Košice oslavujú drvivé víťazstvo.
Košice oslavujú drvivé víťazstvo. (Autor: TASR)
SITA|26. jan 2019 o 19:34

Hostia rozhodli 119 sekúnd pred koncom.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hráči HC Košice zvíťazili v sobotňajšom zápase 44. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže nad Liptovským Mikulášom 2:1.

V prvej tretine videli diváci po góle na oboch stranách, pričom sa strelecky presadili majstri sveta z Göteborgu. V 16. minúte otvoril skóre zápasu Ladislav Nagy a o tri minúty neskôr vyrovnal v presilovke o dvoch hráčov Marek Uram.

V ďalších minútach hrali prím brankári a už to vyzeralo tak, že sa v Spišskej Novej Vsi bude musieť predlžovať. V samom závere však strhli víťazstvo na svoju stranu Košičania.

Autorom rozhodujúceho gólu bol 119 sekúnd pred koncom Jakub Suja, ktorý tečoval strelu Evana Bropheyho. Košičania si tak napravili chuť po piatkovej prehre s Detvou a bodovo sa dotiahli na druhú Banskú Bystricu.

Tipsport liga - 44. kolo:

Liptovský Mikuláš - Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

/hralo sa v Spišskej Novej Vsi/

Góly: 19. Uram (Richard Huna, Róbert Huna) - 16. L. Nagy (T. Slovák, Suja), 59. Suja (Brophey, Koch)

Vylúčení: 0:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Soós (Maď.) - D. Konc ml., Pálkövi (Maď.), 524 divákov

Liptovský Mikuláš: Šimko - R. Suchý, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, M. Bača, Fereta - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - R. Varga, A. Tamáši, Uram - J. Sukeľ, Piatka, P. Števuliak - Nechaj, Uhrík, Žiak

Košice: Škorvánek - Šedivý, McDowell, Koch, T. Slovák, M. Dudáš, Čížek, Michalčin - L. Nagy, Suja, Spilar - P. Lušňák, Ignatuškin, Vrábeľ - Kafka, Galamboš, J. Sýkora - S. Petráš, Brophey, Klíma - Žitný

Domov»Hokej»Slovensko»Košice sa dotiahli na Banskú Bystricu, v dramatickom zápase zdolali Liptovský Mikuláš