Nedeľa, 15. december, 2019 | Meniny má Ivica

Zo Slovákov sa z víťazstva tešil iba Tatar. Až v ôsmich zápasoch sa predlžovalo

Pozrite si výsledky zápasov NHL z noci na piatok 8. februára.

Hokejisti Chicaga.Hokejisti Chicaga.(Zdroj: SITA)

BRATISLAVA. V rámci štvrtkového programu zámorskej NHL sa uskutočnilo až 14 stretnutí a do akcie zasiahla aj dvojica slovenských útočníkov, ale Tomáš Tatar ani Richard Pánik nebodovali.

Erik Černák (Tampa Bay) a Christián Jaroš s Mariánom Gáboríkom (obaja Ottawa) nezasiahli do zápasov svojich tímov. V šiestich dueloch určilo víťaza predĺženie, dve stretnutia dospeli až do samostatných nájazdov.

Montreal v zostave s Tomášom Tatarom triumfoval nad Winnipegom na vlastnom ľade 5:2. Dvadsaťosemročný krídelník odohral necelých 16 min a do štatistík si pripísal jednu "mínusku".

Dve minúty sedel na trestnej lavici za nedovolené bránenie, súperovho brankára ohrozil 4 strelami, pridal 1 "bodyček" a sám zablokoval 1 strelecký pokus hráčov hostí.

Prečítajte si tiež: Chovan predviedol bravúrny blafák. Vedel, že fintu brankár nepozná Čítajte

Canadiens triumfovali tretíkrát po sebe. Skóre pritom otvorili hostia, v 5. min skóroval Mark Scheifele. Už o tri minúty vyrovnal Jonathan Drouin. Ten istý hráč poslal Montreal do vedenia krátko po zmene strán.

V tretej tretine domáci pridali ďalšie tri góly, 52 sekúnd pred záverečnou sirénou dal výsledku finálnu podobu útočník Winnipegu Brendan Lemieux.

Richard Pánik nezabránil nezdaru Arizony na domácej pôde s Columbusom 2:4. Dvadsaťosemročný slovenský krídelník absolvoval 15:25 min a nazbieral až tri mínusové body. Prezentoval sa tromi "hitmi".

Hráči Blue Jackets si už v prvej tretine utvorili pohodlné dvojgólové vedenie, ale Arizona ho zmazala zásahmi Jordana Oesterleho a Conora Garlanda v prvej polovici prostredného dejstva.

Ešte v druhej tretine vrátil vedenie hosťom v presilovej hre Josh Anderson. Triumf Columbusu poistil zásahom v záverečnej tretine Boone Jenner.

NHL 2018/2019 - 8. február - výsledky:

Florida – Pittsburgh 3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 6. Dadonov (Matheson, Brassard), 38. Sceviour (Barkov, Sheahan), 65. Matheson (Huberdeau, Barkov) - 34. McCann (Letang, Dumoulin), 49. M. Pettersson (Letang, Guentzel)

New Jersey – New York Islanders 1:2 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 6. Rooney (Gabriel, Bratt) - 14. Barzal (Pulock, B. Nelson), rozhod. sam. nájazd: Josh Bailey

Philadelphia – Los Angeles Kings 2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 2:3)

Góly: 27. Couturier (Giroux, Provorov), 60. J. Voráček (Giroux, Gostisbehere) - 9. Wagner (Clifford, Walker), 33. Kempe (Leipsic, Toffoli), rozhod. sam. nájazd: Toffoli

Washington – Colorado 4:3 (1:0, 1:1, 1:2, 1:0)

Góly: 7. Burakovsky (Oshie, Niskanen), 29. Kuznecov (Ovečkin, Carlson), 41. Niskanen (J. Vrána, Kuznecov), 65. Kuznecov (Ovečkin) - 21. MacKinnon (Barrie, Landeskog), 46. Rantanen (Landeskog), 58. C. Wilson (Calvert)

Buffalo – Carolina 5:6 (0:1, 2:1, 3:3, 0:1)

Góly: 29. Rodrigues (Sheary, Ristolainen), 36. Pominville (Bogosian), 46. Skinner (Ristolainen, Pilut), 56. Scandella (S. Reinhart, Mittelstadt), 60. Skinner (S. Reinhart, Eichel) - 5. Faulk (Aho, Williams), 22. T. Teräväinen (Martinook, Svečnikov), 42. McKegg (T. Van Riemsdyk, De Haan), 52. B. McGinn (Martinook, Svečnikov), 55. Niederreiter (T. Teräväinen, Aho), 64. T. Teräväinen

Načítavám video...

Montreal – Winnipeg 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 8. Drouin (Gallagher, Danault), 21. Drouin (Danault), 45. S. Weber (Drouin, Danault), 52. Danault (Gallagher, Mete), 55. Kotkaniemi (Danault, S. Weber) - 5. Scheifele (Connor, Chiarot), 60. B. Lemieux (Copp, Trouba)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:56 minúty, pripísal si jeden mínusový bod, dve trestné minúty, štyri strely na bránu, jeden hit, jednu zablokovanú strelu, dve straty puku a dve získania puku/

Ottawa – Anaheim 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 8. B. Tkachuk (Mark Stone, White), 39. Duchene (Tierney, Chabot), 47. Mark Stone (Tierney, Ceci), 60. Duchene (Ceci)

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) nenastúpil/

Detroit – Vegas Golden Knights 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)

Góly: 12. Nyquist (Abdelkader, D. Larkin), 45. Rasmussen (Nielsen, Green), 60. Vanek (Rasmussen, D. Larkin) - 23. Marchessault (W. Karlsson, C. Miller), 28. W. Karlsson (Paul Stastny, Schmidt), 31. Marchessault (R. Smith, Engelland), 52. McNabb

Tampa Bay – St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 65. B. Schenn (Parayko, Tarasenko)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) nenastúpil/

Nashville – Dallas 3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 18. C. Smith (Fiala, Y. Weber), 49. Arvidsson (F. Forsberg, Johansen), 61. Johansen (Arvidsson, Josi) - 45. Heiskanen (Seguin, R. Polák), 50. Fedun (Cogliano, Dickinson)

Minnesota – Edmonton 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 43. J. Eriksson Ek (Zucker, Kunin) - 3. Nurse (McDavid, Kassian), 25. Rattie (Nugent-Hopkins), 46. Draisaitl (Chiasson, Nugent-Hopkins), 59. Kassian (McDavid)

Chicago – Vancouver 4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 18. DeBrincat (D. Strome, P. Kane), 19. Saad (Anisimov, Seabrook), 35. DeBrincat (D. Strome, C. Murphy), 64. J. Toews (D. Strome) - 23. Biega (Boeser, Leivo), 25. Leivo (Virtanen, Ch. Tanev), 59. Pettersson (Stecher, Leivo)

Calgary – San Jose 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Góly: 5. Jankowski (Giordano, Brodie), 38. Brodie (D. Ryan, Neal) - 13. E. Kane (J. Thornton, Burns), 14. Burns, 15. Hertl (R. Šimek, Donskoi), 37. E. Kane (Donskoi, Hertl), 59. Hertl (E. Kane, Burns)

Arizona – Columbus 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 25. Oesterle (Cousins, Fischer), 27. Garland (Oesterle) - 4. Sedlák (Hännikäinen), 18. D. Savard (J. Anderson, Jenner), 31. J. Anderson (S. Jones, Wennberg), 54. Jenner

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 15:25 minút, pripísal si tri mínusové body a tri hity/