Slovenské florbalistky na záver kvalifikácie zdolali Lotyšsko a vyhrali skupinu

SITA|3. feb 2019 o 17:41

Postup si zabezpečili predčasne.

Kvalifikácia na MS vo florbale 2019

Slovensko - Lotyšsko 5:3 (2:1, 3:2, 0:0)

Góly: 1. M. Šponiarová (P. Hudáková), 12. Cupráková (V. Grossová), 22. P. Hudáková (Ferenčíková), 33. Ferenčíková (M. Šponiarová), 35. P. Hudáková (Ferenčíková) - 15. Garklavová (Matisonová), 33. Berzinová, 40. Vancaneová

Vylúčené: 3:0 na 2 min, navyše: Berzinová (Lotyšsko) 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Franzonová a Hedelindová (obe Švéd.), 625 divákov

Zostava SR: Dupčáková - M. Šponiarová, Ďuríková, Klapitová, Lenčéšová, Robová, V. Grossová - P. Hudáková, Jelínková, Ferenčíková - Faktorová, Trošková, K. Hudáková - Boľová, Belicová, Cupráková - Dobrodejová, Marcinková, K. Grossová

TRENČÍN. Reprezentantky SR vo florbale triumfovali nad hráčkami Lotyšska 5:3 a ovládli skupinu Eur 4 v rámci kvalifikačného turnaja o postup na tohtoročné majstrovstvá sveta vo švajčiarskom Neuchateli (7. - 15. decembra).

Nedeľňajší zápas proti Lotyšsku bol posledným vystúpením domácich hráčok na kvalifikačnom podujatí v Trenčíne.

Postup na svetový šampionát si zabezpečili v predstihu, keď mali po dvoch stretnutiach na konte plný bodový zisk, ktorý si napokon udržali až do konca. Na MS sa predstavia aj Lotyšky, ktoré skončili v rámci skupiny Eur 4 na druhom mieste.

Zverenky Michala Jedličku mali skvelý vstup do zápasu, už po 25 sekundách viedli gólom Michaely Šponiarovej a v 12. min zvýšila náskok Lenka Cupráková. O necelé štyri minúty neskôr sa presadila Liga Garklavová v presilovej hre pri vylúčení Kristíny Belicovej.

V závere prvej časti hry putovala na tresnú lavicu na 5 min Eliza Elizabete Berzinová a Slovenky dlhú početnú výhodu využili v 22. min zásahom Paulíny Hudákovej.

V 33. min síce znížila Berzinová na rozdiel jediného gólu, ale reprezentantky SR odpovedali dvakrát, keď skórovali Denisa Ferenčíková a Paulína Hudáková. Necelú minútu pred koncom prostredného dejstva zredukovala gólový rozdiel Liga Vancaneová. V záverečnej tretine sa gólovo nepresadil ani jeden z tímov.

Slovenky v úvodnom zápase zvíťazili nad Holanďankami 8:2, v druhom vystúpení deklasovali Maďarky 12:1. Na svetový šampionát do Švajčiarska priamo postúpia dve najlepšie družstvá z každej európskej kvalifikačnej skupiny a dve najlepšie krajiny z tretieho miesta.

Tabuľka skupiny Eur 4:

1. Slovensko 3 3 0 0 25:6 6 - postup na MS

2. Lotyšsko 3 2 0 1 20:8 4 - postup na MS

3. Holandsko 2 0 0 2 4:19 0

4. Maďarsko 2 0 0 2 2:18 0

Domov»Ďalšie športy»Slovenské florbalistky na záver kvalifikácie zdolali Lotyšsko a vyhrali skupinu