Detva v Mikuláši otočila dvojgólové manko, Poprad zdolal Žilinu v predĺžení

Pozrite si výsledky piatkových zápasov Tipsport ligy.

Víťazná radosť Detvy - ilustračnéVíťazná radosť Detvy - ilustračné(Zdroj: TASR)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili v piatkovom dueli 48. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsportligy na ľade Liptovského Mikuláša tesne 3:2.

Skvelý záver Detvy

Domáci pritom pri premiére v zrekonštruovanej domácej hale vstúpili do stretnutia ideálne, keď už po úvodných dvadsiatich minútach viedli dvojgólovým rozdielom zásluhou Mária Kuraliho a Lukáša Žiaka.

V prostrednej časti hry však zavelil k obratu kanonier Detvy Radovan Puliš. Podpoľancom sa podarilo vyrovnať v 53. min zásluhou Kurtisa McLeana a o trojbodovom zisku pre hostí napokon rozhodol Matúš Chovan v 58. min.

Zápas sledovalo 2360 divákov.

Tri góly za štyri minúty

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad MsHK Doxxbet Žilina na domácom ľade tesne 5:4 po predĺžení. Do zápasu lepšie vstúpili Žilinčania, ktorí po úvodných dvadsiatich minútach viedli 2:0.

Za kľúčový moment považujem, keď Poprad strelil dva góly a dostal sa do zápasu. Tento zápas sme stratili vďaka nekoncentrovanosti.

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny

Keď v 28. min zvýšil na rozdiel troch gólov Ivan Jankovič, vyzeralo to na jasný trojbodový zisk pre Žilinu. Popradčania však tromi gólmi v priebehu štyroch minút dokázali vyrovnať.

Tretia tretina priniesla po jednom presnom zásahu na oboch stranách, a tak muselo o víťazovi rozhodnúť predĺženie. V ňom sa po necelých dvoch minútach presadil Justin Buzzeo a zabezpečil dva body pre Poprad.

Šoltés sa presadil dvakrát

Hokejisti úradujúceho majstra z Banskej Bystrice triumfovali nad HK Nitra 3:2.

Skóre stretnutia otvoril v polovici prvej tretiny domáci Tomáš Matoušek. Po druhej dvadsaťminútovke viedli Bystričania o dva góly, keď sa dvakrát presadila nedávna posila z Košíc Dávid Šoltés.

Za Nitru znížil Róbert Lantoši. V záverečnej tretine síce gólom v oslabení ešte skorigoval Kale Kerbashian, Banskobystričania si však už tri body postrážili.

Dukla sa s Budapešťou nemaznala

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili nad MAC Budapešť jednoznačne 8:1. Už v úvodnej tretine prekonali súperovho brankára trikrát. Postupne sa presadili Radek Dlouhý, Daniel Krejči a Andrew Radjenovic.

Toto bol najlepší výkon, aký som od Trenčína videl. Od nás to bol pravdepodobne najhorší. Hrali sme zle a vôbec nie jednoducho. Nedarilo sa ani brankárom.

Gergely Majoross, tréner Budapešti

Rovnaký počet gólov sa Dukle podarilo streliť aj v prostrednej časti hry, pričom Andrew Radjenovic v 28. min vyhnal svojím druhým gólom v dueli z bránky Benceho Bálisza, ktorého nahradil Miklós Rajna.

V záverečnej tretine najskôr zvýšil už na 7:0 skúsený Milan Bartovič, následne sa však podarilo presadiť aj hosťom, keď sa v 55. min presadil Chris Bodó a pripravil tak Michala Valenta v bránke Trenčína o čisté konto. Na konečných 8:1 upravil gólom z presilovej hry Peter Ölvecký.

Nové Zámky potrápili Košice

Hráči HC Košice zvíťazili na ľade Nových Zámkov tesne 3:2 po predĺžení. Skóre duelu otvorila nová posila hostí Roman Derľuk presným zásahom v dvojnásobnej početnej prevahe.

Novozámčanom sa podarilo vyrovnať ešte v prvej tretine, keď sa presadil Tomáš Pospíšil. V druhej dvadsaťminútovke strhol vedenie opäť na stranu Košíc Ján Sýkora, ale o tom, že tento zápas nenájde svojho víťaza po 60 minútach, rozhodol vyrovnávajúcim gólom v 53. min Adam Zbořil.

V predĺžení však napokon dva body Košiciam vybojoval Marcel Haščák.

V Miškovci rozhodli nájazdy

Hokejisti Zvolena zvíťazili na ľade Miškovca 4:3 po samostatných nájazdoch. Už prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, keď na otvárací gól Michala Chovana odpovedal Alexis Loiseau.

Prečítajte si tiež: Slovensko čaká slávnosť, aká tu ešte nebola, tvrdí Surový

Domácim sa v prostrednej časti hry dokonca podarilo otočiť skóre zásluhou Bálinta Magosiho. Na jeho presný zásah však v 34. min reagoval Rastislav Špirko. Aj záverečná dvadsaťminútovka priniesla po jednom góle na oboch stranách.

Najskôr dostal Zvolen do vedenia Milan Kytnár, ale v 57. min opäť vyrovnal Matyás Vojtkó. Keďže predĺženie o víťazovi nerozhodlo, na rad museli prísť samostatné nájazdy, v ktorých dva body pre Zvolen získal Petr Obdržálek.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 48. kolo - piatok:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 Detva 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Góly: 16. Kurali (Čenka, Uhrík), 19. L. Žiak (Róbert Huna, Kriška) - 29. Puliš (T. Török, Murček), 53. McLean (Hodgson, J. Žilka), 58. Matúš Chovan (R. Gašpar)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Babic - Stanzel, Vincze (Maď.), 2360 divákov

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: Šimko - Fereta, Kurali, J. Nemec, M. Bača, Mezovský, Parobek, Vybiral, S. Droppa - L. Žiak, Róbert Huna, Kriška - R. Varga, A. Tamáši, Uram - J. Sukeľ, Oško, P. Števuliak - Čenka, Uhrík, Nechaj

Detva: Zalivin - Golian, Martin Chovan, Betker, Sládok, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Martin Ďaloga - Puliš, Murček, T. Török - J. Žilka, McLean, Hodgson - R. Gašpar, Matúš Chovan, Z. Král - J. Tibenský, V. Fekiač, M. Surový

HK Poprad - MsHK Doxxbet Žilina 5:4 po predĺžení (0:2, 3:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 32. Miner (Zagrapan, P. Svitana), 34. D. Bondra (Belluš), 36. Heizer (Miller), 59. Zagrapan (P. Svitana, Buzzeo), 62. Buzzeo - 3. Matejka (Kučný), 4. Hvila (Beránek), 28. Jankovič (Hvila, Dubeň), 58. Jankovič (Hvila, Podešva)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kalina, Juhász (Maď.) - Muzsik (Maď.), Lauff, 1180 divákov

Zostavy:

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Miner, Salija, Ťavoda, K, Karalahti, Erving, Petran - Miller, Heizer, D. Bondra - P. Svitana, Zagrapan, S. Takáč - Abdul, Belluš, Buzzeo - R. Macík, Kundrik, Olejník

Žilina: Mikoláš - Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Dlugoš, Piegl, Mendrej, Turian - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - Milý, Surovka, Balej - Síkela, F. Ondruš, Dominik Rehák

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 11. Matoušek (Zigo, Ďatelinka), 31. Šoltés (Lamper, T. Surový), 33. Šoltés (Southorn, Higgs) - 32. Lantoši (M. Slovák), 55. Kerbashian (Scheidl)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Selleck (B. Bystrica) a Mezei (Nitra) 5+DKZ za pästný súboj a hrubosť, M: Slovák (Nitra) DKZ za nešportové správanie, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Stano, Goga - Kacej, Frimmel, 2678 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Williams - Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Asselin, Faille, Selleck - Koper, Higgs, M. Bartánus - Lamper, T. Surový, Šoltés - Gabor, Zigo, Matoušek - Češík

Nitra: Hanuljak - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Minárik - Scheidl, M. Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Blackwater - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

HK Dukla Trenčín - MAC Budapešť (Maď.) 8:1 (3:0, 3:0, 2:1)

Góly: 9. Dlouhý (D. Hudec), 15. Krejči (Ölvecký, Cebák), 17. Radjenovic (Starosta, Cebák), 28. Radjenovic (Krejči), 30. Sádecký (Bartovič, Krejči), 40. Rýgl (Bartovič), 42. Bartovič (Sádecký, Krejči), 58. Ölvecký - 55. Bodó (Orban)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Brown (Budapešť) 10 min za napadnutie rozhodcu, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Novák - Synek, Šefčík, 2053 divákov

Zostavy:

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Krejčí, Bohunický, Gula - O. Mikula, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - J. Švec, Radjenovic, T. Varga - M. Hlinka, Dlouhý, D. Hudec - Luhový

Budapešť: Bálizs (28: Rajna) - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa

MHC Mikron Nové Zámky - HC Košice 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 13. T. Pospíšil (Kudla), 53. Zbořil - 8. Derľuk (Marcel Haščák), 27. J. Sýkora (Koch, Kafka), 61. Marcel Haščák (Šedivý)

Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Lokšík - Krajčík, Valo, 1258 divákov

Zostavy:

Nové Zámky: Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, M. Henderson - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, T. Urban, Šimun - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - Rogoň, B. Fábry, Jakúbek - Slávik

Košice: Habal - Šedivý, M. Dudáš, T. Slovák, Koch, Derľuk, Čížek, McDowell - Suja, Brophey, Spilar - Ščerbatov, Ignatuškin, Marcel Haščák - Kafka, Galamboš, J. Sýkora - P. Lušňák, Klíma, Hričina - Š. Petráš

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - HKM Zvolen 3:4 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 18. Loiseau (Harrison, Magosi), 31. Magosi (Loiseau, Harrison), 57. Vojtkó (Vas, Pance) - 6. Michal Chovan (Pöyhönen, Fraser), 34. Špirko (Mitchell, Vandane), 45. Kytnár (Obdržálek, Hraško), rozhodujúci sam. nájazd Obdržálek

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Kiss (Miškovec) a Mitchell (Zvolen) obaja 10 min osobný trest, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Jonák - J. Tvrdoň, Konc ml., 1295 divákov

Zostavy:

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Parizek, Albert, Vojtkó

Zvolen: Skapski - Fraser, Pöyhönen, Michal Roman, Vandane, Ulrych, D. Ružička, Pufahl, Hraško - Handlovský, Špirko, Vandas - Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek - Šišovský, S. Petráš, Mitchell - Andrisík, Holovič, Kelemen