1.Richie PorteAustráliaTrek-Segafredo3:30:14 hod
4.Rohan DennisAustráliaBahrain-Merida+ 3 s
8.Diego UlissiTalianskoUAE+ 17 s
9.Tom-Jelte SlagterHolandskoDimension Data+ 17 s
10.Dries DevenynsBelgickoDeceuninck-Quick Step+ 17 s
99.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+ 9:41 min

WILLUNGA HILL. Austrálsky cyklista Rochie Porte z tímu Trek-Segafredo sa stal víťazom záverečnej 6. etapy pretekov Tour Down Under v Južnej Austrálii, ktoré boli prvým podujatím prestížneho seriálu WorldTour.

V etape z McLaren Vale na vrchol stúpania Willunga Hill (151,5 km) Porte zvíťazil pred Holanďanom Wouterom Poelsom (Sky) a Juhoafričanom Darylom Impeyom (Mitchelton-Scott).

Obaja prišli do cieľa v rovnakom čase ako víťaz a Impeymu to stačilo na potvrdenie celkového triumfu.

Kráľ Willunga Hill

Porte zvíťazil už po šiesty raz v sérii v etape s cieľom na značkovom kopci pretekov Willunga Hill.

Tridsaťštyriročný rodák z Johannesburgu Impey sa však stal vôbec prvým cyklistom v 21-ročnej histórii Tour Down Under, ktorý dosiahol celkové víťazstvo dva roky po sebe.

Triumfoval s náskokom 13 sekúnd pred Portem a 17 sekúnd pred Poelsom.

Sagan víťazstvo na body neobhájil

Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) v náročnej horskej etape podľa predpokladov nemiešal poradím na predných priečkach.

Sagan prišiel do cieľa s odstupom 9:41 min za víťazom na 99. mieste. Celkovo sa zosunul z 20. priečky na konečnú 55. pozíciu so stratou 10:16 min. Sagan neobhájil víťazstvo z vlaňajška v bodovacej súťaži.

V záverečnej etape si už nepripísal body a celkovo skončil tretí za víťazným Novozélanďanom Patrickom Bevinom (CCC Team) a Holanďanom Danny van Poppelom (Jumbo Visma). Za víťazom Sagan zaostal o 6 bodov.

Kvalitná príprava pred sezónou

V práve skončenom 21. ročníku Tour Down Under bol predtým Sagan v etapách ôsmy, tretí, prvý, dvadsiaty deviaty a druhý a celkovo môže vysloviť spokojnosť so súťažným vstupom do nového roka.

Preteky v Južnej Austrálii bral líder tímu Bora-Hangrohe najmä ako prípravu pred dlhou a náročnou sezónou.

Sagan ovládol tretiu etapu s cieľom v Uraidle, keď v záverečnom finiši do mierneho kopca potvrdil svoje šprintérske kvality.

3.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe50

Domov»Cyklistika»Sagan v poslednej etape o víťazstvo nebojoval a neobhájil tak víťazstvo v bodovačke