Martin Kližan.
Martin Kližan. (Autor: TASR)
SITA|7. feb 2019 o 13:23

V druhom kole zvládol aj náročné chvíle.

SOFIA. Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil 7:6 (5), 6:4 nad rovnako nenasadeným Nemcom Danielom Brandsom vo štvrtkovom druhom kole dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 v bulharskej Sofii (tvrdý povrch v hale).

Zverenec Dominika Hrbatého dosiahol vo štvrtom vzájomnom zápase s Brandsom druhé víťazstvo.

V piatok nastúpi v boji o postup do semifinále proti turnajovej trojke Rusovi Daniilovi Medvedevovi.

Jediný doterajší vzájomný zápas odohrali vlani na turnaji ATP v Tokiu, v 2. kole uspel 22-ročný Rus 6:4, 6:3.

,,Martina musím pochváliť, bojoval veľmi dobre. V druhom sete sa rozohral, v prvom bolo to také kostrbaté. Najmä tajbrejk bol dôležitý. Dvakrát vyhrával s dvojitým minibrejkom, no trochu sa trápil, keď ho mal dokončiť. Napokon to zvládol, čo ho nakoplo.

Sofia - štvrťfinále:

Martin Kližan (SR) - Daniel Brands (Nem.) 7:6 (5), 6:4

Postúpil o kolo ďalej ako vlani, takže obhájil body a postúpi v rebríčku. Medvedeva sme si odsledovali v Tokiu. Rus bude favorit, ale Martinovi sedí, že sa hrá v Sofii vo vyššej nadmorskej výške. Dúfam, že mu to pomôže a zvládne zdolať Medvedeva," uviedol pre agentúru SITA Kližanov tréner Dominik Hrbatý.

Kližanovi nevyšiel vstup do stretnutia, keď hneď v úvodnej hre stratil podanie a rýchlo prehrával 0:2. Súpera dokázal brejknúť až v desiatom geme a v poslednej možnej chvíli vyrovnal na 5:5.

Dvadsaťdevätročný Bratislavčan napokon zvládol vyrovnanú koncovku úvodného dejstva, keď uspel v tajbrejku.

Druhý set mal slovenský daviscupový reprezentant pod kontrolou. Brandsovi neponúkol ani jeden brejkbal. Naopak, v piatej hre mu v zobral servis a duel dopodával do víťazného konca.