Piatok, 15. november, 2019 | Meniny má Leopold

Poprad a Bystrica vyhrali až po predĺžení, Ölvecký strelil ďalší gól

Hokejisti Popradu tak ukončili sériu štyroch prehier na domácom ľade.

Zľava v popredí: Chris Bodó z MAC Budapešť a Radoslav Macík z HK Poprad počas hokejového zápasu 46. kola Tipsport ligy 2018/2019 medzi HK Poprad - MAC Budapešť (Maďarsko). Poprad, 25. január 2019.Zľava v popredí: Chris Bodó z MAC Budapešť a Radoslav Macík z HK Poprad počas hokejového zápasu 46. kola Tipsport ligy 2018/2019 medzi HK Poprad - MAC Budapešť (Maďarsko). Poprad, 25. január 2019.(Zdroj: Radoslav Matas SITA)

POPRAD. Hokejisti Popradu zvíťazili v piatkovom zápase 46. kola najvyššej slovenskej súťaže nad MAC Budapešť 3:2 po predĺžení.

Poprad sa dočkal domáceho triumfu

V 11. min sa dostali do vedenia domáci hokejisti, keď sa strelecky presadil Dávid Bondra. Hosťom sa následne vďaka druhej útočnej formácii podarilo otočiť vývoj stretnutia.

V 16. min vyrovnal Keegan Dansereau a na začiatku prostrednej časti strhol vedenie na stranu maďarského tímu Jared Brown.

Chceli sme začať tak, ako sme hrali posledné tri zápasy, ale nešlo nám to. Budapešť hrala dobre, výborne korčuľovala. Nevedeli sme dať góly. Keď súper dal gól na 2:1, bolo to ťažké, dotiahli sme to však šťastným gólom.

Dušan Brincko, asistent trénera Popradu

Poprad mal jasnú územnú prevahu, ale dlho nevedel nájsť recept na brankára Ádáma Vaya. Ten mal po druhej tretine na konte 29 úspešných zákrokov, ale v 47. min. druhýkrát inkasoval z hokejky Bondru.

Zápas napokon dospel až do predĺženia, ktoré trvalo len 97 sekúnd. Fínsky obranca Joona Erving dobre podporil útok Popradčanov a prečíslenie dvoch proti jednému zakončil presnou strelou z tesnej blízkosti.

Poprad tak ukončil sériu štyroch prehier na domácom ľade a svoje konto upravili na 89 bodov.

Ölvecký strelecky žiari

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili nad Duklou Trenčín 2:1 po predĺžení. V prvej tretine ako jediný skóroval Peter Ölvecký, pre ktorého to bol už šestnásty gól v aktuálnej sezóne.

V prostrednej časti v krátkom slede zasadli na trestnú lavicu Juraj Cebák a Tibor Varga. Domáci využili ponúknutú presilovku o dvoch hráčovi, keď kanadskú spoluprácu zakončil Brock Higgs. Rovnako ako predchádzajúci domáci zápas Banskej Bystrice dospel do predĺženia, no tentoraz boli Bystričania úspešnejší.

Individuálne sa presadil opäť Brock Higgs, ktorý s prispením hosťujúceho brankára Michala Valenta prepasíroval puk do siete. Zverenci Dana Cemana tak vyhrali devätnásty z 22 domácich duelov v tomto ročníku a udržali sa na druhom mieste tabuľky.

Detve doma stúplo sebavedomie

Hokejisti Detvy zdolali Košice 4:2. Na úvodný gól čakali diváci až do začiatku druhej časti, keď sa strelecky presadil Maroš Surový. V tretej tretine sa hosťom podarilo vyrovnať zásluhou Petra Galamboša, ale onedlho sa zverenci Josefa Tureka dostali opäť do vedenia.

Začali sme zle, na tri góly sme súperovi nahrali my, zlé, bolo to veľmi zlé. Neviem či došlo k podceneniu hráčov alebo čo, na zápas sme sa pripravovali inak. Vedeli sme, že to tu nebude ľahké, ale zatiaľ sme to štyrikrát zvládli a piatykrát nám to nevyšlo.

Roman Šimíček, tréner Košíc

V priebehu 22 sekúnd skórovali Jakub Žilka a Zdeněk Král. V 53. min ešte vykresala iskričku nádeje čerstvá posila z Banskej Bystrice Ján Sýkora, ale Košiciam sa už vyrovnať nepodarilo.

Naopak, pri záverečnej hre bez brankára spečatil domáci triumf svojim druhým gólom v zápase Jakub Žilka. Detva tak prerušila sériu piatich prehier a prvýkrát v sezóne zdolala Košice.

V gólovej kanonáde uspel domáci Miškovec

Hokejisti Miškovca zdolali Žilinu 6:4. Do zápasu vynikajúco vstúpili hostia, keď sa v úvodnej desaťminútovke gólovo presadili Juraj Milý a Lukáš Hvila.

Zverenci Glena Hanlona sa však nevzdali. Ešte v prvej tretine skorigovali skóre zásluhou Žigu Panceho a následne v prostrednej časti tromi gólmi otočili vývoj duelu na svoju stranu.

Žilinčanom sa ešte dvakrát podarilo streliť kontaktný gól, ale domáci triumf desať sekúnd pred koncom spečatil Ryan Harrison. "Vlci" tak po troch výhrach v sérii nebodovali a na predposledný Liptovský Mikuláš naďalej strácajú osem bodov.

Nitra je po piatej prehre piata

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili nad Nitrou tesne 2:1. V regionálnom derby sa na úvodný gól stretnutia čakalo až do poslednej tretiny. V 51. min využil presilovku Adam Zbořil, pre ktorého to bol už osemnásty presný zásah v sezóne.

Bolo to typické derby, bojovalo sa o každý meter ľadu, hralo sa hore-dole. Bolo veľa vylúčených, hralo sa veľa presiloviek, oslaboviek. Náš brankár Kristín chytal veľmi dobre a bolo jasné, že jeden gól rozhodne.

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov

Druhý gól na seba nenechal dlho čakať a opäť sa na ňom podieľal spomenutý český útočník. Tentoraz si pripísal asistenciu pri góle Henricha Ručkaya, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný.

Samuel Buček totiž 85 sekúnd pred koncom tretej tretiny už len upravil skóre na konečných 1:2 z pohľadu hostí. Nitrianska kríza tak pokračuje ďalej. Zverenci Antonína Stavjaňu prehrali piatykrát v sérii a v tabuľke sa prepadli na piatu priečku. Nové Zámky zostávajú šieste so ziskom 81 bodov.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 46. kolo - piatok:

HK Poprad - MAC Budapešť (Maď.) 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 11. D. Bondra (Heizer, Miner), 47. D. Bondra (Mlynarovič, Abdul), 62. Erving (Abdul, Vošvrda) - 17. Dansereau (J. Brown, T. Klempa), 25. J. Brown (Dansereau, T. Klempa)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, M. Novák - Frimmel, Šefčík, 1296 divákov

Zostavy:

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Miner, Erving, Brincko - Abdul, Zagrapan, S. Takáč - P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra - Miller, Heizer, Buzzeo - R. Macík, Mlynarovič, Belluš - Kundrik

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - C. Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 29. Higgs (Faille, Asselin), 61. Higgs (B. Marshall, Asselin) - 8. Ölvecký (Radivojevič, Starosta)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Juhász (Maď.) - Bogdaň, Vincze (Maď.), 2590 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, V. Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Asselin, É. Faille, Selleck - Koper, Higgs, M. Bartánus - Kabáč, Gabor, Šoltés - L. Lunter, Giertl, T. Török - D. Sojka

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, T. Bokroš, Gula, Božík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Radjenovic, Sádecký - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Špankovič, J. Švec, D. Hudec - Luhový

HC 07 Detva - HC Košice 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Góly: 22. M. Surový, 49. J. Žilka, 50. Z. Král, 60. J. Žilka - 45. Galamboš (Kafka), 53. J. Sýkora (Galamboš, Kafka)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Orolin - Šoltés, Rojík, 439 divákov

Zostavy:

Detva: Zalivin - Golian, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Betker, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec - Z. Král, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, M. Surový - Matúš Chovan, R. Gašpar, J. Tibenský - Ľupták, P. Valent, Pulščák

Košice: Habal - Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, M. Dudáš, Čížek, Michalčin - L. Nagy, Suja, Spilar - J. Sýkora, Ignatuškin, P. Lušňák - Hričina, Brophey, Kafka - S. Petráš, Galamboš, T. Klíma - Žitný

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - MsHK Doxxbet Žilina 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)

Góly: 17. Pance (Kulmala, J. Vas), 21. Magosi (J. Vas, Kulmala), 32. Somogyi (Crawford), 37. Pance (Láda), 44. Loiseau (Magosi, R. Harrison), 60. R. Harrison - 3. Milý (Surovka, Balej), 9. Hvila (Beránek, Bagin), 37. Jenčík (Rudolf Huna, Húževka), 49. Dubeň (Surovka, Hvila)

Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Korba - Gajan, Smrek, 1045 divákov

Zostavy:

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó

Žilina: Fučík - Matejka, Kučný, Jankovič, Bagin, Dubeň, Piegl, Dlugoš, Mendrej - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - Milý, Surovka, Balej - Hrazdíra, Ondruš, Dominik Rehák

MHC Mikron Nové Zámky - HK Nitra 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Góly: 51. Zbořil (Zaťko, J. Jurík), 53. H. Ručkay (Zbořil) - 59. S. Buček (Bortňák)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše H. Ručkay (Nové Zámky) 5+DKZ za sekanie, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, M. Valach - J. Tvrdoň, Výleta, 1769 divákov

Zostavy:

Nové Zámky: Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, M. Henderson - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Urban, Šimun - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - Rogoň, B. Fábry, Ondrušek - Slávik

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Rais, A. Sloboda - Blackwater, M. Slovák, Lantoši - Fominych, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, Čaládi, Pätoprstý