Jaroslav Halák v drese Bostonu.
Jaroslav Halák v drese Bostonu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. feb 2019 o 00:17

Chára a Cehlárik nebodovali.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Coloradom 2:1 po predĺžení. V bránke domácich zlikvidoval 35 striel slovenský brankár Jaroslav Halák.

Jeho krajania a spoluhráči Zdeno Chára a Peter Cehlárik sa do štatistík kanadského bodovania nezapísali. Bruins bodovali už v siedmom zápase za sebou, pre Avalanche to bola siedma prehra v sérii.

Dvojnásobnú radosť z víťazstva mal Halák, ktorý ukončil osobnú šnúru piatich prehier. "Je to dobrý pocit, opäť vyhrať. Už to bola nejaká doba. Myslel som si, že zápas dospeje až k nájazdom, takže som rád, že sme rozhodli," citoval slovenského brankára oficiálny web NHL.

Tampa Bay potvrdila post lídra profiligy víťazstvom 5:2 na ľade Floridy. Slovenský obranca hostí Erik Černák odohral vyše 21 minút a zapísal si jeden mínusový bod. Pod triumf "bleskov" sa podpísal trojbodový Nikita Kučerov. Ruský útočník strelil dva góly, prvé po desiatich zápasoch.

"Pred duelom som mu povedal 'Počuj, počas sezóny zažiješ vrcholy i pády'. Dnes opäť predviedol svoju hru. Spoluhráči sú na to, aby ho podporili, keď sa mu práve nedarí," prezradil kapitán Tampy Bay Steven Stamkos, autor gólu a asistencie.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Nashville - St. Louis 4:5pp (0:0, 1:3, 3:1 - 0:1)

Góly: 26. Arvidsson (Ellis, Josi), 43. Josi (Fiala, Ellis), 47. Arvidsson (Johansen, Ekholm), 53. F. Forsberg (Johansen) - 23. Pietrangelo (Thomas, O'Reilly), 25. Tarasenko (Bouwmeester, Parayko), 26. Bozak (Schwartz, Steen), 48. Tarasenko (O'Reilly, Bouwmeester), 61. Tarasenko (O'Reilly, Parayko)

Boston - Colorado 2:1pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 24. J. Moore (McAvoy, Marchand), 65. Marchand (Bergeron, Krug) - 20. MacKinnon (Landeskog, Compher)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celé stretnutie, kryl 35 zo 36 striel súpera a dosiahol 97,2-percentnú úspešnosť zákrokov/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 20:23 minúty, pripísal si jeden mínusový bod, dvakrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tiež tromi bodyčekmi a jednou zablokovanou strelou/

/útočník Peter Cehlárik (Boston) odohral 9:14 minúty, raz vystrelil na bránku súpera a prezentoval sa aj jedným bodyčekom a jedným ziskom puku/

Buffalo - Winnipeg 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 33. Eichel (Dahlin, Skinner) - 24. Copp (Little), 57. Wheeler (Morrissey, Scheifele), 60. Scheifele (Wheeler, Trouba)

Chicago - Detroit 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Góly: 12. Kahun (DeBrincat, D. Strome), 19. D. Strome (Kahun, DeBrincat), 48. Kahun (D. Strome, DeBrincat), 57. P. Kane (J. Toews), 58. J. Toews (P. Kane, Seabrook) - 35. Ehn, 56. Nyquist

New Jersey - Carolina 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 12. Zacha (R. Murphy, Hischier), 20. Marcus Johansson (Hischier, Palmieri), 56. Marcus Johansson (Bratt, Hischier) - 28. D. Hamilton (Williams, Niederreiter), 59. T. Teräväinen (Niederreiter, Aho)

NY Islanders - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 15. Beauvillier (Filppula, Komarov), 23. D. Toews (Pulock, Filppula) - 21. Mikael Granlund (Zucker, E. Staal)

Florida - Tampa Bay 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Góly:34. Vatrano (Huberdeau, Matheson), 39. Malgin (Brouwer, Sheahan) - 5. Kučerov (Hedman, Straalman), 33. Stamkos (Straalman, J. T. Miller), 38. Callahan (T. Johnson), 45. B. Point (J. T. Miller, Kučerov), 60. Kučerov (Stamkos, B. Point)

/obranca Erik Černák odohral 21:32 minút, pripísal si jeden mínusový bod, zaznamenal dve strely na bránu, štyri hity, tri zablokované strely a tri straty puku/

NY Rangers - Toronto 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 1. Zibanejad (Zuccarello, Kreider), 15. Vesey (Kreider, R. Strome), 52. McQuaid (Zuccarello), 60. K. Hayes - 11. Kapanen

Domov»Hokej»NHL»Halák predviedol skvelý výkon a doviedol Boston k víťazstvu po predĺžení, radoval sa aj Černák