Šprint žien na 1,3 km klasickou technikou - finále:

1.Maike Caspersen FallováNórsko3:05,16 min
3.Maja DahlqvistováŠvédsko+ 5,78 s
4.Jonna SundlingováŠvédsko+ 8,12 s
5.Katja VišnarováSlovinsko+ 23,22 s
6.Stina NilssonováŠvédskonenastúpila

OTEPÄÄ. Nóri Johannes Hösflot Klaebo a Maike Caspersen Fallová sa stali víťazmi sobotňajších šprintov klasickou technikou v rámci pretekov Svetového pohára bežcov na lyžiach v estónskom Otepää.

Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Pellegrino skončil v semifinále

Trojnásobný olympijský víťaz z Pjongčangu 2018 Klaebo triumfoval v dopoludňajšej kvalifikácii a po triumfe v semifinále ovládol aj finále.

Na druhom mieste skončil Rus Alexander Bolšunov so stratou 1,51 sekundy za víťazom. Tretiu priečku obsadil ďalší Nór Paal Goldberg, ktorý za víťazným krajanom zaostal o 2,53 sekundy.

Favorizovaný Talian Federico Pellegrino nepostúpil zo semifinále.

V aktuálnej sezóne Svetového pohára zvíťazil Klaebo už vo štvrtom šprinte a po premiérovom triumfe na Tour de Ski pokračuje vo výborných výkonoch.

Fallová s premiérovým sezónnym triumfom

V predpoludňajšej kvalifikácii šprintu žien bola najrýchlejšia Švédka Stina Nilssonová, na finále však nenastúpila.

Z triumfu sa tešila Nórka Maike Caspersen Fallová pred Ruskou Nataliou Nepriajevovou, ktorá za víťazkou zaostala o 1,4 sekundy.

Na treťom mieste skončila Švédka Maja Dahlqvistová so stratou 5,78 sekundy na víťaznú Fallovú.

Štvornásobná svetová šampiónka Fallová zaznamenala premiérové víťazstvo vo Svetovom pohári v aktuálnej sezóne, celkovo si pripísala na svoje konto sedemnáste kariérne víťazstvo v pretekoch Svetového pohára.

Maiken Caspersen Fallová už v kvalifikácii potvrdila rolu jednej z najväčších favoritiek. (Autor: Ilustračná fotografia - TASR)