Pánikovi sa v slovenskom súboji darilo, vyhlásili ho za tretiu hviezdu

Slovák bol na ľade pri všetkých góloch Arizony.

Richard Pánik pred bránkou Ottawy.Richard Pánik pred bránkou Ottawy.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik sa stal treťou hviezdou zápasu pri tesnom triumfe Arizony na ľade Ottawy 3:2 v noci na stredu v stretnutí NHL.

Dvadsaťsedemročný útočník prispel dvoma asistenciami k víťazstvu nad Senators, v zostave aj s krajanom Christiánom Jarošom.

Pánik prihral na prvý a tretí gól svojho tímu.

Tréner chválil aj Pánika

Útok s Pánikom sa postaral o všetky góly Coyotes. Vinnie Hinostroza nazbieral tri body (2+1), jeden gól strelil center Derek Stepan.

"Lajna okolo Stepana bola vynikajúca. Veľa času hrali s pukom a menili vývoj zápasu. Odviedli skvelú prácu. Hinostroza výborne napádal, Pánik hral skvelo v rohoch klziska, Stepan je zase veľmi chytrý a šikovný. Je medzi nimi skvelá spolupráca," nešetril podľa nhl.com chválou tréner Arizony Rick Tocchet.

Pánik odohral dovedna 18:23 minúty a pripísal si aj tri plusové body. Na súperovho brankára vyslal štyri strelecké pokusy, sám zablokoval jednu strelu domácich a pridal jeden bodyček.

Jaroš v drese zdolaného tímu absolvoval 11:44 minúty a prezentoval sa dvomi strelami na bránku, dvomi bodyčekmi a jedným blokom.

"Chlapci bojovali. V závere sme mali dve gólové šance, zopár ich bolo aj v prvej či druhej tretine, ale nepremenili sme ich," lamentoval kouč Senators Huy Boucher.

Načítavám video...

Vyzeralo to ako Zápas hviezd

Úradujúci víťaz Stanleyho pohára Washington Capitals podľahol v San Jose 6:7 po predĺžení. Nepriaznivý výsledok neodvrátil ani hetrik ruského kanoniera Alexandra Ovečkina, ktorý pridal aj jednu asistenciu.

V drese San Jose sa rovnakou bilanciou prezentoval český útočník Tomáš Hertl. Rodák z Prahy dosiahol aj rozhodujúci zásah v 62. minúte.

Štyri body za jeden gól a tri asistencie si pripísal jeho spoluhráč a kapitán Sharks Joe Pavelski.

Washington pritom viedol v 46. minúte 6:4. O vyrovnanie sa postaral jedinú sekundu pred koncom tretej tretiny Evander Kane.

"Myslel som si, že je koniec. Prišiel som na striedačku veľmi frustrovaný, zlomil som hokejku a zrazu som zbadal, že Kane skóroval," hodnotil útočník Sharks Logan Couture, ktorý strelil gól a pri dvoch si pripísal asistenciu.

"Bolo to divoké. Vyzeralo to ako Zápas hviezd o pár dní skôr. Neviem, čo viac mám k tomu povedať. Zvládli sme to a je to skvelé, pomôže nám to," dodal kouč San Jose Peter DeBoer.

NHL 2018/2019 - 23. január - výsledky:

Washington – San Jose 6:7pp (3:2, 2:2, 1:2 - 0:1)

Góly: 11. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 13. Burakovsky (Stephenson, Boyd), 16. Oshie (Ovečkin, Carlson), 23. Kuznecov (J. Vrána, T. Wilson), 26. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 46. Ovečkin (J. Vrána, Kuznecov) - 1. Pavelski (Meier, Burns), 15. Hertl (Pavelski, J. Thornton), 21. E. Kane (Meier, Burns), 35. Couture, 51. Hertl (Pavelski, Couture), 60. E. Kane (Hertl, Pavelski), 62. Hertl (Couture)

Ottawa – Arizona 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 22. B. Ryan (Dzingel), 48. Dzingel (Duchene) - 12. Hinostroza (PÁNIK), 24. Hinostroza (Connauton, Pánik), 27. Stepan (PÁNIK)

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 11:44 minúty, dvakrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj dvoma bodyčekmi, jednou zablokovanou strelou a jedným ziskom puku/

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 18:23 minúty, dvakrát asistoval, pripísal si tri plusové body, štyrikrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj jedným bodyčekom, jednou zablokovanou strelou a dvomi ziskmi puku/

Chicago – NY Islanders 3:2sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 2:0)

Góly: 27. D. Strome (P. Kane, DeBrincat), 40. J. Toews (DeBrincat, D. Strome), rozhod. sam. nájazd: J. Toews - 3. Filppula, 28. Barzal

Edmonton – Detroit 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Góly: 45. Draisaitl (Chiasson, Nurse), 58. Benning (Draisaitl, McDavid) - 25. D. Larkin (Nyquist, Bertuzzi), 31. Glendening (Helm, Athanasiou), 47. Glendening (Athanasiou, Hronek)

Calgary – Carolina 3:2pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 2. Kylington (Hathaway, Andersson), 27. Jankowski (Backlund, Brodie), 61. Backlund (Brodie, Lindholm) - 16. Hamilton (McGinn, Slavin), 60. Aho (Teräväinen, Williams)