Famózny Duda rozhodol dvomi gólmi o triumfe nad Norimbergom

Ondrej Duda (vpravo).
Ondrej Duda (vpravo). (Autor: TASR/AP)
SITA|20. jan 2019 o 17:44

Slovenský reprezentant ovládol druhý polčas.

BERLÍN. Slovenský futbalový stredopoliar Ondrej Duda rozhodol dvomi gólmi o triumfe Herthy Berlín nad 1. FC Norimberg 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 18. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy.

Po prvom polčase bol stav zápasu vyrovnaný, na gól Vedada Ibiševiča z 15. min odpovedal kapitán Norimbergu Hanno Behrens v 42. min. V druhom polčase skóroval už iba slovenský reprezentant.

Prvý gól strelil Duda v 50. min po priťuknutí od Ibiševiča, konečné skóre spečatil zásahom zo 70. min. Ďalší Slovák z berlínskeho klubu Peter Pekarík presedel duel na lavičke náhradníkov.

Bundesliga 2018/2019 - 18. kolo - nedeľa - výsledky:

Norimberg - Hertha Berlín 1:3 (1:1)
Góly:
42. Behrens - 50. a 70. DUDA, 15. Ibiševič

Ondrej Duda odohral celý zápas, v 50. a 70. min dal gól, v 83. min dostal ŽK, Peter Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov

FC Schalke 04 - VfL Wolfsburg 2:1 (1:1)
Góly: 8. a 78. Caligiuri (prvý z 11m) - 20. Rexhbecaj

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Famózny Duda rozhodol dvomi gólmi o triumfe nad Norimbergom