Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019 - Cortina d'Ampezzo, Taliansko

1.Ramona SiebenhoferováRakúsko1:36.22 min
7.Michelle GisinováŠvajčiarsko+ 1,25 s
8.Ester LedeckáČesko+ 1,26 s
9.Lindsey VonnováUSA+ 1,36 s
.Christina AgenováRakúsko+ 1,36 s

CORTINA D'AMPEZZO. Rakúska lyžiarka Ramona Siebenhoferová zvíťazila v zjazde Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo a nadviazala na svoj triumf z piatkových pretekov.

Na druhom mieste skončila s odstupom štyroch stotín jej krajanka Nicole Schmidhoferová, tretia bola Slovinka Ilka Štuhecová (+0,51).

Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Dvadsaťsedemročná Siebenhoferová si rozhodujúci náskok pred Schmidhoferovou vypracovala v záverečnej časti trate. Od posledného medzičasu na ňu získala 35 stotín a slávila druhý triumf v prestížnom seriáli.

"Bola som prekvapená, keď Nicole prišla do cieľa za mnou, pretože mala solídny náskok. Je to neuveriteľné. Moja jazda síce nebola úplne čistá, ale riskovala som a vyšlo to. Víťazstvá sú výsledkom dlhej a tvrdej práce," povedala víťazka pre ORF.

Češka Ester Ledecká obsadila ôsmu priečku (+ 1,26 s) a zaznamenala svoj druhý najlepší výsledok v kráľovskej alpskej disciplíne. Siedma bola v decembri 2017 v kanadskom Lake Louise.

Na štarte sobotňajších pretekov sa predstavila aj legendárna Lindsey Vonnová. Tridsaťštyriročná Američanka sa na svahy vrátila po zranení, ktoré utrpela v novembri, keď si na tréningu spôsobila úraz kolena.

K piatkovej 15. priečke pridala v sobotu deviate miesto s odstupom 1,36 sekundy za víťazkou.

Líderka celkového poradia Američanka Mikaela Shiffrinová vynechala oba zjazdy v Cortine, mala by však štartovať v nedeľňajšom super-G.