (Kytnár, Špirko) - 6. J. Žilka (V. Fekiač, Hodgson), 17. Murček (Ščurko, P. Hraško)

Vylúčení: 10:7 na 2 min, presilovky 2:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner - D. Konc ml., Výleta, 2770 divákov

Zostavy:

Zvolen: Skapski - Fraser, Pöyhönen, Zeleňák, Ulrych, Michal Roman, Drgoň, D. Růžička - Handlovský, Kytnár, Vandas - Obdržálek, Michal Chovan, Chlepčok - Šišovský, Špirko, Mitchell - Andrisík, S. Petráš, P. Halama

Detva: Zalivin - Betker, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Golian, F. Fekiač, Gachulinec, Jendroľ - Z. Král, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson - Pulščák, R. Gašpar, J. Tibenský - Matúš Chovan, P. Valent, M. Surový

MAC Budapešť (Maď.) - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:4 (0:0, 3:1, 0:3)

Góly: 26. C. Bodó (Dansereau), 33. K. Nagy (Macaulay), 35. T. Klempa (Negrin) - 23. M. Bartánus (Róth), 48. Southorn (B. Marshall), 52. Ďatelinka (Koper, Southorn), 54. É. Faille (z tr. strieľania)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Mihálik (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky 1:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Kalina - M. Smrek, Jobbágy, 650 divákov

Zostavy:

Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - C. Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa - Szabad

Banská Bystrica: Williams - B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro - Asselin, É. Faille, Selleck - J. Sýkora, Higgs, M. Bartánus - Róth, Koper, Gabor - Kabáč, O. Giertl, T. Török - Majerík