Juventus opäť zvýšil svoj náskok pred Neapolom, Ronaldo bol pri dvoch góloch

Cristiano Ronaldo oslavuje víťazný gól v zápase Talianskeho superpohára proti AC Miláno. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. feb 2019 o 20:12

Ronaldo strelil už osemnásť gólov.

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 23. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A na pôde Sassuola 3:0.

Po nečakanej remíze s Parmou si napravili reputáciu a svoj náskok pred druhým Neapolom zvýšili na jedenásť bodov. Autorom rozhodujúceho gólu bol Nemec Sami Khedira, ktorý v 23. minúte ťažil zo strely Cristiana Ronalda.

V zápase sa napokon presadil aj hviezdny Portugalčan. V 70. minúte presne hlavičkoval po rohovom kope a svojím 18. gólom si upevnil pozíciu najlepšieho kanoniera súťaže.

Gólovú bodku za stretnutím dal štyri minúty pred koncom Emre Can.

Darilo sa aj Atalante Bergamo, ktorá zdolala SPAL Ferrara 2:1. Po zmene strán otočila priebeh stretnutia, keď skóroval 31-ročný stredopoliar Josip Iličič a tiež ofenzívny líder mužstva Duván Zapata.

Kolumbijčan pokračuje vo výborných výkonoch a od začiatku decembra nastrieľal v dvanástich súťažných dueloch osemnásť gólov.

V tabuľke kanonierov je druhý spoločne s Fabiom Quagliarellom.

Gól: 31. Ola Aina

ČK: 90.+ De Maio (Udinese, po druhej ŽK)

• Sassuolo - Juventus Turín 0:3 (0:1)

Góly: 23. Khedira, 70. Ronaldo, 86. Can

• AC Miláno - Cagliari 3:0 (2:0)

Góly: 13. Ceppitelli (vlastný), 22. Paquetá, 62. Piatek

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Juventus opäť zvýšil svoj náskok pred Neapolom, Ronaldo bol pri dvoch góloch