Najužitočnejším hráčom bol Bondra. Aký bol Súboj legiend pod holým nebom

Zaujali súťaže zručností.

Ľubomír Vaic sa snaží prekonať Jána Lašáka.Ľubomír Vaic sa snaží prekonať Jána Lašáka.(Zdroj: RVS MEDIA)

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejový Kaufland Winter Classic Games 2019 ožil na Slovensku a na banskobystrických Štiavničkách na štadióne VŠC Dukla zažil historickú premiéru.

V sobotu bol pod holým nebom v znamení Súboja legiend a originálnych súťaží zručností.

V oboch tímoch sa zišli hráči s titulmi majstrov sveta, s medailami zo svetového šampionátu, hviezdy zámorskej NHL aj s držiteľmi Stanleyho pohára a ďalšie osobnosti slovenskej hokejovej histórie.

Lintner ďakoval Filcovi

Kapitánmi jednotlivých tímov boli Miroslav Šatan a Peter Bondra. Na úvod sa divákom prihovoril Richard Lintner, riaditeľ Pro-hokeja.

"Vďaka všetkým ľuďom, ktorí sa zapojili do organizácie, počasie síce ideálne nie je, ale Winter Classic má tú pravú podobu. Keď niekto skončí kariéru, dostáva rôzne ocenenia, ja by som chcel teraz verejne pred týmto zápasom poďakovať tomu, ktorý nás viedol v najlepších časoch a pod ktorým sme zažili veľkú slávu, Jánovi Filcovi," uviedol.

Winter Classic poznačilo teplejšie počasie s mäkším ľadom, korčule sa do neho viac zarezávali, no skvelá atmosféra strhla každého jedného diváka.

Vo vložených súťažiach sa góly pripisovali k zápasovému výsledku, a tak aj tí, ktorí do hry nezasiahli, prispeli na celkové skóre i na konto Kvapka nádeje.

Hralo sa 3x10 minút štyria proti štyrom a v prestávkach sa dostali k slovu atraktívne súťaže zručností.

Historický gól strelil Kroták

Pri čestnom buly z rúk Jána Filca zapózovali Šatan a Bondra a na góly sa dlho nečakalo. Historickým prvým gólom sa do Winter Classic zapísal v 2. minúte Kroták, no po štyroch minútach už bolo 2:2.

Prečítajte si tiež: Slovensko čaká slávnosť, aká tu ešte nebola, tvrdí Surový

Tretina sa skončila 4:2 a stav sa zmenil po nájazdoch trojíc, tvrdosti strely s víťazným Podhradským (142 km/h) a streľbe ponad tri autá na 9:8.

V druhej tretine sa prezentoval dvoma gólmi Šatan, otočil stav na 9:10, Bicek, Majeský, Bondra, Vaic ho však zmenili na 14:10.

Róbert Petrovický stihol upraviť skóre na 14:11, už po časovom limite, no rozhodcovia prižmúrili obe oči a gól uznali.

Najužitočnejší hráč bol Bondra

Po druhej prestávke vďaka samostatným nájazdom, streľbe na terče a zo strechy svietilo skóre 17:16.

V mierení na štyri terče boli s jednou chybou najlepší Kroták, Vaic a Stümpel so Šatanom, v nájazdoch Staňa vychytal všetkých šesť a zo strechy trafil Bondra len žŕdku.

V tretej tretine si dopriali hráči väčšiu voľnosť, naťahovali sa o každý gól, v 25. minúte Šatan strelil 20. gól Tipsport tímu, Cibák v 27. minúte vyrovnal.

V predposlednej minúte Rastislav Pavlikovský a do prázdnej bránky pri power play Šatan už zvýšili na 22:20 pre Tipsport tím.

Zedník 30 sekúnd pred koncom ešte znížil, no Kopecký stanovil do prázdnej bránky výsledok 23:21. Za najužitočnejšieho hráča vyhlásili Petra Bondru.

Kaufland Winter Classic Games 2019 - Súboj legiend

Góly z hry: Vaic 3, Kroták, Bicek a Cibák po 2, Hudec, Majeský, Bondra, Zedník - Šatan 4, Petrovický a Kopecký po 2, Milo, Marcel Hossa, Pavlikovský

Kaufland tím: Miroslav Šimonovič - Ivan Droppa, Ivan Majeský, Ladislav Čierny - Michal Handzuš, Richard Zedník, Tomáš Surový, Peter Bondra, Jiří Bicek, Martin Cibák, Arne Kroták, Ľubomír Vaic, Michal Hudec, tréneri Ján Filc, Ľubomír Pokovič

Tipsport tím: Ján Lašák, Rastislav Staňa - Ľubomír Višňovský, Ľubomír Sekeráš, Dušan Milo, Peter Podhradský - Marián Hossa, Tomáš Kopecký, Rastislav Pavlikovský, Miroslav Šatan, Jozef Stümpel, Ján Pardavý, Róbert Petrovický, Marcel Hossa, Andrej Podkonický, tréneri František Hossa, Ernest Bokroš