Manchester City v šlágri kola ponížil Chelsea, zápas sa skončil tenisovým skóre

Darilo sa aj Tottenhamu.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City zvíťazili v nedeľňajšom zápase 26. kola najvyššej anglickej súťaže nad londýnskou Chelsea jednoznačne 6:0.

Šláger kola sa zmenil na jasnú záležitosť zverencov Pepa Guardiolu, ktorí sa opätovne dostali na čelo tabuľky Premier League.

Už v 25. minúte stretnutia svietilo na výsledkovej tabuli skóre 4:0, keď sa strelecky presadili Raheem Sterling, Ilkay Gündogan a dvakrát Sergio Agüero.

Po zmene strán Argentínčan skompletizoval hetrik premeneným pokutovým kopom. Proti popredným londýnskym klubom sa mu darí. Pred siedmimi dňami trikrát skóroval aj do siete Arsenalu.

Na hetrik siahal aj Sterling, ale napokon sa musel uspokojiť s dvoma gólmi. Chelsea prehrala vonku tri stretnutia po sebe s hrozivým skóre 0:12.

Prečítajte si tiež: Manchester United si poradil aj s Fulhamom a natiahol víťaznú sériu

V úvodnom nedeľňajšom dueli domáci Tottenham zdolal Leicester City 3:1. Skóre stretnutia otvoril v 33. minúte stopér Davinson Sánchez, ktorý presne hlavičkoval po centri Christiana Eriksena.

Po hodine hry mohol vyrovnať z bieleho bodu Jamie Vardy, ale neprekonal brankára Huga Llorisa. Zaujímavosťou je, že Angličan nastúpil na ihrisko tesne pred zahraním pokutového kopu.

Tottenham následne potrestal jeho zaváhanie. O tri minúty neskôr sa prezentoval presnou strelou spoza šestnástky Eriksen a zvýšil náskok domácich na 2:0.

Štvrťhodinu pred koncom predsa len skóroval aj Vardy, ale v nadstavenom čase spečatil víťazstvo londýnskeho klubu Kórejčan Son Heung-min.

Domáci tak neremizovali ani v 26. zápase tejto ligovej sezóny. Naopak, vyhrali štvrtýkrát po sebe.

Premier League - 26. kolo

• Tottenham - Leicester City 3:1 (1:0)

Góly: 33. Davinson Sánchez, 63. Eriksen, 90.+ Son Heung-min - 76. Vardy

• Manchester City - Chelsea 6:0 (4:0)

Góly: 13., 19., a 56. Agüero (tretí z pok. kopu), 4. a 80. Sterling, 25. Gündogan