Bystrica prvý raz v sezóne zdolala Poprad, Nitra rozdrvila Detvu

Hokejisti Nitry strelili osem gólov.

Pri mantineli bojujú o puk Brock Higgs (vpravo) a Joona Erving.Pri mantineli bojujú o puk Brock Higgs (vpravo) a Joona Erving.(Zdroj: SITA)

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejsti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili nad hráčmi HK Poprad 3:2 v nedeľňajšom stretnutí Tipsport ligy 2018/2019.

Úvodný gól zápasu strelil v 8. minúte útočník Banskej Bystrice Eric Selleck, na ktorého zásah odpovedal ešte v prvej tretine hosťujúci Dávid Bondra.

Domáci hráči získali v druhej dvadsaťminútovke náskok o dva góly, keď najprv v 24. minúte skóroval Marek Bartánus v oslabení a o 73 sekúnd neskôr pridal tretí gól Banskobystričanov Gilbert Gabor.

Popradčania znížili na 2:3 v 29. minúte premiérovým zásahom útočníka Kevina Millera v súťaži, vyrovnať už však nedokázali ani pri záverečnej hre bez brankára. Banská Bystrica zdolala Poprad prvýkrát v aktuálnom ročníku.

Nitra ukončila sériu piatich prehier

Nitrania zdolali na domácom ľade Detvu jednoznačne 8:1.

Skóre stretnutia otvoril v piatej minúte Juraj Majdan, ktorý z tesnej blízkosti zasunul puk za chrbát súperovho brankára.

Práve rodák z Dubnice nad Váhom bol hlavným strojcom nitrianskeho triumfu. Na začiatku 24. minúty už skompletizoval hetrik a neskôr sa asistenciou podieľal aj na góle Kalea Kerbashiana.

Prečítajte si tiež: Košice sa dotiahli na Banskú Bystricu, v dramatickom zápase zdolali Liptovský Mikuláš

Kanadský útočník rovnako ako Majdan nazbieral v zápase štyri body.

Zdatne im konkuroval aj Samuel Buček s bilanciou 2+1.

Zverenci Antonína Stavjaňu si napravili reputáciu, ukončili sériu piatich prehier.

Detvu zdolali aj vo štvrtom vzájomnom dueli v tomto ročníku.

Trenčín doma prehral

Hráči Nových Zámkov vyhrali v Trenčíne tesne 2:1. Hostia mali výborný vstup do zápasu, keď už v 65. sekunde skóroval Tomáš Urban.

To, čo vyšlo Novým Zámkom v úvode prvej tretiny, sa pre zmenu podarilo Trenčanom v druhej časti. V 21. minúte svojim desiatym gólom v sezóne vyrovnal na 1:1 Branko Radivojevič.

Zverencom Milana Jančušku sa proti Trenčínu darí, čo potvrdil na začiatku 39. minúty Patrik Rogoň. Jeho presný zásah bol napokon víťazný, keďže v záverečnej tretine už gól nepadol.

Trenčania prišli o štvorzápasovú víťaznú domácu sériu a naďalej platí, že proti Novým Zámkom v aktuálnom ročníku ešte nezískali ani bod.

Zvolen si udržal prvé miesto

Zvolenčania uspeli v Žiline jednoznačne 5:0.

Už v druhej minúte sa presadil útočník HKM Michal Chovan, na ktorého zásah nadviazal o štyri minúty neskôr Miloš Kelemen premiérovým gólom v sezóne.

V druhej dvadsaťminútovke zvýšil náskok zvolenských Zvolenčanov na 3:0 Michael Vandas a triumf hostí spečatili v tretej časti hry Martin Andrisík s Lukášom Handlovským.

Zvolen si triumfom udržal prvú priečku, Žilina zostáva na poslednom 12. mieste a na predposledný Liptovský Mikuláš stráca osem bodov.

TIPSPORT LIGA 2018/2019 - 44. kolo:

Banská Bystrica - Poprad 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 8. Selleck (Marshall, Higgs), 24. M. Bartánus, 26. Gabor (Higgs, Mihálik) - 19. D. Bondra (Belluš, Buzzeo), 29. Kevin Miller (D. Brejčák, Miner)

Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, Korba - Šefčík, Smrek, 2488 divákov

Banská Bystrica: Williams - Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Asselin, Faille, Selleck - M. Bartánus, Higgs, Šoltés - Matoušek, Koper, Kabáč - L. Lunter, Gabor, T. Török - Sojka

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Erving, Karalahti, Miner, Ťavoda, Salija - Abdul, Zagrapan, Takáč - P. Svitana, Heizer, D. Bondra - Kevin Miller, Mlynarovič, Buzzeo - Macík, Kundrik, Belluš

Nitra - Detva 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)

Góly: 5. Majdan (B. Rapáč, M. Versteeg), 9. Majdan (Kerbashian, K. Korím), 24. Majdan (Kerbashian, Scheidl), 33. B. Rapáč (S. Buček), 36. Kerbashian (Majdan, Blackwater), 44. S. Buček, 50. Blackwater (Kerbashian), 51. S. Buček (Bortňák) - 31. Martin Chovan (Z. Král, Murček), 60. R. Gašpar (Z. Král, Hodgson)

Vylúčení: 5:9 na 2 minúty, navyše: Hrušík (Nitra) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku - Betker a Matúš Chovan (Detva) obaja 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich (SR), Nagy (Maď.) - Orolin (SR), Soltész (Maď.), 1727 divákov

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Pupák, A. Sloboda - Scheidl, M. Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Blackwater - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, Čaládi, Fominych - Pätoprstý

Detva: Zalivin (41. Petrík) - Golian, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Betker, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec - Z. Král, Murček, Ščurko - Žilka, V. Fekiač, M. Surový - R. Gašpar, Matúš Chovan, J. Tibenský - Hodgson, P. Valent, Pulščák

Trenčín - Nové Zámky 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 21. Radivojevič (Ölvecký, Starosta) - 2. T. Urban (Šimun, Bajtek), 39. Rogoň (M. Novák, Ordzovenský)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Frimmel, Durmis, 2886 divákov

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, T. Bokroš, Gula, Božík - Sojčík, Ölvecký, B. Radivojevič - M. Hecl, Radjenovic, T. Varga - O. Mikula, J. Švec, Sádecký - Luhový, Dlouhý, D. Hudec - Špankovič

Nové Zámky: Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, M. Henderson - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, T. Urban, Šimun - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - Rogoň, B. Fábry, Jakúbek - Slávik

Žilina - Zvolen 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Góly: 2. Michal Chovan (Vandane, Zuzin), 6. Kelemen (Holovič, Andrisík), 29. Vandas (Pöyhönen, S. Petráš), 51. Andrisík (Pöyhönen, Kelemen), 52. Handlovský (Ulrych)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kalina - Jobbágy, D. Konc ml., 543 divákov

Žilina: Mikoláš - Matejka, Kučný, Bagin, Jankovič, Dubeň, Piegl, M. Hudec, Mendrej - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - Milý, Surovka, Balej - Hrazdíra, Ondruš, Dominik Rehák

Zvolen: Tomáš Tomek - Fraser, Pöyhönen, Michal Roman, Vandane, Ulrych, D. Ružička, Pufahl - Handlovský, Špirko, Vandas - Michal Chovan, Kytnár, Zuzin - Šišovský, S. Petráš, Mitchell - Andrisík, Holovič, Kelemen - Marcinek

MAC Budapešť - Miškovec 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 46. Magosi (Harrison, Loiseau), 49. Vas (Kulmala)

Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Novák - Kacej, Výleta, 1100 divákov

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó