Sporting obhájil triumf v Portugalskom ligovom pohári, Porto zdolal na penalty

Futbalisti Sportingu Lisabon. Ilustračná fotografia.
Futbalisti Sportingu Lisabon. Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. jan 2019 o 09:30

V riadnom hracom čase sa zápas skončil 1:1.

BRAGA. Futbalisti Sportingu Lisabon obhájili triumf v Portugalskom ligovom pohári. Zverenci trénera Marcela Keizera zdolali v sobotňajšom finále hráčov FC Porto v penaltovom rozstrele. Po 90 minútach bol stav nerozhodný 1:1, na strely zo značky pokutového kopu vyhrali Lisabončania 3:1.

Portugalský ligový pohár - finále:

FC Porto - Sporting Lisabon 1:1 (0:0)

<>
  • na strely zo značky pokutového kopu: 1:3

Skóre duelu otvoril v 79. minúte útočník Porta Fernando, ale Sporting vyrovnal v nadstavenom čase z penalty.

Úspešným exekútorom bol holandský zakočovateľ Bas Dost.

Rozhodujúcu penaltu si na konto pripísal portugalský stredopoliar Bruno Fernandes.

Ligový pohár sa v Portugalsku hrá od sezóny 2007/2008. Sporting Lisabon v doterajšej histórii získal dve prvenstvá, a to v posledných dvoch rokoch.

FC Porto nemá na konte ani jednu trofej, rekordérom je Benfica Lisabon so siedmimi triumfami. Jedenkrát sa tešili Vitória Setúbal, Sporting Braga a Moreirense.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Sporting obhájil triumf v Portugalskom ligovom pohári, Porto zdolal na penalty