Abdelhamid Sabiri (11) v súboji o loptu s Kevinom De Bruynem (vpravo).
Abdelhamid Sabiri (11) v súboji o loptu s Kevinom De Bruynem (vpravo). (Autor: Rui Vieira TASR/AP)
SITA|20. jan 2019 o 16:54

City stráca na lídra Premier League štyri body.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City zdolali v nedeľňajšom zápase 23. kola najvyššej anglickej súťaže Huddersfield jednoznačne 3:0.

Na pôde posledného tímu tabuľky sa favorizovaní hostia dostali do vedenia v 18. minúte, keď spoza šestnástky vystrelil Danilo a loptu nešťastne tečoval do vlastnej bránky obranca Christopher Schindler.

Úradujúci anglický šampión si následne postil víťazstvo dvoma gólmi v rozpätí 148 sekúnd. Pri oboch bol Nemec Leroy Sané, ktorý najskôr presným centrom našiel Raheema Sterlinga a onedlho zaznamenal svoj ôsmy gól v sezóne.

City sa ziskom troch bodov znovu priblížili Liverpoolu, ktorý vedie tabuľku so štvorbodovým náskokom.

V druhom zápase zvíťazil Tottenham Hotspur na pôde Fulhamu 2:1, keď otočil polčasové manko 0:1.

Domácich poslal do vedenia v 17. minúte vlastným gólom Fernando Llorente, no v úvode druhého polčasu vyrovnal Dele Alli a v nadstavenom čase zariadil tri body pre hostí Harry Winks.

Spurs figurujú na tretej priečke tabuľky s päťbodovou stratou na City.