Serena Williamsová.
Serena Williamsová. (Autor: tasr)
Sportnet|21. jan 2019 o 08:21

Plíšková ide ďalej cez Muruguzovú.

MELBOURNE. Japonská tenistka Naomi Osaková nasadená ako štvrtá triumfovala 4:6, 6:3, 6:4 nad turnajovou trinástkou Anastasijou Sevastovovou v pondelňajšom osemfinále dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne.

Víťazka vlaňajšieho US Open Osaková dokázala napriek strate prvého setu v ďalšom priebehu zabojovať a v Melbourne ju čaká premiérové štvrťfinále v kariére.

Jej súperkou v súboji o postup do semifinále bude Ukrajinka Elina Svitolinová. Turnajová šestka si v osemfinále poradila s nasadenou sedemnástkou Američankou Madison Keysovou 6:2, 1:6, 6:1.

Víťazka WTA Finals 2018 Svitolinová vrátila svojej súperke osemfinálovú prehru z US Open 2017, Keysová vtedy postúpila až do finále, kde nestačila na krajanku Stephensovú.

Dvadsaťštyriročná Svitolinová sa predstavila v Melbourne vo štvrťfinále aj pred rokom, ďalej ju však nepustila Belgičanka Elise Mertensová.

Do tretieho štvrťfinále v Melbourne za sebou sa prebojovala aj turnajová sedmička Češka Karolína Plíšková. Nadviazala tak na svoju krajanku Petru Kvitovú, ktorá postúpila medzi najlepšiu osmičku už v nedeľu.

Finalistka US Open 2016 Plíšková zdolala v pondelňajšom osemfinále nasadenú osemnástku Garbine Muguruzovú-Blancovú zo Španielska jednoznačne 6:3, 6:1.

V súboji dvoch bývalých svetových jednotiek dominovala od stavu 3:3 v prvom sete česká tenistka, keď potom získala deväť z desiatich hier. Jej štvrťfinálovou súperkou bude víťazka Serena Williamsová (USA-16).

Rumunská tenistka Simona Halepová neobháji vlaňajšie finále na grandslamovom turnaji Australian Open.

Najvyššie nasadená hráčka prehrala v osemfinále so sedemnásobnou šampiónkou z Melbourne Američankou Serenou Williamsovou 1:6, 6:4, 4:6 a s najväčšou pravdepodobnosťou príde o post svetovej jednotky.

Halepová v úvodnom geme čistou hrou prelomila podanie súperky, to však bolo v prvom sete z jej strany všetko. Mladšia zo sestier Williamsových ju prevalcovala agresívnou hrou.

Držiteľka 23 singlových titulov z podujatí veľkej štvorky ťažila zo skvelého podanie, na returne neustále tlačila Rumunku do defenzívy.

V druhom sete Halepová pridala na agresivite, dostala Serenu Williamsovú do pohybu. V desiatom geme Američanku brejkla a zobrala jej prvý set na tohtoročnom Australian Open. V treťom sete sledovali diváci najkvalitnejší tenis s množstvom zaujímavých výmen.

O všetkom rozhodol Tildenov gem, v ktorom Serena Williamsová zobrala Halepovej servis. Vo vzájomnej bilancii vedie po pondelňajšom dueli už 9:1. Vo štvrťfinále ju čaká siedma nasadená Češka Karolína Plíšková.