3.Nórsko+35,8 s
4.Fínsko+56,4 s
5.Švédsko I+1:39,6 min
6.Francúzsko I+1:41,0 min

ULRICEHAMN. Nórske bežkyne na lyžiach Heidi Wengová, Therese Johaugová, Astrid Uhrenholdt Jacobsenová a Ingvild Flugstad Östbergová triumfovali v nedeľnej štafete na 4x5 kilometrov na podujatí Svetového pohára vo švédskom Ulricehamne.

S výrazným mankom (+32,5 s) finišovali na druhom mieste domáce reprezentantky, na tretej priečke skončili Fínky (+34,9). Predstavilo sa dovedna 11 štafiet.

V pretekoch mužských štafiet na 4x 7,5 km sa z víťazstva tešila druhá formácia Ruska v zostave Jevgenij Belov, Alexander Bessmertnych, Denis Spicov a Arťom Malcev.

Pred elitným tímom krajanov zvíťazili s náskokom 20,8 sekundy, na treťom mieste s mankom 35,8 sekundy skončila nórska štvorica. Do pretekov odštartovalo 14 štafiet, Slovensko neobsadzuje tímové preteky vo Svetovom pohári.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Štafetu suverénne ovládli nórske bežkyne, medzi mužmi dominovali Rusi