Dúbravka s ďalším čistým kontom, United vyhrali, v šlágri kola uspel Arsenal

Futbalisti FC Liverpool na ilustračnej fotografii.
Futbalisti FC Liverpool na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. jan 2019 o 15:38

FC Liverpool sa poriadne vytrápil.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v sobotňajšom zápase 23. kola najvyššej anglickej súťaže na domácom štadióne nad Crystal Palace tesne 4:3.

Domáci pritom do zápasu nevstúpili vôbec dobre, keď po prvom polčase prehrávali gólom Androsa Townsenda.

Liverpool strelil rozhodujúci gól v oslabení

V druhom polčase síce Mohamed Salah a Roberto Firmino otočili skóre v prospech domácich, Londýnčanom sa ale podarilo znova vyrovnať zásluhou Jamesa Tomkinsa.

Štvrťhodinu pred koncom pridal druhý gól v stretnutí Mohamed Salah.

Následne sa po druhej žltej karte nechal vylúčiť James Milner, zverenci Jürgena Kloppa však napriek tomu skórovali, keď sa presadil Sadio Mané.

Tento gól sa ukázal napokon ako veľmi dôležitý a víťazný, keďže pár sekúnd pred záverečným hvizdom znížil na konečných 4:3 Max Meyer.

Manchester United naďalej víťazí

Newcastle v bránke s Martinom Dúbravkom dosiahol dôležité víťazstvo v boji o záchranu v najvyššej súťaži, keď zdolal Cardiff 3:0 vďaka netradičnému dvojgólovému strelcovi Fabianovi Schärovi.

Tretí gól pridal v nadstavenom čase Ayoze Pérez.

Dúbravka si tak pripísal už siedme čisté konto v sezóne a v tejto štatistike patrí medzi ligovú elitu.

Manchester United nezavahál ani v siedmom súťažnom zápase za sebou pod vedením nórskeho kouča Oleho Gunara Solskjaera, keď pred vlastnými divákmi zdolal Brighton tesne 2:1.

V sobotu sa hralo aj prestížne londýnske derby Arsenal - Chelsea, v ktorom uspeli domáci hráči Arsenalu 2:0. Z piateho miesta na štvrtú Chelsea strácajú tri body.

Ani Leicestru nestačili tri góly

Wolverhampton zvíťazil nad Leicesterom City 4:3. Domáci mali skvelý štart do zápasu a už po dvanástich minútach viedli dvojgólovým rozdielom - strelecky sa presadili Diogo Jota a Ryan Bennett.

Krátko po zmene strán sa hráčom Leicestru podarilo vyrovnať, keď im pomohol aj vlastný gól domáceho kapitána Conora Coadyho.

Zverenci Nuna Espírita Santa po hodine hry znovu viedli, ale v 87. minúte Wes Morgan presnou hlavičkou vyrovnal skóre na 3:3.

Už sa zdalo, že sa zápas skončí remízou, ale v nadstavenom čase skompletizoval hetrik portugalský útočník Diogo Jota.

Premier League - 23. kolo:

• Wolverhampton - Leicester 4:3 (2:0)

Góly: 4. a 64. a 90.+ Jota, 12. R. Bennett - 47. Gray, 51. Coady (vlastný), 87. W. Morgan

• Bournemouth - West Ham 2:0 (0:0)

Góly: 54. Wilson, 90.+ King

• FC Liverpool - Crystal Palace 4:3 (0:1)

Góly: 47. a 75. Salah, 53. Firmino, 90.+ Mane - 34. Townsend, 65. Tomkins, 90.+ Meyer

ČK: 89. Milner (Liverpool, po druhej ŽK)

• Manchester United - Brighton 2:1 (2:0)

Góly: 27. Pogba (z pok. kopu), 42. Rashford - 72. Gross

• Newcastle - Cardiff 3:0 (1:0)

Góly: 24. a 63. Schär, 90.+ Ayoze Pérez

/brankár Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

• Southampton - Everton 2:1 (0:0)

Góly: 50. Ward-Prowse, 64. Digne (vl.) - 90.+ Sigurdsson

• Arsenal Londýn - Chelsea Londýn 2:0 (2:0)

Góly: 14. Lacazette, 39. Koscielny

• Watford - Burnley 0:0

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka s ďalším čistým kontom, United vyhrali, v šlágri kola uspel Arsenal