Na snímke uprostred kolumbijský útočník Atalanty Duvan Zapata olavuje gól v zápase 20. kola talianskej Serie A vo futbale Frosinone - Atalanta (0:5) v nedeľu 20. januára 2019.Zapata v zápase zaznamenal 4 góly. (Autor: Federico Proietti TASR/AP)
Sportnet|20. jan 2019 o 16:42

Kolumbijský futbalista Duvan Zapata strelil štyri góly za necelú polhodinu.

RÍM. Futbalisti Neapola zvíťazili na vlastnom ihrisku 2:1 nad hráčmi Lazia Rím v nedeľňajšom zápase 20. kola najvyššej talianskej súťaže.

V domácej zostave chýbal slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý pauzuje pre zranenie. O svojom triumfe rozhodli hráči Neapola už v prvom polčase, keď sa presadili Španiel José Callejón a Poliak Arkadiusz Milik.

Za hostí už iba znížil v druhom polčase taliansky kanonier Ciro Immobile. Neapol v tabuľke stráca šesť bodov na vedúci Juventus, ktorý ma však jeden zápas k dobru.

Zapata kanonádou dorovnal Ronalda

Futbalisti Atalanty Bergamo zdolali v nedeľňajšom zápase 20. kola najvyššej talianskej súťaže predposledné Frosinone jednoznačne 5:0.

Skóre duelu otvoril v 11. min Gianluca Mancini, no hlavnou hviezdou zápasu bol jeho spoluhráč Duvan Zapata.

Kolumbijský útočník nastrieľal v priebehu 29 minút štyri góly a v tabuľke strelcov vyrovnal 14-gólového Cristiana Ronalda.

Atalanta sa jasnou výhrou posunula na šieste miesto so ziskom 31 bodov.

Slováci sa na ihrisko nedostali

V súboji tímov z dolnej polovice tabuľky medzi S.P.A.L. 2013 a Bolognou sa delili body po remíze 1:1.

V nedeľňajšom programe Serie A sa predstavili v akcii aj tímy, ktorých dresy obliekajú slovenskí reprezentanti.

Dávid Hancko sa len z lavičky pozeral na zápas Fiorentiny, ktorá napriek početnému oslabeniu remizovala so Sampdoriou Janov 3:3.

Na ihrisko sa nedostal ani útočník Samuel Mráz. Jeho Empoli bolo blízko k víťazstvu, ale napokon remizovalo na pôde Cagliari 2:2.

Serie A 2018/2019 - 20. kolo - nedeľa - výsledok:

Frosinone - Atalanta Bergamo 0:5 (0:2)
Góly:
44., 47., 64. a 73. Zapata, 11. Mancini

Fiorentina - Sampdoria Janov 3:3 (1:1)
Góly: 34. a 70. Muriel, 90.+ Pezzella - 81. a 85. Quagliarella (prvý z pok. kopu), 44. Ramírez, ČK: 39. Fernandes (Fiorentina, po druhej ŽK)

Góly: 34. Callejón, 37. Milik - 65. Immobile, ČK: 70. Acerbi (Lazio) po 2 ŽK

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Hamšík chýbal pri domácej výhre Neapola nad Laziom, Atalanta deklasovala Frosinone