Juraj Kucka.
Juraj Kucka. (Autor: TASR)
SITA|19. jan 2019 o 17:16

Slovák hral od 71. minúty.

RÍM. Hráči Parmy zvíťazili v stretnutí 20. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A nad Udinese tesne 2:1.

V 71. minúte prišiel na ihrisko Juraj Kucka, ktorý si po prestupe z tureckého Trabzonsporu odkrútil premiérové minúty v drese Parmy.

Ďalší slovenský reprezentant Milan Škriniar sa z víťazstva netešil, jeho Inter Miláno doma len remizoval so Sassuolom 0:0.

V prvom sobotňajšom dueli zdolalo AS Rím na domácom ihrisku FC Turín 3:2. Rimania položili základ úspechu už v prvom polčase.

Po štvrťhodine hry sa presadil Nicolo Zaniolo, na ktorého neskôr nadviazal premeneným pokutovým kopom Aleksandar Kolarov.

Hosťom sa síce v druhom dejstve podarilo vyrovnať po presných zásahoch Tomasa Rincona a Cristiana Ansaldiho, no domácim zabezpečil tri body do tabuľky v 73. minúte Stephan El Shaarawy.

Serie A - 20. kolo:

• AS Rím - FC Turín 3:2 (2:0)

Góly: 15. Zaniolo, 34. Kolarov (z pok. kopu), 73. El Shaarawy - 51. Rincon, 67. Ansaldi

• Udinese - Parma 1:2 (0:1)

Góly: 50. Okaka - 11. Inglese (z pok. kopu), 68. Gervinho