Danielle Collinsová. (Autor: Mark Schiefelbein - TASR/AP)
SITA|22. jan 2019 o 09:41

Doteraz sa na Australian Open nedostala cez prvé kolo.

MELBOURNE. Prekvapivo úspešný príbeh americkej tenistky Danielle Collinsovej na Australian Open v Melbourne bude mať aj semifinálové pokračovanie.

V úvodnom utorkovom súboji štvrťfinále si Collinsová v súboji nenasadených hráčok poradila s Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou 2:6, 7:5, 6:1. Zápas trval 2:16 h a 25-ročná Američanka v koncovke tretieho setu premenila tretí mečbal.

Vyhrala hneď prvý zápas vo veľkej aréne

Skúsenejšiu ruskú súperku tesne prevýšila vo víťazných úderoch (38-36), ale rozdielovým faktorom boli najmä nevynútené chyby (20-36). Súperkou Collinsovej v semifinále bude Petra Kvitová (ČR-8).

"Prežívam veľké emócie. Môj prvý zápas v Aréne Roda Lavera a hneď víťazný. Veľmi sa mi to tu páčilo. Atmosféra bola úžasná, ďakujem všetkým, ktorí ma prišli podporiť," uviedla Danielle Collinsová v prvom pozápasovom rozhovore ešte na kurte.

Porazila nasadené hráčky

Absolventka univerzitného štúdia vo Virginii Collinsová (35 v rebríčku WTA) píše jeden z najkrajších príbehov na tohtoročnom Australian Open. Predtým nikdy nebola na grandslamovom turnaji ďalej ako v 1. kole.

Jej zápasová bilancia pred AO 2019 bola 0-5. Lenže teraz výrazne pozitívne zmenila svoju bilanciu. Z doterajších piatich víťazných duelov boli až tri nad nasadenými hráčkami.

V 1. kole vyradila turnajovú štrnástku Nemku Juliu Görgesovú /2:6, 7:6 (5), 6:4/, v 3. kole si poradila s Francúzkou Caroline Garciovou /6:3, 6:2/ nasadenou ako devätnástou a v osemfinále jednoznačne zdolala svetovú dvojku Nemku Angelique Kerberovú /6:0, 6:2/.

Collinsová má už teraz istotu prémie 920 000 AUD (v prepočte 640 700 USD), čo sú dve tretiny jej dosiaľ celého kariérneho zárobku tenisom /997 636 USD/.