Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Manchester United zvíťazil nad Arsenalom a postúpil do osemfinále FA Cupu

V druhom zápase piatkového programu vyhral Bristol City nad Boltonom.

Anthony Martial (dole) a Jesse Lingard oslavujú gól do siete Arsenalu Londýn v boji o postup do osemfinále FA Cupu 25. januára 2019.Anthony Martial (dole) a Jesse Lingard oslavujú gól do siete Arsenalu Londýn v boji o postup do osemfinále FA Cupu 25. januára 2019. (Zdroj: Matt Dunham TASR/AP)

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United sa prebojovali do osemfinále FA Cupu. V piatkovom šlágri 4. kola (šestnásťfinále) zvíťazili na ihrisku Arsenalu Londýn 3:1 a udržali si tak stopercentnú bilanciu pod vedením nórskeho trénera Oleho Gunnara Solskjaera.

Od jeho príchodu na lavičku vyhrali United všetkých osem zápasov.

Sancheza vypískali

Skóre duelu otvoril v 31. minúte Alexis Sanchez, ktorý skóroval pri svojom návrate na Emirates Stadium. Čilského útočníka, ktorý obliekal dres Arsenalu v rokoch 2014-2018, privítali domáci priaznivci bučaním.

O dve minúty neskôr zvýšil náskok hostí Jesse Lingard. Do prestávky síce stihol znížiť Pierre-Emerick Aubameyang, no záverečné slovo mal v 82. minúte útočník Manchestru Anthony Martial.

So Solskjaerom počítali United ako s dočasným riešením. Po sezóne by sa mal vrátiť do svojho kmeňového klubu Molde, ale po skvelých výsledkoch sa objavujú myšlienky, či bývalý útočník nie je najvhodnejším kandidátom na trvalý angažmán.

"Som tu na to, aby som pomohol mužstvu a posúval ho ďalej. Budúcnosť ma teraz nevzrušuje," povedal podľa AP Solskjaer.

Arsenal trápia zranenia

V opačnej pozícii je Unai Emery. Arsenal síce začal sezónu sľubne, ale postupne stráca dych a zaostáva za anglickou špičkou. Navyše, Londýnčanov trápi aj zdravie hráčov.

V piatkovom zápase prišli aj o obrancu Laurenta Koscielneho, ktorý po súboji s Romeluom Lukakom skončil v nemocnici s podozrením na fraktúru čeľuste.

"Máme na to, aby sme rástli a víťazili, ale zranenia nás zrážajú. Zvlášť Koscielného nás vyvádza z rytmu," uviedol Emery.

Okrem United si postup zaistil aj Bristol City, ktorý v druhom piatkovom dueli anglického FA Cupu zdolal Bolton 2:1. Hralo sa na jeden zápas.