Austrália - Uzbekistan 0:0 pp, 4:2 na 11 m

/Austrália postúpila do štvrťfinále Ázijského pohára/

Góly: 14. Esmail, 54. Mabchout, 102. Chalil - 26. Murzajev, 90.+1 Rustamov

/Spojené arabské emiráty postúpili do štvrťfinále Ázijského pohára/

Japonsko - Saudská Arábia 1:0 (1:0)

Gól: 20. Tomijasu

/Japonsko postúpilo do štvrťfinále Ázijského pohára/

ABÚ ZABÍ. Favorizovaní futbalisti Japonska triumfovali nad reprezentantmi Saudskej Arábie 1:0 v pondelňajšom osemfinálovom stretnutí na Ázijskom pohári v Spojených arabských emirátoch (5. januára - 1. februára).

O jediný presný zásah stretnutia sa v 20. minúte postaral Takehiro Tomijasu. Japonsko sa predstaví vo štvrťfinále turnaja, kde si zmeria sily s Vietnamom.

V druhom pondelňajšom zápase sa tešila z postupu do štvrťfinále Austrália. Nad hráčmi Uzbekistanu 4:2 triumfovala až na strely zo značky pokutového kopu.

Po riadnom hracom čase aj po predĺžení sa zápas skončil 0:0.

Na záver pondelkového osemfinálového programu domáci hráči SAE zdolali súperov z Kirgizska 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól padol v 102. minúte z pokutového kopu a jeho autorom bol Ahmed Khalil.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Austrália po dráme postúpila do štvrťfinále Ázijského pohára, vyhrala na penalty