Svetový pohár v biatlone 2018/2019 - Anterselva, Taliansko

1.Johannes Thingnes BöNórsko31:33,7 min3 tr. okr.
5.Martin FourcadeFrancúzsko+ 50,9 s3 tr. okr.
6.Arnd PeifferNemecko+ 56,7 s2 tr. okr.
33.Tomáš HasillaSlovensko+ 3:27,2 min4 tr. okr.
51.Michal ŠimaSlovensko+ 5:32,4 min6 tr. okr.

ANTERSELVA. Víťazom stíhacích pretekov mužov v 6. kole Svetového pohára v biatlone sa v sobotu popoludní v talianskej Anterselve stal Johannes Thingnes Bö.

Dvadsaťpäťročný nórsky reprezentant zvíťazil napriek trom streleckým chybám s náskokom 34,8 sekundy pred Francúzom Antoninom Guigonnatom, tretí skončil s odstupom 40,6 sekundy ďalší Francúz Quentin Fillon-Maillet.

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zvíťazil vo štvrtých stíhacích pretekoch v aktuálnom ročníku, celkovo si na svoje konto pripísal už jedenásty triumf od začiatku sezóny 2018/2019.

Zároveň je nórsky biatlonista lídrom v celkovom poradí SP aj v hodnotení stíhacích pretekov.

V 57-člennom štartovom poli boli aj dvaja slovenskí reprezentanti. Lepšie obstál Tomáš Hasilla, ktorý sa po štyroch chybách na strelnici vo výsledkoch zaradil na 33. miesto s mankom 3:27,2 minúty na víťaza a prvýkrát v sezóne bodoval.

Michal Šíma skončil na 51. priečke, keď šesťkrát nepresne namieril.

Program 6. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve v nedeľu uzavrú preteky s hromadným štartom žien o 12:45 a mužov o 15:30.