Utorok, 23. apríl , 2019

Slováci odohrali skvelý zápas, porazili Rusov a vyhrali Kaufland Cup 2019

Dva góly strelil Samuel Buček.

Kapitán Michal Sersen s trofejou pre víťazný tím.Kapitán Michal Sersen s trofejou pre víťazný tím.(Zdroj: SITA)

BRATISLAVA. Slovenská hokejová reprezentácia ovládla domáci medzinárodný turnaj Kaufland Cup 2019 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Národný tím SR svoje prvenstvo na podujatí stanovil sobotňajším jasným triumfom nad olympijským tímom Ruska 5:1 v záverečnom stretnutí turnaja.

Domáci sa ujali vedenia v 11. min, keď sa pomedzi troch Rusov presadil krídelník HK Nitra Samuel Buček. V 25. min prekvapil brankára SR Branislava Konráda bekhendovou strelou Kirill Semionov.

Už o dve minúty neskôr poslal zverencov Craiga Ramsayho v presilovej hre opäť do vedenia Matej Paulovič. V 37. min opäť ukázal svoje šikovné ruky Buček a zvýšil náskok reprezentácie SR.

O minútu neskôr sa pred bránku Ruska z pravej strany klziska natlačil Róbert Lantoši a skóroval takisto úspešným blafákom. V samotnom závere prostredného dejstva sa po peknej kombinácii presadil aj Radovan Puliš. V tretej tretine sa strelecky nepresadil ani jeden tím.

Reprezentácia SR na turnaji okrem vysokého víťazstva nad Ruskom zdolala v piatok Bielorusko 2:1 po samostatných nájazdoch. Olympijský tím Ruska triumfoval nad rovnakým súperom 2:1 v riadnom hracom čase.

Nevýrazný začiatok

V úvode sa obe mužstvá iba oťukávali a ani jedno si neutvorilo výraznejšiu príležitosť.

Prečítajte si tiež: Pochybná výhra? Má to názov Rusko, boli to Rusi a všetci hrajú v KHL

V 7. min mala slovenská reprezentácia výhodu presilovej hry, ale podrazenie Andreja Čibisova domáci hráči nevyužili. Skóre otvoril v 11. min parádnou individuálnou akciou 20-ročný krídelník HK Nitra Samuel Buček.

V 17. min sa Rusi dostali do prečíslenia 3 na 1, brankára SR Branislava Konráda zachránila žŕdka a puk napokon ohrozil iba novinárov sediacich na tribúne.

V závere prvej časti putoval na trestnú lavicu Milan Kytnár za nedovolené bránenie.

Buček jasne vynikal

Druhú tretinu začali Rusi v presilovke, ktorú však nevyužili. Slováci pohrozili z následného protiútoku, ale takisto sa skóre nemenilo. Vyrovnanie priniesla 25. min, keď Kirill Semionov namieril bekhendom ponad Konrádovo rameno.

Nerozhodný stav nevydržal dlho, o necelé dve minúty poslal Slovensko do opätovného vedenia v presilovej hre Matej Paulovič. V 28. min sa rútil sám na Konráda Arťom Michejev, ale neuspel.

V 31. min sa ocitol pred gólmanom olympijského tímu Ruska Vasilijom Demčenkom Róbert Lantoši, defenzíva hostí ho však nepustila k zakončeniu.

V záverečnej päťminútovke prostredného dejstva sa začal strelecký koncert zverencov Craiga Ramsayho. Úspešnými blafákmi sa prezentovali spoluhráči z HK Nitra Buček a Lantoši, 45 sekúnd pred koncom druhej časti sa presadil aj Radovan Puliš.

Konrád podržal zákrokmi

Do záverečnej tretiny duelu nastúpili Rusi s brankárom Ivanom Bočarovom. Hneď v úvode si zasadol na trestnú lavicu Arťom Fiodorov, domáci reprezentanti jeho vylúčenie nepotrestali. V 48. min v presilovej hre pálil zblízka nebezpečne Michejev, Konrád bol pozorný.

O pár sekúnd neskôr sa cez defenzívu SR predral Michail Maľcev, ale ani on z bezprostrednej blízkosti nepochodil. Vypýtal si aspoň faul, na trestnú lavicu zamieril Libor Hudáček. Početná výhoda hostí nemala dvojminutové trvanie, lebo v jej závere sa dopustil útočného priestupku Vladislav Siomin.

Skóre zostalo nezmenené aj po následnej presilovej hre Slovenska. Domáci tím si utvoril viacero šancí či pološancí, ale ani jedna z nich sa neskončila gólom. Skórovať sa nepodarilo ani Rusom v záverečnej presilovke pri vylúčení Milana Kytnára, peknými zákrokmi sa prezentoval Konrád.

Online prenos: Slovensko - Rusko (Kaufland Cup 2019, hokej)

Kaufland Cup 2018/2019
9. February 2019 o 16:00
SlovenskoSlovensko
5:1
60' minúta
Koniec
Ruský olympijský tímRuský olympijský tím
Stats
Góly a asistencie: 11. Buček, 27. Paulovič (Čerešňák, Kytnár), 37. Buček, 38. Lantoši (Sersen), 40. Puliš (Hudáček) – 25. Semjonov (Romanov, Fjodorov). Rozhodca: Baluška, Konc – Výleta, Šefčík.
Prenos
Nasleduje záverečný ceremoniál odovzdávania cien. Ja Vám ďakujem za pozornosť, užite si dnešný víťazný večer.
Najlepší hráč tímu Ruska: Jegor Rykov
Najlepší hráč tímu Slovenska: Samuel Buček
V tretej tretine už gól nepadol, to nám ale vadiť nemusí, pretože Slovensko po dnešnom výbornom výkone vyhráva nad Olympijským tímom Ruska presvedčivo 5:1 a stáva sa víťazom premiérového ročníka Kaufland Cupu. Gratulujeme!
Koniec zápasu.
59:55Zaslúžené standing ovation na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu!
59:40Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Fjodorov – 2 min., sekanie).
59:28Ruskí strela a Konrádova lapačka. Braňo Konrád si dnes tiež zaslúži absolutórium za svoj výkon.
58:54Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
58:49Tkačjov prešiel cez niekoľkých našich hráčov, spätnou prihrávkou hľadal pred bránou spoluhráča, ten bol ale už pokrytý.
57:40Hecl mal našliapnuté, no Demčenka strelou švihom neprekonal.
57:18Bondra získal puk, výborne našiel pred bránou Sukeľa, ktorému nechýbalo veľa, aby strelil šiesty gól Slovenska!
56:49Z našich hokejistov cítiť sebavedomie, veľa si dovoľujú, predvádzajú pekné až exhibičné akcie. Víťazstvo na turnaji nm už nemôže ujsť.
56:06Pekná kombinačná akcia našich reprezentantov, ktorí si povymieňali puk, na záver strieľal Štajnoch, Bočarov zasahuje.
54:27Naši išli do prečíslenia, ale Sukeľovi sa nepodarilo prihrať, Kudako vložil hokejku do jeho prihrávky.
54:13Sukeľ prihral Bondrovi, ten dával puk na modrú, odkiaľ prišla strela, ktorú Bočarov kryje.
53:29Pozor na ruskú kombináciu, na ktorej konci bol Semjonov, snažil sa bekhendom prehodiť Konráda, ten však jeho úmysel prečítal.
52:44Nedarí sa nám zakončovať akcie a Rusi sa oslobodzujú.
51:49Dravý prienik Jurtajkina, ale už môžme ísť dopredu. Hudáček si to namieril medzi dvojicu hráčov, prihral Čajkovskému, ktorý puk však stráca.
51:06Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Sjomin – 2 min., nedovolené bránenie).
50:25Tkačjov sa dostal veľmi blízko k bráne a preveril Konráda, ktorý si s jeho zakončením poradil.
49:56Opäť sa teda musíme brániť. Semjonova atakuje Kytnár a Fehérváry vyhadzuje puk cez všetky čiary.
49:12Vylúčenie v tíme Slovensko (Hudáček – 2 min., sekanie).
48:59Ubránili sme sa ruskej presilovke a sme čoraz bližšie k víťazstvu na Kaufland Cupe.
48:13Rusi strieľajú mimo brány, Konrád nemusel riešiť vážnejšiu situáciu v bránkovisku.
47:15Kytnár vybojoval puk a zamestnal ruskú obranu. Bránime sa veľmi dobre.
46:32Vylúčenie v tíme Slovensko (Bondra – 2 min., podrazenie).
45:45Konrád vyráža strelu od modrej do rohu klziska. Dokonca sme mali šancu na protiútok, ale Michal Chovan neprekabátil ruského obrancu.
45:08Rusi tlačia, snažia sa znížiť, zatiaľ sa nám darí odolávať.
44:05Ruská príležitosť, strela ale letela nad bránu. Následne sa ruský tím previnil ofsajdom.
43:25Sersen vystrelil, Bočarov mal odkrytý výhľad a puk vyráža. Rusi nás vytláčajú mimo predbránkový priestor.
42:17Drzosť Bučeka, ťažil z nej Puliš, ktorý buchol do puku, Bočarov musel zasahovať.
41:44Do Čajkovského prihrávky vložil hokejku ruský útočník, puk končí na tribúne.
41:32Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Fjodorov – 2 min., podrazenie).
40:35Bondra postupoval sám a aj sám zakončil, Bočarov vyráža a pripisuje si prvý úspešný zákrok.
40:01Striedanie v tíme Ruský olympijský tím: z ihriska odchádza Demčenko, prichádza Bočarov.
40:01Začala sa tretia tretina.
Neuveriteľná druhá tretina v podaní slovenských reprezentantov, ktorí svojím výkonom strhli divákov na štadióne. Rusom sme nastrieľali štyri góly. V 27. minúte sa presadil Paulovič, v 37. min. Buček, o minútu neskôr skóroval Lantoši a v poslednej minúte prostrednej tretiny aj Puliš. Za Rusko strieľal gól v 25. minúte Semjonov.

Tretia tretina sa začne o 17:44.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:15Slovensko dalo gól! Hudáček odviedol kus roboty, prešiel cez hráčov, puk sa odrazil k RADOVANOVI PULIŠOVI a vyhrávame 5:1!

Asistencia: Libor Hudáček.
38:44Výborná atmosféra na bratislavskom zimnom štadióne, niet sa čo čudovať. Slovenskí hokejisti sú na neudržanie.
37:34Slovensko dalo gól! Obrovská dominancia našich hráčov, Rusov bijeme ako žito! RÓBERT LANTOŠI sa natlačil do zakončenia, Demčenka oklamal kľučkou a zasunul puk do prázdnej brány! Asistencia: Michal Sersen
37:01Hudáček sa za bránou doslova pohral s ruským obrancom, puk naservíroval Bučekovi, ktorý strelou z prvej preveril ruského gólmana.
36:21Slovensko dalo gól! SAMUEL BUČEK hrá dnes výborný zápas. Vypichol puk ruskému hráčovi, poradil si aj s brankárom Demčenkom a po kľučke zasunul puk pod jeho ľavý betón! Bez asistencie.
36:06Čajkovský rozohral len na ruské hokejky, nasledovala strela Šarova, s ktorou si Konrád poradil.
35:33Poriadne dlho sa hráči naťahovali o puk pri mantineli, až prišiel hvizd hlavného rozhodcu, ktorý hru prerušil.
34:58Bondra sa snažil prejsť po pravom krídle, ale Kudakov ho nepustil, naši sú bez puku.
33:19Pozor na akciu Rusov, po prihrávke Brjukvina spoza brány puk prešiel cez naše bránkovisko, Chibisov ho do brány neusmernil, najmä vďaka dobrému zákroku nášho brániaceho hráča.
32:37Štajnoch zblokoval strelu Jurtajkina, pre zmenu sa vhodí pred Konrádom.
32:02Buček prihral Čajkovskému, ktorý ihneď strieľa. Demčenko puk kryje a prerušuje hru.
31:27Pekná kombinácia našich. Najprv Bondra, po ňom Sersen zamestnali ruského gólmana.
31:02Sjominovu strelu zastavil pravý Konrádov betón. Na druhej strane Sukeľ posunul puk Lantošimu, ktorý exhibične zakončoval, ale Demčenka neprekonal!
30:12Rusi roztočili kolotoč pred našou bránou, ale zvládli sme to, Šimun nás na chvíľu oslobodil a aspoň dvaja naši hráči stihli vystriedať.
29:11Našich je momentálne plný ľad, hra sa páči aj divákom.
28:34Najmä v posledných minútach sledujeme výborný a atraktívny hokej z oboch strán.
27:39Mohlo byť vyrovnané! Ruský hráč korčuľoval sám na Konráda, ktorý však včas a umne vybehol a tým znemožnil útočiacemu hráčovi lepšie zakončenie. Puk končí nad hornou žŕdkou.
26:59Lantoši nabil Sersenovi, Demčenko si aj s problémami s jeho delovkou poradil.
26:12Slovensko dalo gól! Expresne rýchlo využívame presilovú hru! MATEJ PAULOVIČ dostal prihrávku od Čerešňáka, vystrelil švihom z vrcholu ľavého kruhu a trafil ľavý horný roh brány! Demčenko bol bezmocný.

Asistencie: Peter Čerešňák, Milan Kytnár
26:00Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Tkačjov – 2 min., nedovolené bránenie).
25:41Konrád sa musel mať opäť na pozore po ďalšom bekhendovom zakončení. Rusi zvyšujú obrátky.
24:46Ruský olympijský tím dal gól!
KIRIL SEMJONOV dokonale zaskočil Konráda. Vykorčuľoval spoza brány a bekhendom zakončil pod hornú žŕdku!

Asistencie: Alexander Romanov, Arťom Fjodorov
24:16Puk sme dostali do stredného pásma, ale Rusí sú v druhej tretine aktívnejší ako slovenskí hokejisti. Vznikol závar pred našou bránou, v príležitosti sa ocitol Chibisov.
23:03Ruský hráč vystrelil z medzikružia, Martin Chovan vložil do strely hokejku a puk končí na ochrannej sieti.
22:42Paulovič nahodil puk na Demčenka, ktorý radšej hru prerušuje, vhodí sa po jeho pravici.
21:39Kytnár sa hneď po naskočení z trestnej lavice zapojil do útoku, prečíslili sme Rusov 2 na 1, Kytnár situáciu riešil strelou, nepodarilo sa mu skórovať ani z dorážky!
21:05Bučekovi s Bondrom sa podarilo dostať puk až k Demčenkovi, môžeme vystriedať.
20:43Druhú tretinu začíname len so štvoricou hráčov, Kytnár ešte sedí na trestnej lavici. Rusi sa rýchlo dostali do našej tretiny a kombinujú s pukom.
20:01Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vyhrávame nad Olympijským tímom Ruska 1:0. O gól sa postaral v 11. minúte krásnou individuálnou akciou Samuel Buček. Rusov sme dokázali eliminovať, uvidíme, s čím vyrukujú v druhej tretine, ktorá sa začne o 16:50.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:41Vyhrali sme buly a Čajkovský vyhadzuje puk cez všetky čiary.
19:28Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., nedovolené bránenie).
19:02Strela Kytnára, ešte Chovan bojuje za bránou.
17:36Sersen poslal dvoch ruských hráčov na ľad, ale nepíska sa. Bránime sa, z najhoršieho sme sa už dostali, puk je v strednom pásme.
16:50Konrád si žŕdky postavil dobre, po ruskom prečíslení 3 na 1 ho zachránilo brvno!
16:15Stále sa nám darí držať najtesnejší náskok, Rusov nepúšťame do nebezpečných akcií, Konrád nemá veľa práce.
14:33Hudáček si splnil obranné povinnosti a môžme ísť dopredu. Buček sa k puku ale nedostal. Po strele Hudáčka zasahuje Demčenko lapačkou.
13:52Veľmi dobre sa teraz pozerá na hru slovenských reprezentantov, ktorí robia Rusom nemalé problémy.
12:00Lantoši sa z pravej strany dostal až do zakončenia, ešte Sukeľ bojuje pri mantineli. O puk sme prišli a musíme si dať pozor vzadu.
11:27Sukeľov pokus tesne nad ľadom a Demčenko musel byť pozorný, jeho ľavý betón vystrelil včas.
10:50Slovensko dalo gól! Fantastická akcia SAMUELA BUČEKA končí gólom v ruskej sieti. Naši zachytili puk na útočnej modrej čiare, no a spomínaný Buček sa svojou typickou kľučkou zbavil brániacich hráčov a puk poslal pomedzi Demčenkove betóny! Bez asistencie.
09:59Švets-Rogovoi prenikol po pravom krídle, prihrávkou našiel Michajlova, ten bol však tiesnený a nedokázal presne zakončiť.
08:47Prvú presilovú hru sme nevyužili, no môžeme na ňu nadviazať, už sme odvážnejší smerom dopredu.
08:15Po vyhranom buly prišla Fehérváryho strela z prvej, Demčenko úspešne zasahuje.
07:50Lantoši dobre vystrelil, Demčenko vytiahol zákrok pravým betónom, vo vzduchu sa ešte puk snažil zasiahnuť Bondra, no minul.
07:32Nedarí sa nám usadiť sa v útočnej tretine, navyše Konrád zazmätkoval, hrá sa ďaleko od Demčenka.
06:52Puk nás neposlúcha, Rusi sa oslobodili a zbierajú cenné sekundy.
06:17Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Chibisov – 2 min., podrazenie).
06:00Slovensko v útočnej tretine, nezvládli sme to však vo finálnej fáze, Rusi nás vytláčali k mantinelom.
05:22Rýchla akcia ruského tímu, mali sme šťastie, že Michejev netrafil odkrytú bránu.
04:41Čajkovský sa nešťastne pošmykol, aj to dalo príležitosť Rusom vniknúť do útočného pásma a držia sa tam už hodnú chvíľu.
03:18Pajgin vystrelil švihom, no bránu netrafil. Dopredu ide Paulovič, prihrával Michalovi Chovanovi, ten bol ale už v postavení mimo hry.
02:48Sersen prihrávkou hľadal Lantošiho, zasahovať musel Demčenko.
01:39Hudáček bol pri mantineli atakovaný Sjominom na hrane pravidiel, pokračuje sa bez vylúčenia.
01:07Michal Chovan a jeho zadovka, snažil sa nájsť pred bránou Kytnára, ale puk sa k nemu nedostal.
00:20Naši zaváhali v defenzíve, prihrávka sa odrazila priamo pred bránkovisko, ale chybu sme dokázali rýchlo napraviť.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Konrád – Sersen, Chovan Martin, Fehérváry, Čerešňák, Čajkovský, Štajnoch, Rosandič, Koch – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Chovan Michal, Kytnár, Paulovič – Puliš, Hudáček, Buček – Liška, Šimun, Hecl

Ruský olympijský tím: Demčenko – Rykov, Pajgin, Romanov, Dyblenko, Šaripzjanov, Bryncev, Sjomin, Kudako – Brjukvin, Malcev, Chibisov – Fjodorov, Semjonov, Chochlačev – Jurtajkin, Šarov, Michejev – Tkačjov, Švets-Rogovoi, Michajlov

Rozhodca: Baluška, Konc – Výleta, Šefčík.
Kaufland Cup má dnes na programe záverečné stretnutie, v ktorom si od 16-tej zmerajú sily Slovensko a Ruský olympijský tím. Pôjde o priamy súboj o prvenstvo na turnaji.

Naši chlapci potrebujú na celkové víťazstvo na turnaji Rusko zdolať, či už v riadnom hracom čase alebo po predĺžení, respektíve na samostatné nájazdy.

Do stretnutia s istotou nenastúpia zranení Patrik Lamper a Rastislav Špirko. Nahradia ich Eduard Šimun (MHC Mikron Nové Zámky) a Marek Hecl (HK Dukla Trenčín). Martin Štajnoch, ktorý zápas proti Bielorusku nedohral, bude dnes trénerom k dispozícii.

Doterajšie výsledky na Kaufland Cupe:

štvrtok: Slovensko – Bielorusko 2:1 po sn.
Góly a asistencie: 58. Puliš (L. Hudáček, Mi. Chovan), rozh. náj. Hudáček – 37. Stefanovich

piatok: Bielorusko – Ruský olympijský tím 1:2
Góly a asistencie: 25. Znacharenko (Litvinov) – 15. Fjodorov (Semjonov, Chochlačev), 32. Chochlačev (Kudako, Romanov)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.