Celta prehrala piaty zápas za sebou, Barcelona aj Real zvíťazili

Lionel Messi skóruje do siete Girony.
Lionel Messi skóruje do siete Girony. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. jan 2019 o 14:47

Stanislav Lobotka hrala do 75. minúty.

MADRID. Futbalisti Celty Vigo natiahli sériu prehier v najvyššej španielskej súťaži La Liga 2018/2019 už na päť zápasov.

V nedeľňajšom dueli 21. kola La Ligy síce viedli na pôde Realu Valladolid od 16. minúty po góle Pioneho Sista 1:0, ale tesný náskok neudržali a nakoniec podľahli súperovi 1:2.

Lobotka hral do 75. minúty

V druhom polčase sa o obrat postarali svojimi gólmi Oscar Plano a Keko.

Nádej na vyrovnanie zobrala v 87. minúte hosťom druhá žltá a tým pádom červená karta pre holandského obrancu Wesleyho Hoedta.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka hral v drese Celty do 75. minúty.

Jeho krajan Róbert Mazáň nefiguroval v zápise o stretnutí.

Celte patrí v neúplnej tabuľke priebežné 17. miesto. Valladolid, ktorý prerušil šnúru siedmich zápasov bez víťazstva vo všetkých súťažiach, je dvanásty.

Barcelona mala hrať pôvodne v Miami

Aktuálny líder FC Barcelona zvíťazil nad Gironou 2:0 gólmi Nelsona Semeda a Lionela Messiho. Duel sa napokon odohral v katalánskej Girone a nie v americkom Miami, o čom rozhodlo vedenie La Ligy.

Dôvodom bolo odstúpenie Barcelony od pôvodného zámeru.

"Od začiatku sme deklarovali, že účasť na stretnutí v zahraničí je dobrovoľná. Ak si to teraz FC Barcelona neželá, zápas v Miami sa neuskutoční v dohodnutom termíne," uvádza sa v stanovisku súťaže.

Katalánci majú na čele tabuľky päťbodový náskok pred Atléticom Madrid.

La Liga: Girona - FC Barcelona: fotogaléria

27.1.2019

Nezaváhal ani Real Madrid

Nezaváhal ani Real Madrid, ktorý na pôde Espanyolu Barcelona zvíťazil 4:2. Dva góly favorit zaznamenal Karim Benzema.

Real prišiel o stopéra Raphaela Varana, ktorý pri šanci súpera fauloval a po červenej karte putoval predčasne pod sprchy.

Kráľovský veľkoklub je v tabuľke tretí s päťbodovým mankom na Atlético a desaťbodovým na FC Barcelona.

Karim Benzema (vpravo) strieľa jeden zo svojich gólov do siete Espanyolu.
Karim Benzema (vpravo) strieľa jeden zo svojich gólov do siete Espanyolu. (Autor: TASR/AP)

La Liga - 21. kolo (nedeľa):

Real Valladolid - Celta Vigo 2:1 (0:1)
Góly: 55. Plano, 69. Keko - 16. Sisto
/Stanislav Lobotka (Celta) hral do 75. minúty/

Girona - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Góly: 9. N. Semedo, 68. Messi, ČK: 51. B. Espinosa (Girona) po 2. ŽK

Athletic Bilbao - Betis Sevilla 1:0 (1:0)
Gól: 21. Muniain, ČK: 84. de Marcos (Bilbao)

Real Sociedad San Sebastian - SD Huesca 0:0

Espanyol Barcelona - Real Madrid 2:4 (1:3)
Góly: 25. Baptistao, 81. Rosales - 4. a 45. Benzema, 15. Ramos, 69. Bale, ČK: 72. Varane (Real)

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Celta prehrala piaty zápas za sebou, Barcelona aj Real zvíťazili