Gareth Bale v drese Realu Madrid.
Gareth Bale v drese Realu Madrid. (Autor: Manu Fernandez TASR/AP)
SITA|9. feb 2019 o 15:23

Barcelona má stále päťbodový náskok v tabuľke.

MADRID. Futbalisti Celty Vigo podľahli vonku Getafe 1:3 v sobotňajšom stretnutí 23. španielskej La Ligy.

Lobotka šancu nedostal

Hostia v zápase rýchlo viedli po góle mexického obrancu Néstora Araúja po priamom kope, lenže potom uvidel v priebehu dvoch minút dve žlté karty uruguajský útočník Maximiliano Gómez a porúčal sa predčasne pod sprchy.

Navyše nedovoleným zákrokom poskytol súperovi penaltu a Jaime Mata vyrovnal v 39. min. Presilovku v druhom polčase klub z predmestia Madridu využil na ďalšie dva presné zásahy.

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka presedel duel na lavičke náhradníkov.

Real stále stráca na Barcelonu

V šlágri programu 23. kola Real Madrid v mestskom derby zvíťazil nad domácim Atleticom 3:1.

Real poslal do vedenia v úvode duelu Casemiro, vzápätí odpovedal Antoine Griezmann. Tri body pre hostí zariadil v závere prvého polčasu Sergio Ramos, ktorý z 11 m potrestal faul Joseho Gimeneza. Nedovolený zákrok potvrdil aj videoasistent rozhodcu.

Atletico síce po zmene strán prekonalo brankára Thibauta Courtoisa, gól Alvara Moratu však hlavný rozhodca neuznal po konzultácii s VAR pre ofsajd. Real "udrel" aj po tretí raz - konečné skóre stanovil Gareth Bale.

Real Madrid zvíťazil piatykrát za sebou a v ligovej tabuľke je druhý s päťbodovým mankom na FC Barcelona. Tretie Atletico zaostáva o šesť za lídrom a o bod za Realom.

La Liga 2018/2019 - 23. kolo:

Getafe - Celta Vigo 3:1 (1:1)
Góly: 39. a 81. Jaime Mata (prvý z pok. koipu), 62. Jorge Molina - 2. Araújo, ČK: 37. M. Gómez (Celta) po 2. ŽK

Stanislav Lobotka (Vigo) sedel na lavičke náhradníkov

Atletico Madrid - Real Madrid 1:3 (1:2)
Góly: 25. Griezmann - 16. Casemiro, 42. Ramos (z 11 m), 74. Bale, ČK: 80. Thomas (Atletico) po druhej ŽK

Espanyol Barcelona - Rayo Vallecano 2:1 (0:1)
Góly: 71. Iglesias (z 11 m), 90.+5 Darder - 33. Ba

Girona - Huesca 0:2 (0:2)
Gól: 35. a 40. Avila, ČK: 68. B. Espinoza (Girona) po 2. ŽK

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real uspel v mestskom derby proti Atléticu, Lobotka nezasiahol do prehry Celty Vigo