Hancko nastúpil prvýkrát v základnej zostave, prihral na gól

Marco Benassi z Fiorentiny sa teší zo svojho gólu do siete Chieva Verona.
Marco Benassi z Fiorentiny sa teší zo svojho gólu do siete Chieva Verona. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. jan 2019 o 16:15

Juraj Kucka odohral v drese Parmy celý zápas.

RÍM. Futbalisti tímu ACF Fiorentina zvíťazili v nedeľňajšom zápase 21. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A na pôde Chieva Verona 4:3.

Hancko prihral na gól, Fiorentina vyhrala

V drese Fiorentiny debutoval v základnej zostave slovenský reprezentant Dávid Hancko a už v štvrtej minúte sa asistenciou podieľal na góle Kolumbijčana Luisa Muriela.

V 26. minúte zvýšil vedenie technickou strelou Marco Benassi, ale domácich to nezlomilo. Mariusz Stepinski a Sergio Pellissier z pokutového kopu vyrovnali skóre duelu a navyše záverečných tridsať minút hralo Chievo v početnej prevahe.

Napriek tomu zo zápasu nevydolovalo ani bod, keďže v 79. a 86. minúte sa dvakrát strelecky presadil hosťujúci Federico Chiesa. Za domácich už len upravil výsledok stretnutia Srb Filip Djordjevič.

Fiorentina sa vďaka plnému bodovému zisku posunula na deviatu priečku tabuľky, Chievo zostalo posledné.

Serie A: Chievo Verona - Fiorentina: fotogaléria

27.1.2019

Kucka odohral za Parmu celý zápas

Futbalisti Parmy prehrali s tímom SPAL Ferrara 2:3.

Zápas mali pritom veľmi dobre rozohraný, keďže v 53. minúte po druhom góle Roberta Ingleseho viedli rozdielom dvoch gólov. Záverečných dvadsať minút im ale vôbec nevyšlo.

V rozpätí sedemnástich minút skórovali Mattia Valoti, Andrea Petagna a Mohamed Fares, čím strhli víťazstvo na stranu hostí.

V drese domáceho tímu odohral celý duel bojnický rodák Juraj Kucka a v siedmej minúte videl žltú kartu.

Ešte väčší náskok premrhali v súbežne hranom dueli hráči AS Rím. Tí viedli v 40. minúte zápasu na pôde Atalanty Bergamo 3:0, ale napokon vydolovali iba bod za remízu 3:3.

Stephan El Shaarawy (vľavo) strieľa gól AS Rím do siete Atalanty. Napokon Rimania získali iba bod. (Autor: TASR/AP)

Inter nebodoval prvýkrát od decembra

Prehru zaknihoval aj Inter Miláno, ktorý prekvapujúco podľahol v Turíne domácemu FC 1:0. O jediný presný zásah sa postaral v 35. minúte domáci obranca Armando Izzo.

Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral za hostí celý zápas.

Milánčania nebodovali prvýkrát od 7. decembra minulého roka.

Interu patrí v priebežnej tabuľke tretia priečka so ziskom 40 bodov. Na druhý Neapol stráca osem bodov.

Milan Škriniar (vpravo) bojuje o loptu s hráčom Turína Andreom Belottim.
Milan Škriniar (vpravo) bojuje o loptu s hráčom Turína Andreom Belottim. (Autor: TASR/AP)

Juventus zachránila Ronaldova penalta

V poslednom zápase dňa líder súťaže Juventus Turín zvíťazil na pôde Lazia Rím tesne 2:1, keď tri body zachránil v 88. minúte gólom z pokutového kopu Cristiano Ronaldo.

Juventus má na čele tabuľky náskok jedenástich bodov pred Neapolom.

Serie A - 21. kolo: Súhrn výsledkov (nedeľa)

Chievo Verona- Fiorentina 3:4 (1:2)
Góly: 38. Stepinski, 60. Pellissier (z pok. kopu), 89. Djordjevič - 79. a 86. Chiesa, 4. Muriel, 27. Benassi, ČK: 60. Benassi (Fiorentina)
/Dávid Hancko (Fiorentina) odohral celé stretnutie/

Atalanta Bergamo - AS Rím 3:3 (1:3)
Góly: 45. Castagne, 59. Toloi, 71. D. Zapata - 3. a 33. Džeko, 40. El Shaarawy

Bologna - Frosinone 0:4 (0:2)
Góly: 21. a 75. Ciano, 18. Ghiglione, 52. Pinamonti, ČK: 13. Mattiello (Bologna)

Lazio Rím - Juventus Turín 1:2 (0:0)
Góly: 59. Can (vlastný) - 74. Cancelo, 88. C. Ronaldo (z pok. kopu)

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Hancko nastúpil prvýkrát v základnej zostave, prihral na gól