SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky
Super-G, St. Moritz | Sledujte naživo
Vlhová ide prvé super-G, na trať pôjde ako dvanásta

Kuzminová skončila vo vytrvalostných pretekoch ôsma, Fialková trinásta

Preteky komplikovalo chladné počasie.

Anastasia Kuzminová.Anastasia Kuzminová. (Zdroj: Petr David Josek SITA/AP)

Svetový pohár v biatlone 2018/2019 - Canmore, Kanada:

Vytrvalostné preteky na 12,5 km:

1.Tiril EckhoffováNórsko36:32,9 min(1)
2.Markéta DavidováČesko+ 9,8 s(0)
3.Lisa VittozziováTaliansko+ 20,9 s(0)
4.Franziska HildebrandováNemecko+ 47,8 s(0)
5.Ingrid Landmark TandrevoldováNórsko+ 1:05,8 min(1)
6.Vanessa HinzováNemecko+ 1:18,5 min(1)
7.Anais BescondováFrancúzsko+ 1:21,6 min(2)
8.Anastasia KuzminováSlovensko+ 1:29,4 min(3)
9.Laura DahlmeierováNemecko+ 1:30,5 min(2)
10.Julia SchwaigerováRakúsko+ 1:37,6 min(0)
13.Paulína FialkováSlovensko+ 1:54,9 min(3)

CANMORE. Vo vytrvalostných pretekoch 7. kola Svetového pohára biatlonistiek triumfovala v kanadskom Canmore Nórka Tiril Eckhoffová pred Češkou Markétou Davidovou (+9,8) a Taliankou Lisou Vittozziovou (+20,9).

Skryť Vypnúť reklamu

Na skrátenej 12,5 km trati v dôsledku arktického mrazu sa na ôsme miesto zaradila Anastasia Kuzminová, ktorú od víťazky delilo 1:29,4 min, 13. skončila ďalšia slovenská biatlonistka Paulína Fialková (+1:54,9).

V teplote -10 stupňov niektoré biatlonistky nebolo ani poznať, pretože sa pred mrazom museli dôsledne chrániť. Na trať vyštartovala s číslom jedna Nemka Dhalmeierová, Paulína Fialková a Anastasia Kuzminová medzi 89 štartujúcimi vybehli s 26-kou a 27-kou.

Vittozziová a Davidová strieľali perfektne

V úvodných vytrvalostných pretekoch sezóny v slovinskej Pokljuke sa na stupni ocitli najvyššie Ukrajinka Džimová a za ňou Poľka Hojniszová a Češka Davidová. Na strelnici bolo treba rešpektovať aj nápory vetra a Dahlmeierová ho na prvej streľbe presne odhadla.

Skryť Vypnúť reklamu

Od tretieho kola som mala problémy s dýchaním a tempom. Ten sneh je stále pomalý aj napriek otepleniu. Aspoň pocitivo to bolo lepšie ako v predchádzajúcich dňoch.

Anastasia Kuzminová

Menej už Fínka Mäkäräinenová s dvoma chybami v prvej položke, ktorými si časové konto zaťažila na základe upravených pravidiel 45+45 sekundami. Rovnakú bilanciu dosiahla aj v druhej 'ležke' a z popredia sa definitívne vytratila. Aj Talianka Wiererová s druhým a tretím nepresným výstrelom v tretej položke si zahatala cestu za víťazstvom.

Perfektný strelecký výkon sprevádzal Talianku Vittozziovú, no aj Češku Davidovú. Definitívne sa však usadila na čele Nórka Eckhoffová, síce s jednou chybou na strelnici, no výborným behom, ktorý jej v 28 rokoch vyniesol prvé sezónne víťazstvo a šieste v kariére.

Pomohlo mierne oteplenie

P. Fialkovej (strelecká bilancia 0-2-1-0) i Kuzminovej (0-1-1-1) úvodná 'ležka' vyšla dokonale a na medzičase Kuzminová viedla o 6,5 sekundy pred P. Fialkovou. Druhá stojková položka už ideálna nebola, P. Fialková minula druhý a štvrtý terč, Kuzminová druhý.

Skryť Vypnúť reklamu

,,Umiestnenie v najlepšej desiatke vždycky poteší. Samozrejme, že som dúfala, že budem vyššie ako ôsma. Lepšie umiestnenie som pochovala som ho poslednou chybou. Súperky strieľali lepšie. Tri chyby nie sú na mňa veľa, ale dnes to nestačilo.

Začala som dobre s nulou na prvej položke. Potom prišli dve chyby na stojke, triasli na mi nohy a neustála som to. Neviem, kde som urobila chybu pri treťom netrafenom terče.

Paulína Fialková

Od tretieho kola som mala problémy s dýchaním a tempom. Ten sneh je stále pomalý aj napriek otepleniu. Aspoň pocitivo to bolo lepšie ako v predchádzajúcich dňoch," povedala Kuzminová v cieli pre RTVS.

Pri tretej streleckej zastávke Slovenky nevybielili po jednom terči a vo štvrtej stojkovej sa Kuzminová na poslednom terči pripravila o útok na pódiové umiestenie. V bežeckých časoch patrili obe medzi najlepšie, Kuzminová so štvrtým a P. Fialková s piatym.

,,Začala som dobre s nulou na prvej položke. Potom prišli dve chyby na stojke, triasli na mi nohy a neustála som to. Neviem, kde som urobila chybu pri treťom netrafenom terče.

Skryť Vypnúť reklamu

Po poslednej bezchybnej položke som sa posunula v poradí nahor. Snažila som si určiť také tempo, aby som ho neprepálila. Hlavne som sa snažila, aby bolo konštantné. Určite bolo cítiť oteplenie, nemrzli mi ruky ani nohy," uviedla P. Fialková po pretekoch pre RTVS.

Priebežné poradia vo Svetovom pohári

Priebežné hodnotenie SP (16 z 26 pretekov):

1.Dorothea WiererováTaliansko651 b
2.Lisa VittozziováTaliansko646 b
3.Anastasia KuzminováSlovensko540 b
4.Marte Olsbuová-RöiselandováNórsko537 b
5.Paulína FialkováSlovensko526 b
6.Kaisa MäkäräinenováFínsko443 b
55.Ivona FialkováSlovensko40 b

SP vo vytrvalostných pretekoch (2 z 3):

1.Markéta DavidováČesko102 b
2.Lisa VittozziováTalianskok86 b
3.Paulína FialkováSlovensko71 b
4.Monika HojniszováPoľsko64 b
5.Franziska HildebrandováNemecko62 b
6.Julia DžimováUkrajina60 b
12.Anastasia KuzminováSlovensko50 b
42.Ivona FialkováSlovensko14 b

Online prenos: Biatlon, vytrvalostné preteky žien - Canmore 2019 (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)

Biatlon

7. February 2019 o 22:55
SP - individuálne preteky žien, 15 km, Canmore
Prenos
Mrazivé individuálne preteky žien v kanadskom Canmore sa rovnako ako tie mužské skončili nórskym triumfom. Na víťazstvo Johannesa Thingnesa Böa nadviazala Tiril Eckhoffová, ktorá spravila jednu chybu a predviedla skvelý bežecký výkon. Na stupňoch víťaziek ju doplnili Markéta Davidová a Lisa Vittozziová. Slovenské reprezentantky dosiahli solídne výsledky – Anastasia Kuzminová skončila ôsma a Paulína Fialková obsadila trinástu pozíciu. Ja vám ďakujem za pozornosť a pozývam vás sledovať aj zajtrajšie štafety.
Konečné výsledky dnešných pretekov:

1. Tiril Eckhoffová (NOR) 36:32,9 (1)
2. Markéta Davidová (CZE) +9,8 (0)
3. Lisa Vittozziová (ITA) +20,9 (0)
4. Franziska Hildebrandová (GER) +47,8 (0)
5. Ingrid L. Tandrevoldová (NOR) +1:05,8 (1)
6. Vanessa Hinzová (GER) +1:18,5 (1)
7. Anais Bescondová (FRA) +1:21,6 (2)
8. Anastasia Kuzminová (SVK) +1:29,4 (3)
9. Laura Dahlmeierová (GER) +1:30,5 (2)
10. Julia Schwaigerová (AUT) +1:37,6 (0)
...
13. Paulína Fialková (SVK) +1:54,9 (3)
Skrátené vytrvalostné preteky žien sa skončili.
CIEĽV cieli máme aj domácu Megan Bankesovú, ktorá mala štartové číslo 88. Na strelnici zaváhala len dvakrát a myslím si, že s konečným 26. miesto bude určite spokojná. Už ju nemá kto predbehnúť.
CIEĽZ pretekárok s vysokým štartovým číslom sa najlepšie darilo Ruske Uliane Kaiševovej. Tá spravila jednu chybu pri úvodnej streľbe v ľahu, ale následne bola stopercentná a skončí na 17. mieste.
CIEĽVeronika Vítková dnes trafila 19/20 terčov, ale napriek tomu je hlboko v poli porazených. Kvôli mimoriadne slabému behu nabrala skoro sedemminútovú stratu a momentálne jej patrí 66. miesto.
Str. 4S vysokým štartovým číslom 83 sa predstavila v dnešných pretekoch Nemka Karolin Horchlerová. Tej však závod príliš nevyšiel, spravila kvarteto chýb na strelnici a dnes skončí zrejme až v šiestej desiatke.
Str. 4Ešte dvanásť pretekárok musí absolvovať záverečnú streľbu a následne aj 2,5-kilometrový okruh do cieľa. Žiadna z nich však nemá šancu reálne prehovoriť do výsledkov v prvej dvadsiatke.
CIEĽV cieli je aj Nemka Denise Herrmannová, ktorá minula štyri terče. Tradične menej presnú mušku nahradila skvelým behom a zaraďuje sa tesne za Paulínu Fialkovú na priebežné štrnáste miesto.
CIEĽCélia Aymonierová prichádza do cieľa na 23. mieste s mankom vyše troch minút. Najlepšou z Francúzok dnes bude Anais Bescondová, ktorá spravila dve chyby a zrejme skončí na siedmom mieste.
Str. 3Lucie Charvátová spravila prvú chybu až na tretej streleckej položke. Vďaka tomu jej patrí priebežné 23. miesto so stratou takmer dvoch minút. Stále môže pomýšľať na pekný výsledok.
CIEĽFranziska Hildebrandová potvrdila to, čo sme avizovali po jej záverečnej streľbe. Nemka si došla po štvrté miesto s mankom 48 sekúnd na víťaznú Tiril Eckhoffovú. Pre Nórku to bude prvý triumf vo vytrvalostných pretekoch.
Str. 3Češka Veronika Vítková nedokázala nadviazať na úvodné dve nuly a po jednej chybe v ľahu sa prepadla na 53. pozíciu. Už 30-ročná pretekárka márne hľadá bežeckú formu a jej výkony sú sklamaním.
CIEĽDnešné preteky má za sebou aj Julia Džimová, ktorá v slovinskej Pokljuke nenašla premožiteľku. Červený dres pre líderku disciplíny si ale po dnešku neudrží, spravila tri chyby a zaraďuje sa na 27. miesto.
Str. 4Franziska Hildebrandová si udržala čistý strelecký zápis a ak sa nič nepredvídateľné nestane, tak si príde po štvrté miesto. Bude tak najlepšou Nemkou a myslím si, že v tejto sezóne ešte vyššie nebola.
CIEĽMarkéta Davidová dnes nevyhrá! Postarala sa o to Nórka Tiril Eckhoffová, ktorá predviedla skvelý bežecký výkon. V poslednom okruhu deklasovala konkurenciu a zaraďuje sa na prvú pozíciu s náskokom takmer desiatich sekúnd.
CIEĽV cieli máme už obe slovenské pretekárky. Lepší výkon dnes podala Anastasia Kuzminová, ktorá napriek trom chybám na strelnici figuruje na šiestom mieste. Paulína Fialková je o ďalšie tri miesta nižšie.
Str. 3Franziska Hildebrandová je stopercentná po tretej streľbe a na mladučkú Češku Davidovú stráca iba sedem sekúnd. Tak uvidíme, či sa ešte skúsená Nemka dokáže zapojiť do súboja o prvé miesto.
CIEĽMarkéta Davidová je blízko k tomu, aby si pripísala druhé víťazstvo vo Svetovom pohári. Rodáčka z Janova nad Nisou dnes vybielila všetkých dvadsať terčov a Talianku Lisu Vittozziovú zdolala o jedenásť sekúnd.
Str. 4Tiril Eckhoffová chybovala pri prvej streľbe, ale potom už bola stopercentná. Vďaka tomu jej patrí priebežné tretie miesto s iba 10-sekundovou stratou na vedúcu Talianku Lisu Vittozziovú.
Str. 4Paulína Fialková trafila posledných päť terčov a vyšvihla sa na ôsmu priečku po záverečnej streľbe. Veľká škoda, že Anastasia Kuzminová minula dvadsiaty terč. Pokiaľ by ho trafila, figurovala by na priebežnej tretej priečke – takto je šiesta s mankom 86 sekúnd.
CIEĽNórka Ingrid Landmarková Tandrevoldová je v cieli s časom 37:38,7 minúty. Zatiaľ jej patrí prvá pozícia a nie je vylúčená jej účasť na stupni víťaziek. Nemku Lauru Dahlmeierovú zdolala o takmer 25 sekúnd.
Str. 4Lisa Vittozziová aj Markéta Davidová zostrelili všetkých dvadsať terčov a budú bojovať o víťazstvo. Zatiaľ je k nemu bližšie Češka, pretože v internom súboji má náskok 4,2 sekundy.
Str. 2Franziska Hildebrandová na úvodných dvoch streleckých položkách nechybovala, a tak sa drží v tesnom kontakte s najlepšími. Skúsenú Nemku ak budeme v ďalšom priebehu pretekov pozorne sledovať.
Str. 3Slovenské reprezentantky si pripísali pri streľbe v ľahu jednu chybu. Anastasia Kuzminová zostáva piata s výrazným mankom 54 sekúnd. Paulína Fialková sa zatiaľ drží v TOP 15, ale určite nezopakuje svoj výkon z Pokljuky.
Str. 4Ingrid Landmarková Tandrevoldová netrafila devätnásty terč, čo ju bude určite veľmi mrzieť. Nórka dostáva penalizáciu 45 sekúnd, ale napriek tomu figuruje zatiaľ po záverečnej streľbe na vedúcej pozícii.
Str. 3Dorothea Wiererová vypadáva z hry o víťazstvo, pretože na tretej streľbe dvakrát chybovala. Kvôli tomu ju evidujeme na medzičase až na ôsmom mieste s mankom jeden a pol minúty.
Str. 3Lisa Vittozziová ide po tretej streľbe do čela dnešných pretekov. Češka Markéta Davidová ju však naďalej prenasleduje, trafila v ľahu ďalších päť terčov a na Talianku stráca jedinú sekundičku.
Str. 2Monika Hojniszová pokračuje s čistým streleckým zápisom a po polovici pretekov je s mankom jedenástich sekúnd na piatom mieste. Tiril Eckhoffová chybovala raz a ide za Anastasiu Kuzminovú.
Str. 2Anastasia Kuzminová netrafila jeden terč, a tak sa zaradila na priebežné piate miesto s mankom 22 sekúnd na Dorotheu Wiererovú. Paulína Fialková zaváhala dvakrát a 90-sekundová penalizácia ju stiahla na 15. pozíciu.
Str. 3Ingrid Landmarková Tandrevoldová zostrelila všetkých pätnásť terčov a po tretej streľbe je jasne na prvej pozícii. Naopak, nevydarené preteky má za sebou Kaisa Mäkäräinenová, kvôli dokopy piatim chybám v ľahu.
Str. 2Češka je odsunutá na druhú priečku, keďže v porovnaní s Dorotheou Wiererovou dosiahla o 1,4 sekundy horší čas. O malú chvíľku sa budeme venovať aj ďalším výkonom slovenských biatlonistiek.
Str. 2Česká reprezentantka Markéta Davidová ide na prvé miesto po polovici pretekov. Jej náskok je ale minimálny, keďže takmer rovnaký beh a presnú mušku predviedla aj Talianka Lisa Vittozziová.
Str. 1Tiril Eckhoffová z Nórska takisto nezaváhala na úvodnej streľbe a na medzičase stráca desať sekúnd na rodáčku z ruského Ťumeňu. Zaraďuje sa na piate miesto, tesne za Češku Markétu Davidovú.
Str. 1Skvelé! Obe slovenské biatlonistky zvládli prvú streľbu na výbornú. Zostrelili všetky terče a na medzičase sa zaradili na prvé dve miesta. O niečo lepšie je na tom Anastasia Kuzminová, ktorá svojej krajanke nadelila 6,5 sekundy.
Str. 1Máme tu ďalšie veľmi dobré výkony na úvodnej streľbe. Na medzičase je už prvá Dorothea Wiererová, ktorá trafila všetkých päť terčov. Darilo sa aj Vanesse Hinzovej – patrí jej tretia priečka.
Str. 2Laura Dahlmeierová spravila jednu chybičku na druhej streľbe. Svoje zaváhanie z úvodnej položky čiastočne napravila Kaisa Mäkäräinenová, ktorá vybielila všetkých päť terčíkov. Fínka ale nebeží práve najrýchlejšie.
Str. 1Lisa Vittozziová začína vynikajúco, dáva nulu a na medzičase po prvej streľbe figuruje na druhej pozícii. Predbehla ju iba Češka Markéta Davidová, ktorá vďaka lepšiemu behu má náskok 1,7 sekundy.
Str. 1Štvrtý terč minula Marte Olsbuová Röiselandová, a tak si pripisuje 45 trestných sekúnd. Zaraďuje sa na priebežné piate miesto s mankom viac než 31 sekúnd na vedúcu Lisu Theresu Hauserovú.
ŠTARTV krátkom slede vyštartovali za sebou obe slovenské reprezentantky. Paulína Fialková mala takmer celú tvár oblepenú ochrannými prvkami. Na drsné podmienky by mohla byť o čosi viac zvyknutá Anastasia Kuzminová.
Str. 1Franziska Preussová predviedla podobne ako Laura Dahlmeierová čistú streleckú položku. Zaraďuje sa na druhú priečku, pretože rýchlejšia než obe Nemky bola Rakúšanka Lisa Theresa Hauserová.
Str. 1Laura Dahlmeierová predviedla bezchybnú streľbu a posúva sa na prvé miesto. Zostane tomu tak aj po výkone Kaisy Mäkäräinenovej, ktorá pokazila prvú položku a dvakrát minula terč. Pripisuje si penalizáciu 90 sekúnd.
ŠTARTŠtart má za sebou aj Nórka Marte Olsbuová Röiselandová, ktorá prežíva veľmi dobrú sezónu. O chvíľu ju budú nasledovať obe talianske favoritky a následne aj reprezentantky Slovenska.
2 kmNa méte dvoch kilometrov máme už Nemku Lauru Dahlmeierovú s časom 4:43 minúty. Aj bývala slovenská reprezentantka Anna Murínová však v rozhovore pre RTVS potvrdila, že dnes bude rozhodovať streľba.
ŠTARTRakúšanka Lisa Theresa Hauserová, Nórka Ingrid Landmarková Tandrevoldová aj Nemka Franziska Preussová odštartovali svoje preteky. Aj tieto biatlonistky môžu zabojovať o popredné pozície.
ŠTARTNa trati máme ďalšie tri pretekárky, vrátane Fínky Kaisy Mäkäräinenovej. Podobne ako v prípade viacerých pretekárok aj u nej vidíme na tvári ochranné prvky, keďže v Kanade je teplota vzduchu -10 °C.
ŠTARTSkrátené individuálne preteky žien v biatlone na 12,5 kilometra sa v tejto chvíli začali. Ako prvá sa vydala na trať v kanadskom Canmore jedna z favoritiek, Nemka Laura Dahlmeierová.
Vážení športoví fanúšikovia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z pretekov Svetového pohára v biatlone. Ten prvýkrát v sezóne opustil európske územie a presunul sa do kanadského Canmoru. V štáte Alberta sú dnes na programe vytrvalostné preteky žien, no tie budú oproti tradičnej dĺžke 15 kilometrov skrátené o 2500 metrov. Navyše, za každý nepresný výstrel sa bude pripisovať len 45 sekúnd.

PREMIÉROVÉ VÍŤAZSTVO DŽIMOVEJ

Vytrvalostné, respektíve individuálne preteky sa v doterajšom priebehu sezóny išli len raz. V slovinskej Pokljuke sa z premiérového víťazstva vo Svetovom pohári tešila Ukrajinka Julia Džimová, ktorá trafila všetkých dvadsať terčov. S odstupom šiestich sekúnd skončila druhá Monika Hojniszová z Poľska a jediná chybička na záverečnej stojke odsunula na bronzovú pozíciu 22-ročnú Češku Markétu Davidovú. Zo slovenských biatlonistiek si najlepšie viedla Paulína Fialková. Dve chyby v ľahu odčinila tretím najlepším behom a obsadila štvrtú pozíciu. V bodovaní disciplíny stráca na Džimovú dvanásť bodov, a tak v prípade ďalšieho dobrého výsledku môže pomýšľať na zisk červeného čísla. Tretí a posledný „individuál“ sa pôjde až na MS vo švédskom Östersunde.

NAPOSLEDY DOMINOVALA WIEREROVÁ

Do kanadského strediska Canmore sa preteky Svetového pohára v biatlone vracajú po trojročnej prestávke. V roku 2016 tu bola najúspešnejšia Dorothea Wiererová, ktorá skončila tretia v šprinte, vyhrala preteky s hromadným štartom a tiež sa podieľala na druhom mieste zmiešanej talianskej štafety. Aktuálne je líderkou celkovej klasifikácie s náskokom 34 bodov pred krajankou Lisou Vittozziovou. Nasleduje Nórka Marte Olsbuová Röiselandová a TOP 5 uzatvára slovenské duo Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková. Predošlé podujatie v Anterselve našim reprezentantkám príliš nevyšlo. Nedarilo sa im najmä na strelnici, na čom mala vplyv aj vysoká nadmorská výška.

SLOVENKY VYŠTARTUJÚ TESNE ZA SEBOU

Štartová listina obsahuje celkovo 93 mien. Začneme poriadne z ostra, keďže so štartovým číslom jeden sa vydá na trať Nemka Laura Dahlmeierová. Štvorku bude mať Kaisa Mäkäräinenová, štrnástku Marte Olsbuová Röiselandová a do štartového čísla tridsať sa predstavia prakticky všetky favoritky. Slovenské farby budú hájiť len dve pretekárky. Prvou bude s číslom 25 Paulína Fialková a o 30 sekúnd neskôr vyštartuje Anastasia Kuzminová. Môžeme pripomenúť, že obe naše elitné reprezentantky skončili v olympijských pretekoch v najlepšej päťke. Víťazka z juhokórejskeho Pjongčangu Hanna Öbergová sa dnešných pretekov nezúčastní.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 22:55.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 8. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 9. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 1. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 2. Väčšina fajčiarov dalo deťom cigarety, ak si vypýtali
 3. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 5. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 10. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 732
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 13 372
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 672
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 645
 5. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 228
 6. Aká je chémia vôní 9 093
 7. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 650
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 580
 9. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 8 189
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 025
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Online prenosy

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Biatlon
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) a prezident Slovenskej spoločnosti infektológov Pavol Jarčuška.

Haščák z Penty ide do väzby, rozhodol súd

Haščákovi hrozí až 20 rokov.

Policajná eskorta priváža Jaroslava Haščáka na Špecializovaný trestný súd.
Premiér Igor Matovič a minister školstva Branislav Gröhling.
Stĺpček Petra Schutza

Experiment avantgardný ako celoplošné testovanie

Ďalší pochod Slovenska po neprebádaných tretích (štvrtých) cestách boja s covidom.

Peter Schutz