Druhé kolo kombinácie vynechá osem pretekárok. Medzi nimi je aj Vonnová

Lindsey Vonnová máva fanúšikom po kombinačnom zjazde na MS v lyžovaní 2019.
Lindsey Vonnová máva fanúšikom po kombinačnom zjazde na MS v lyžovaní 2019. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. feb 2019 o 15:21

Vlhová je priebežne ôsma.

AARE. Až osem pretekárok, ktoré sa predstavili v zjazdárskej časti, nenastúpi do slalomového kola v pretekoch alpskej kombinácie žien na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare.

Medzinárodná lyžiarska federácia informovala o tom, že právo štartu v druhej časti pretekov v piatok popoludní od 16:15 nevyužijú Američanka Lindsey Vonnová, Švajčiarky Lara Gutová-Behramiová, Corinne Suterová, Joana Hählenová a Jasmine Fluryová ako aj Tina Weiratherová z Lichtenštajnska.

MS v lyžovaní 2019 - alpská kombinácia: Pozrite si, ako Petra Vlhová získala striebro: fotogaléria

13.2.2019

V slalomovej časti sa nepredstavia z menej známych pretekárok ani Švédka Lin Ivarssonová a Ruska Julia Pleškovová.

Líderkou pred rozhodujúcou slalomovou časťou je Rakúšanka Ramona Siebenhoferová.

Len o jednu stotinu sekundy bola v zjazde pomalšia Slovinka Ilka Štuhecová, tretie miesto patrí Nórke Ragnhild Mowinckelovej so šesťstotinovým mankom.

Slovenka Petra Vlhová je priebežne ôsma s odstupom 72 stotín sekundy. Na najväčšiu favoritku kombinácie Švajčiarku Wendy Holdenerovú stráca 30 stotín.

Obhajkyni zlatej medaily zo St. Moritzu 2017 Holdenerovej patrí piata pozícia.

Spomedzi pretekárok, ktoré už nebudú figurovať v slalomovom kole, boli na tom po zjazde najlepšie Švajčiarka Suterová na štvrtom a Američanka Vonnová na ôsmom mieste.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Druhé kolo kombinácie vynechá osem pretekárok. Medzi nimi je aj Vonnová