Lionel Messi (vľavo) v súboji o loptu s hráčom FC Sevilla Ibrahimom Amadouom.
Lionel Messi (vľavo) v súboji o loptu s hráčom FC Sevilla Ibrahimom Amadouom. (Autor: Manu Fernandez SITA/AP)
Pavol Spál|30. jan 2019 o 22:15

Postúpili aj futbalisti Betisu Sevilla.

BRATISLAVA. Všetko, paradoxne, odštartoval priamy kop FC Sevilla, ktorý hlavou vo vlastnej šestnástke odvrátil Barcelončan Arturo Vidal.

Nasledoval dotyk Sergiho Roberta, tiež hlavou. Vzápätí akciu rozbehol Carles Aleñá, ktorý v polovici ihriska prenechal loptu pre Lionela Messiho.

Ten preniesol hru krížnou prihrávkou na ľavú stranu. A potom pokračovala akcia na jeden dotyk.

Vidal prihral Luisovi Suárezovi, ktorý si vymenil loptu s Gerardom Piquem.

Jordi Alba ešte pätou posunul loptu na Messiho, ktorý už v gólovej situácií nezaváhal.

Bežala druhá minúta nadstaveného času a Katalánci strelili svoj šiesty gól.

Celá akcia trvala dvadsať sekúnd. Sedem hráčov Barcelony urobilo šestnásť dotykov.

Zmazali manko 0:2

Futbalisti katalánskeho giganta postúpili do semifinále Španielskeho pohára.

Obhajcovia trofeje v domácej štvrťfinálovej odvete deklasovali Sevillu 6:1 a zmazali manko 0:2 z úvodného zápasu.

Barcelona sa tak dokonale pomstila Andalúzanom, ktorým v prvom štvrťfinálovom stretnutí podľahli vonku 0:2. Pri veľkom obrate tímu z Camp Nou bol ústrednou postavou Brazílčan Philippe Coutinho, ktorý strelil dva góly.

Hrdinom bol aj holandský brankár Jasper Cillessen, ktorý v 27. min zneškodnil nariadenú penaltu hostí. Tú nepremenil skúsený kanonier Ever Banega.

Futbalisti Betisu Sevilla sa do semifinále Copa del Rey prebojovali tiež. V stredajšej domácej odvete štvrťfinále zvíťazili nad Espanyolom Barcelona 3:1 po predĺžení.

Hostia v extračase doplatili na vylúčenie Marca Rocu, ktorý dostal druhú žltú kartu ešte v 90.+4 minúte.

Copa del Rey 2018/2019 - švrťfinále:

Betis Sevilla - Espanyol Barcelona 3:1 pp (1:1, 0:1)
Góly: 76. Lo Celso, 96. Leon, 99. Mandi - 33. Baptistao, ČK: 90.+4 Roca (Espanyol) po 2. ŽK

/prvý zápas 1:1, do semifinále postúpil Betis/

FC Barcelona - FC Sevilla 6:1 (2:0) - prvý zápas 0:2, do semifinále postúpil FC Barcelona

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Famózna akcia pobavila svet, Barcelona deklasovala Sevillu