Liptovský Mikuláš oslavuje jasný triumf.
Liptovský Mikuláš oslavuje jasný triumf. (Autor: SITA)
SITA|20. jan 2019 o 18:26

Pozrite si výsledky nedeľňajších zápasov 45. kola najvyššej slovenskej súťaže.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase 45. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Banskou Bystricou 5:3.

V prvej tretine gól nepadol, ale v prostrednej časti sa domáci hráči rozstrieľali. Skórovali v nej až päťkrát, čím si vytvorili komfortný náskok. Brankár Ivan Lisutin, ktorý debutoval vo farbách Banskej Bystrice, po štvrtom inkasovanom góle odišiel na hráčsku lavicu a nahradil ho Stephon Williams.

Tento impulz hosťom pomohol. Kanadský útočník Éric Faille sa zaskvel hetrikom, ale Bystričania napokon odchádzali zo Spišskej Novej Vsi bez bodu.

Navyše, v predstihu možno povedať, že po nedeľňajšom kole prídu o vedúcu pozíciu.

Miškovec vyhral v Nitre po predĺžení

Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili na ľade HK Nitra 2:1 po predĺžení. Domáci viedli od 17. min zásluhou mladého útočníka Samuela Bučeka. Hostia z Maďarska vyrovnali v 51. min, presadil sa Slovinec Žiga Pance.

Duel dospel do predĺženia, v ňom rozhodol o triumfe DVTK obranca Bence Szirányi.

Nitrania prehrali v štvrtom meraní síl po sebe. Miškovec triumfoval pod Zoborom po prvýkrát v sezóne.

V Košiciach rozhodli samostatné nájazdy

Hokejisti Košíc zvíťazili nad Zvolenom 4:3 po samostatných nájazdoch.

Trikrát sme viedli a najmä za stavu 2:3 sme to mali udržať. Mrzieť nás môže aj presilovka o dvoch hráčov v závere zápasu, počas ktorej sme mali iba jednu strelu. Vtedy som aj ja spravil chybu, keď som tam poslal päť útočníkov.

Andrej Podkonický, tréner HKM Zvolen

V prvej tretine hrali prím obaja brankári, ktorí zaznamenali po desať úspešných zákrokov. Ako prvý inkasoval v 22. min domáci Vladislav Habal, ktorého z tesnej blízkosti prekonal Samuel Petráš.

V 33. min dokázal v presilovke vyrovnať najlepší strelec súťaže Ladislav Nagy, ale o 82 sekúnd neskôr hostia znovu viedli zásluhou Peter Obdržálka. V tretej tretine dokázali "oceliari" dvakrát dotiahnuť náskok súpera, zvládli dlhé oslabenie o dvoch hráčov a napokon zvíťazili po samostatných nájazdoch.

Tomáša Tomeka prekonali hneď traja domáci strelci, pričom rozhodujúci gól bol pripísaný spomínanému majstrovi sveta z Göteborgu.

Zvolenčania síce prišli o osemzápasovú víťaznú sériu, ale ziskom bodu sa dostali do čela tabuľky. V porovnaní s Banskou Bystricou totiž majú lepšie skóre.

HC Košice - HKM Zvolen (20. január 2018): fotogaléria

20.1.2019

Trenčín natiahol víťaznú šnúru

Hokejisti Trenčína zdolali Poprad 2:1 po samostatných nájazdoch. Hostia mali vynikajúci vstup do zápasu, keď už po 84 sekundách hry skóroval fínsky obranca Keni Karalahti.

Trenčania boli následne aktívnejší, ale dlho sa im nedarilo prekonať českého brankára Tomáša Vošvrdu. Pomohla im až presilová hra, ktorú na začiatku 25. min využil Peter Sojčík. Pre skúseného útočníka to bol už trinásty presný zásah v aktuálnom ročníku.

Domáci sa mohli dostať aj do vedenia, ale v 36. min nevyužil nariadené trestné strieľanie Milan Bartovič. Tretia tretina gól nepriniesla, a tak muselo rozhodnúť predĺženie, respektíve samostatné nájazdy. V nich bol úspešnejší Trenčín a svoju víťaznú domácu sériu natiahol na štyri zápasy.

Autorom rozhodujúceho gólu bol Peter Ölvecký.

Detve sa nepodarilo bodovať už piatykrát po sebe

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili nad hráčmi HC 07 Detva 4:3. Domáci viedli po I. tretine 2:0, skórovali Filip Surovka a Martin Podešva.

O výsledku rozhodla prvá tretina, ktorú sme prehrali. Nebolo to z našej strany zlé, ale nedali sme góly.

Josef Turek, tréner Detvy

V II. dvadsaťminútovke sa za domácich presadil Rudolf Huna, zatiaľ čo hostia znížili na rozdiel jedného gólu dvomi presilovkovými zásahmi.

Skórovali Peter Hraško s Michalom Murčekom. V 44. min vyrovnal na 3:3 útočník Detvy Rastislav Gašpar, domáci však dokázali ešte raz skórovať.

V čase 57:00 sa presadil v presilovej hre pri vylúčení Murčeka obranca Žiliny Emil Bagin. Žilinčania zvíťazili v treťom dueli po sebe, Detva prehrala piatykrát v sérii.

Nové Zámky vyškolili Budapešť

Hokejisti MHC Nové Zámky zvíťazili nad hráčmi MAC Budapešť 5:0.

Dva góly hosťujúcich Zámčanov strelil Henrich Ručkay, po góle si pripísali českí útočníci Tomáš Urban, Tomáš Pospíšil a Radim Hruška.

Tím z hlavného mesta Maďarska prehral s Novými Zámkami štvrtý z piatich zápasov v aktuálnej sezóne Tipsport ligy.

Tipsport liga 2018/2019 - 45. kolo - nedeľa:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (0:0, 5:1, 0:2) - hralo sa v Spišskej Novej Vsi

Góly: 21. Kriška (Kurali), 25. Richard Huna (Kriška, Lenďák), 26. M. Bača (Fereta, Nádašdi), 33. R. Varga, 35. J. Nemec (A. Tamáši, Nádašdi) - 37. É. Faille (Southorn), 50. É. Faille (Higgs, B. Marshall), 53. É. Faille (B. Marshall)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Lokšík - Gajan, Krajčík, 315 divákov

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, R. Suchý, Fereta, Mezovský, Lenďák - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška, R. Varga, A. Tamáši, Uram, P. Števuliak, Oško, Žiak, Uhrík

Banská Bystrica: Lisutin (33. Williams) - B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - J. Sýkora, É. Faille, Selleck - Róth, Higgs, M. Bartánus - Kabáč, Koper, Gabor - L. Lunter, Giertl, T. Török

HK Nitra - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 17. Buček (Bortňák, B. Rapáč) - 51. Pance (Kulmala, T. Slovák), 64. Szirányi (Harrison)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Müllner - Šefčík, M. Orolin, 1648 divákov

Zostavy:

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda - Blackwater, M. Slovák, Kollár - Lantoši, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Buček - Hrušík, Čaládi, Fominych - Pätoprstý

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó

Hlasy po zápase

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Tento zápas bol podobný ako posledný. Trápime sa v koncovke a od toho sa vyvíja určitá nepohoda v tíme. Myslím si, že keby sme zvládli niektoré situácie, ktoré sa nám ponúkali, tak by bol obraz hry iný. Napadá mi situácia dvoch proti jednému, ktorú doslova znehodnotili Rapáč s Blackwaterom, ale bolo tam toho viac. V závere bolo vidieť na hráčoch, že sú nervózni. My sme za stavu 1:0 vsadili na väčšiu defenzívu. Viac gólových šancí sme mali my, avšak, dva body si odvážajú hostia."

Hunor Strenk, asistent trénera DVTK: "Mali sme dobrý začiatok, čo sa nám väčšinou nedarí. V prvej tretine sme si vypracovali 4-5 šancí, ale nedali sme gól. V druhej tretine bola Nitra lepšia, dlho sme trávili čas na ľade a domáci prevzali iniciatívu. Tretia tretina bola vyrovnaná. V predĺžení sme dokonca trafili tyčku. Myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili. Chalani bojovali a vidíte na nás veľké zlepšenie oproti prvému zápasu, ktorý sme tu odohrali a prehrali 1:6. Toto je cesta, akou by sme chceli zakončiť základnú časť sezóny."

HC Košice - HKM Zvolen 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 33. L. Nagy (Spilar), 44. Brophey (Ignatuškin), 55. Hričina (Brophey, Kafka), rozhodujúci sam. nájazd L. Nagy - 22. S. Petráš (Šišovský), 35. Obdržálek (Michal Chovan, Kytnár), 53. Vandane (Špirko, Vandas)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Suja (Košice) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Soós (Maď.) - Gegáň, Árkovics (Maď.), 3762 divákov

Zostavy:

Košice: Habal - Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, M. Dudáš, Michalčin, J. Cibák - L. Nagy, Suja, Spilar - Š. Petráš, Ignatuškin, P. Lušňák - Hričina, Galamboš, Kafka - Jokeľ, Brophey, T. Klíma - Žitný

Zvolen: Tomek - Fraser, Pöyhönen, Zeleňák, Drgoň, Michal Roman, Vandane, D. Růžička, Ulrych - Handlovský, Špirko, Vandas - Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek - Šišovský, S. Petráš, Mitchell - Andrisík, P. Halama, Chlepčok

Roman Šimíček, tréner HC Košice: "Zápas mal veľa súbojov, kombinácií aj šancí. Chcem pochváliť náš tím, ktorý viackrát dokázal vyrovnať skóre. Dôležité bolo, že sme ubránili dlhé oslabenie o dvoch hráčov. V hokeji to tak býva, že ak nepremeníš takú presilovku, tak nevyhráš. Sme radi, že sa nám dnes podarilo vyhrať, zvlášť po mnohých šanciach Zvolenčanov v predĺžení. V samostatných nájazdoch sme stavili na podobných hráčov ako nedávno a sme radi, že nám to vyšlo."

Andrej Podkonický, tréner HKM Zvolen: "Videli sme obojstranne veľmi dobrý zápas. Trikrát sme viedli a najmä za stavu 2:3 sme to mali udržať. Mrzieť nás môže aj presilovka o dvoch hráčov v závere zápasu, počas ktorej sme mali iba jednu strelu. Vtedy som aj ja spravil chybu, keď som tam poslal päť útočníkov. Mal som tam radšej dať Vandaneho, ktorý má tvrdú strelu. Inak sme podali veľmi dobrý výkon, aj v predĺžení sme mali viacero šancí. Sme radi za bod, ale mohli sme mať aj viac."

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Sojčík (Starosta), rozhodujúci sam. nájazd Ölvecký - 2. Karalahti (L. Paukovček, D. Bondra)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Adamec - D. Konc ml., Synek, 2684 divákov

Zostavy:

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, T. Bokroš, Gula, Husár - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - O. Mikula, Sádecký, Bartovič - Obuchov, Dlouhý, T. Varga - J. Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec - Špankovič

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Petran, Erving, Ťavoda - Abdul, Zagrapan, S. Takáč - P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra - Kundrik, Heizer, Olejník - R. Macík, Mlynarovič, Belluš

Ján Pardavý st., asistent trénera Trenčína: "Popradčania nás na začiatku trocha prekvapili. Diváci videli dobrý hokej. Hráčom nemôžeme nič vyčítať. Dobre reagovali na vývoj zápasu. Šance sa prelievali zo strany na stranu. S čím nie sme spokojní, sú vhadzovania a vyšší počet vylúčených."

Dušan Brincko, asistent trénera Popradu: "Dnes sme podali proti Trenčínu najlepší tohtosezónny výkon. Nerobili sme veľké chyby. V druhej tretine sme mali šance. Body sa rozdelili spravodlivo. Na penalty je to vždy lotéria. Musím pochváliť celé mužstvo za výkon."

MsHK Doxxbet Žilina - HC 07 Detva 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Góly: 6. Surovka (Beránek, Dominik Rehák), 18. Podešva (Beránek, Bagin), 33. Rudolf Huna (Jenčík, Jankovič), 57. Bagin (Húževka) - 30. Hraško (Žilka, Sládok), 34. Murček (Král, Betker), 44. Gašpar (Murček)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Kučný 10 min za napádanie rozhodcov - Murček 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Németh - Soltész (obaja Maď.), Vyšný, 506 divákov

Zostavy:

Žilina: Fučík - Matejka, Kučný, Jankovič, Bagin, Dubeň, Piegl, M. Hudec, Mendrej - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - Milý, Surovka, Dominik Rehák - Hrazdíra, Ondruš

Detva: Petrík - Betker, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Golian, F. Fekiač, Šimon, D. Jendroľ - Král, Murček, Ščurko - Žilka, V. Fekiač, Hodgson - Matúš Chovan, Gašpar, Tibenský - M. Surový, Pulščák

Stanislav Škorvánek st., tréner Žiliny: "Prvá tretina bola z našej strany vydarená, dostali sme sa do vedenia a hra bola podľa našich predstáv. Od druhej sme si asi mysleli, že body prídu samé, alebo sa súper zdolá sám. Samozrejme, že to tak nefunguje, všetci chcú vyhrať a Detva nám to aj ukázala. Zápas sa dostal do remízy, v tretej časti sa hralo hore-dolu a bolo to o tom, že kto dá gól, vyhrá. Gól sme dali v presilovej hre so šťastím my a nakoniec sme to dobojovali do víťazstva. Ceníme si tri body v ťažkom zápase."

Josef Turek, tréner Detvy: "O výsledku rozhodla prvá tretina, ktorú sme prehrali. Nebolo to z našej strany zlé, ale nedali sme góly. V druhej tretine sme boli lepším tímom, v tretej sme sa vrátili do zápasu, ale z presilovky v závere sme dostali rozhodujúci gól, na ktorý sme nedokázali odpovedať ani pri hre bez brankára."

MAC Budapešť (Maď.) - MHC Nové Zámky 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Góly: 9. H. Ručkay (Zbořil, Ordzovenský), 12. Urban (T. Pospíšil, Šimun), 28. T. Pospíšil (Šimun, Bajtek), 49. Hruška (Štrauch, Andersons), 60. H. Ručkay (Zbořil)

Vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Valach - Výleta, Durmis, 635 divákov

Zostavy:

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa - Szabad

Nové Zámky: Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Andersons, Hatala, Henderson - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Urban, Šimun - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - Rogoň, B. Fábry, Ondrušek

Domov»Hokej»Slovensko»Liptovský Mikuláš zdolal lídra, Bystrici nepomohol ani hetrik Failleho