Slovensko získalo v závere MS paralyžiarov hneď dve medaily

Na snímke slovenský paralympijský reprezentant v alpskom lyžovaní Jakub Krako (vpravo) a jeho navádzač Branislav Brozman.Na snímke slovenský paralympijský reprezentant v alpskom lyžovaní Jakub Krako (vpravo) a jeho navádzač Branislav Brozman.(Zdroj: TASR/YONHAP)

1.Giacomo BertagnolliTaliansko1:46,32 min
2.Jakub KrakoSlovensko+3,56 s
3.Miroslav HarausSlovensko+4,71
5.Marek KubačkaSlovensko+8,33

SELLA NEVEA. Striebornú a bronzovú medailu získali slovenskí športovci vo štvrtkovej alpskej kombinácii zrakovo znevýhodnených mužov na svetovom šampionáte paralyžiarov v talianskom stredisku Sella Nevea.

O striebro sa postarali Jakub Krako s navádzačom Branislavom Brozmanom a bronz získali Miroslav Haraus a navádzač Maroš Hudík.

Majstrom sveta sa rovnako ako deň predtým v zjazde stal Talian Giacomo Bertagnolli s navádzačom Fabriziom Casalom.

Krako za ním zaostal o 3,56 s a Haraus o 4,71 s. Tretí slovenský reprezentant Marek Kubačka (nav. Mária Zaťovičová) skončil na piatej priečke s odstupom 8,33 s. V kategórii stojacich mužov sa z celkového triumfu tešil Francúz Arthur Bauchet,

Slovák Martin France skončil s odstupom 9,17 s na siedmom mieste. Kombinácia bola poslednou disciplínou majstrovstiev sveta paralyžiarov.

Prečítajte si tiež: Krako získal v zjazde zdravotne znevýhodnených bronz, Farkašová jazdu nedokončila Čítajte

V kategórii zrakovo znevýhodnených žien vo štvrtok chýbala na štarte Slovenka Henrieta Farkašová (nav. Natália Šubrtová).

Nedovolil jej to zdravotný stav. Farkašová vybojovala v technickej časti šampionátu v slovinskej Kranjskej Gore dve zlaté medaily v slalome aj obrovskom slalome.

Tretie zlato pre slovenskú výpravu pridal Marek Kubačka v obrovskom slalome zrakovo znevýhodnených mužov. Celková bilancia slovenských reprezentantov na MS 2019 je 3 zlaté - 3 strieborné - 4 bronzové medaily.

V rebríčku najúspešnejších krajín patrí Slovákom piata priečka, zvíťazili Francúzi s 8 zlatými, 1 striebornou a 1 bronzovou medailou.