SME
Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Slovensko neobhájilo striebro v tímovej súťaži, vypadlo vo štvrťfinále

Majstrami sveta sú Švajčiari.

Momentka z tímovej súťaže na MS v alpskom lyžovaní 2019.Momentka z tímovej súťaže na MS v alpskom lyžovaní 2019.(Zdroj: TASR/AP)

MS v alpskom lyžovaní 2019 - Aare, Švédsko

Tímová súťaž - konečné poradie:

1.Švajčiarsko(W. Holdenerová, A. Daniothová, D. Yule, R. Zenhäusern)
2.Rakúsko(K. Liensbergerová, K. Truppeová, M. Matt, M. Schwarz)
3.Taliansko(L. Dellová Meová, I. Curtoniová, S. Maurberger, A. Vinatzer)
4.Nemecko(Ch. Geigerová, L. Dürrová, A. Tremmel, L. Strasser)
5.Slovensko(S. Moravčíková, P. Hromcová, Ad. Žampa, M. Falat)
.Nórsko
.Francúzsko
.Švédsko

AARE. Švajčiarski reprezentanti v zjazdovom lyžovaní sa po prvý raz v histórii stali majstrami sveta v tímovej súťaži.

Na šampionáte vo švédskom Aare vo finále zdolali Rakúšanov pri výsledku 2:2 vo vyrovnanom súboji lepším súčtom časov najlepšieho muža a ženy.

Článok pokračuje pod video reklamou

Švajčiari triumfovali aj vlani na zimných olympijských hrách v Pjongčangu. Rovnako ako vtedy aj teraz mali v tíme Ramona Zenhäuserna, ktorý je najlepším protagonistom tejto disciplíne medzi mužmi.

V súboji o tretie miesto Taliani zvíťazili nad Nemcami 3:1.

Slovákom v prvom kole stačilo prísť do cieľa

Slovenskí reprezentanti v oklieštenom zložení bez Petry Vlhovej obsadili spoločné piate miesto.

Slováci sa v konkurencii 16 tímov predrali do štvrťfinále, keď Slovincov zdolali za stavu 2:2 na jazdy lepším súčtom časov najlepšieho muža a ženy, resp. tým, že ani jeden zo slovinských mužov nedokončil svoju jazdu.

Vo štvrťfinále už Slováci nestačili na favorizovaných Rakúšanov a prehrali 0:4.

Rakúski lyžiari podľa predpokladov ovládli všetky štyri jazdy. Zo Slovákov najviac držal krok Adam Žampa, ktorý už za rozhodnutého stavu 0:3 prehral s Marcom Schwarzom iba o 25 stotín sekundy.

"Je to super výsledok na to, že nemáme toptím. Možno sme aj boli trochu favoriti proti Slovincom, lebo oni tiež nemali najsilnejších pretekárov k dispozícii. Rakúšania sú lepší, ale neboli sme na tom až tak zle. Naše súboje boli tesné, môžeme byť spokojní," zhodnotil Matej Falat pre agentúru SITA.

"Jazdilo sa mi dobre, ale bolo to ťažké. Najmä preto, že nemám skúsenosti s týmto typom súťaže. Bol zážitok pre mňa jazdiť proti favorizovanej Rakúšanke aj to, že sme postúpili do štvrťfinále," skonštatovala Petra Hromcová pre SITA.

Prečítajte si tiež: Kompletný program a výsledky MS v alpskom lyžovaní 2019 Čítajte 

Svoje postrehy pridal aj najskúsenejší člen slovenského tímu Adam Žampa: "Som veľmi rád, že sme postúpili cez 1. kolo. Nikto to nečakal a spoločne sme to dokázali. Piate miesto nie je medaila, ale je to úspech pre celé Slovensko."

Vedúci slovenskej výpravy v Aare Marek Didek rád podotkol: "Málokto tomu veril, že prejdeme cez Slovincov. Hovoril som si však, že ak chlapi dostanú svojich súperov pod tlak, stať sa môže všeličo. A to sa aj stalo, ich súperi vypadli. Piate miesto je úspech, všetci v tíme sa s tým dobre popasovali. Najmä dievčatá, ktoré veľmi nemajú najazdené takéto paralelné slalomy."

Vlhová sa sústredí na individuálne preteky

Jazdilo sa na trati dlhej 478 metrov a s prevýšením 82 metrov. Systém tímovej súťaže sa oproti minulosti nezmenil.

Pretekári sa predstavili v štyroch paralelných jazdách po dvaja muži a dve ženy proti sebe a to vyraďovacím systémom od osemfinále až po finále.

Slovensko obhajovalo strieborné medaily z predchádzajúceho svetového šampionátu vo švajčiarskom St. Moritzi.

Slováci vtedy vo vyraďovacej súťaži 16 tímov v paralelných slalomových jazdách našli premožiteľov až vo finále, keď ich Francúzi zdolali pri skóre 2:2 iba o 8 stotín sekundy v redukovanom súčte najlepších jázd rýchlejších mužov a žien.

Predtým si slovenskí reprezentanti poradili s Nemcami, Talianmi aj Švajčiarmi.

V súčasnom tíme už nefigurovali Velez-Zuzulová a Vlhová, ktoré boli pred dvoma rokmi základnými piliermi nečakaného strieborného úspechu.

Velez-Zuzulová vlani po zimných olympijských hrách v Pjongčangu ukončila kariéru a Vlhová sa maximálne sústredí na úspech v slalome a obrovskom slalome, kde aktuálne patrí medzi absolútnu svetovú špičku.

Tímová súťaž - kompletné výsledky

Online prenos: Tímová súťaž na MS v alpskom lyžovaní 2019, Aare, Švédsko (Adam Žampa, Matej Falat, Soňa Moravčíková, Petra Hromcová)

MS v alpskom lyžovaní

12. February 2019 o 16:00
Tímové preteky, Åre
Prenos
Dnešný program MS v alpskom lyžovaní sa uzavrel, v tímových pretekoch zvíťazila reprezentácia Švajčiarska, ktorá zdolala v dramatickom finále Rakúsko vo výslednom čase. Aj boj o tretie miesto bol napokon veľmi napínavý, Taliansko zdolalo Nemecko 3:1. Zlato teda patrí Švajčiarom, striebro berú Rakúsko a Taliansku patrí bronzová medaila.

Slovensku sa veľké nádeje nedávali, ale predsa len sa nám podarilo postúpiť cez Slovinsko do štvrťfinále. Tam sme už potom podľahli Rakúsko jednoznačne 4:0, ale aj tak si naši reprezentanti zaslúžia pochvalu.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
KoniecTímové preteky vo švédskom Åre sa práve skončili!
FináleRakúsko 2:2 Švajčiarsko (zlato pre Švajčiarsko)

Švajčiarsky reprezentant Ramonem Zenhäusernem zdoláva Schwarza o 54 stotín a tak o držiteľovi zlatej medaile musel rozhodnúť súčet všetkých výsledných časov! Ten mali napokon lepší Švajčiari a tak získavajú zlatú medailu.
FináleRakúsko 2:1 Švajčiarsko

Druhý bod v rade vybojovalo Rakúsko. Truppeová zdoláva Daniothovú o 21 stotín a tak približuje Rakúsko k zlatej medaile! Je tu však ešte jeden súboj, ktorý nám uzavrie dnešné tímové preteky.
FináleRakúsko 1:1 Švajčiarsko

Rakúsko dokázalo vyrovnať! Matt v strednej časti trate získal výraznejší náskok a v cieli je skorej o 48 stotín. Yule dnes proste nemal svoj deň a tieto preteky mu absolútne nevyšli.
FináleRakúsko 0:1 Švajčiarsko

Holdenerová získava po výbornej jazde prvý bod pre Švajčiarsko. Zdoláva Liensbergerovú o 28 stotín.
FináleFinále sa práve začalo!
Bronzové medailu získava Taliansko! Ostáva tak zistiť, kto sa stane držiteľom zlatej medaile.
Súboj o tretie miesto sa práve skončil!
BronzTaliansko 3:1 Nemecko (bronz pre Taliansko)

Súboj o bronzovú medailu bol dramatický až do poslednej jazdy! Aj tento pretek bol veľmi vyrovnaný, ale tesne pred cieľom Vinatzer závod nedokončil. Avšak, Strasser je diskvalifikovaný a tak tu máme bronz pre Taliansko!
BronzTaliansko 2:1 Nemecko

Curtoniová nezískala tretí rozhodujúci bod a tak má ešte Nemecko nádej! Duerrová zvíťazila o 29 stotín a tak rozhodne záverečný mužský súboj.
BronzTaliansko 2:0 Nemecko

Prvý mužský súboj dopadol lepšie pre Taliansko, ktoré od zisku bronzu delí posledný bod! Maurberger zdoláva Tremmela o 69 stotín, zrejme sa prejavili väčšie skúsenosti talianskeho reprezentanta.
BronzTaliansko 1:0 Nemecko

Della Meová získava prvý bod pre Taliansko, keď zdoláva Geigerovú o 26 stotín. Talianska zrejme trocha prekvapila, ale ešte to bude poriadne dramatické.
BronzSúboj o tretie miesto sa práve začal!
Súboj o bronz:
Taliansko – Nemecko

Finále:
Rakúsko – Švajčiarsko
SFSemifinále sa skončilo!
SF2Nemecko 2:2 Švajčiarsko (postup Švajčiarska)

Tak toto bol nesmierne dramatický súboj! Strasser prehráva tento súboj s Zenhäusernemom a Švajčiari idú do finále na základe lepšieho výsledného času!
SF2Nemecko 2:1 Švajčiarsko

Duerrová podľa očakávania získava druhý nemecký bod. Zdoláva Daniothovú o 34 stotín.
SF2Nemecko 1:1 Švajčiarsko

Mladý Tremmel prekvapil a získava prvý bod pre Nemecko! Yule zaostal o 42 stotín a tak tu máme vyrovnaný stav 1:1.
SF2Nemecko 0:1 Švajčiarsko

Prvý bod pre švajčiarske farby získava Holdenerová, ktorá v cieli končí s lepším časom o 43 stotín. Geigerová bojovala statočne, ale nestačilo to.
SF1Rakúsko 2:2 Taliansko (postup Rakúska)

Schwarz prehráva tento súboj s Maurbergerom o 5 stotín, ale vo výslednom čase vyhráva Rakúsko o 29 stotín a tak tu máme prvého finalistu tohto preteku!
SF1Rakúsko 2:1 Taliansko

Rakúsko sa opäť dostáva do vedenia. Katharina Liensbergerová zvládla lepšie záver trate, ktorý Lara Della Meaová pokazila. Taliani musia teraz získať bod.
SF1Rakúsko 1:1 Taliansko

Tak toto bol veľmi vyrovnaný súboj až do konca. Matt napokon prehráva s Vinatzerom o 6 stotín a stav sa teda vyrovnáva na 1:1!
SF1Rakúsko 1:0 Taliansko

Truppeová získava prvý bod pre Rakúsko. Curtoniovú zdoláva o 35 stotín.
SFSemifinále sa práve začalo!
Semifinálové dvojice:
Rakúsko – Taliansko
Nemecko – Švajčiarsko
ŠFŠtvrťfinále sa skončilo!
ŠF4Švédsko 2:2 Švajčiarsko (postup Švajčiarsko)

Do semifinále postupuje Švajčiarsko, veľké sklamanie v domácom tábore! Veľmi vyrovnaný súboj zvládol lepšie Ramon Zenhäusern o 28 stotín a vo výslednom čase sú Švajčiari lepší o 33 stotín.
ŠF4Švédsko 2:1 Švajčiarsko

Podľa očakávania sa zrodil druhý domáci bod. Hansdotterová poľahky zdoláva Daniothovú o 37 stotín. Švajčiari tak teraz majú nôž na krku.
ŠF4Švédsko 1:1 Švajčiarsko

Stav sa vyrovnáva. Hargin získava prvý bod pre Švédsko, keď Yule závod nedokončil.
ŠF4Švédsko 1:0 Švajčiarsko

Domáca krajina bude musieť doťahovať, prvý bod získava Holdenorová, keďže Anna Swenn-Larssonová chytila špicára.
ŠF3Francúzsko 1:3 Nemecko

Nemecko postupuje do semifinále! Veľmi napínavý súboj zvládol tesne pred cieľom lepšie Strasser a zdoláva Noela o 29 stotín.
ŠF3Francúzsko 1:2 Nemecko

Nemci idú znova do vedenia. Duerrová zdoláva Escaneovú o 54 stotín a tak je Francúzsko pod tlakom, teraz bude musieť bodovať.
ŠF3Francúzsko 1:1 Nemecko

Stav sa vyrovnáva. Lizeroux získava prvý bod Francúzska v štvrťfinále, keď zdoláva Tremmelovú o 59 stotín.
ŠF3Francúzsko 0:1 Nemecko

Veľmi vyrovnaný štvrťfinálový súboj je tu. Geigerová zdoláva o 6 stotín Worleyovú, čo je možno prekvapenie, ale určite to teda ešte bude poriadna dráma.
ŠF2Nórsko 1:3 Taliansko

Tak toto bol veľmi vyrovnaný súboj, ktorý rozhoduje o postupe Talianska! Simon Maurberger vyhráva o 2 stotiny a tak prvý favorit Nórska je von z boja o medailu!
ŠF2Nórsko 1:2 Taliansko

Lara Della Meaová zvládla lepšie tento súboj a získava druhý taliansky bod. Lysdahlovú zdoláva o 37 stotín a Nórsko tak má nôž na krku.
ŠF2Nórsko 1:1 Taliansko

Sebastian Foss-Solevåg do cieľa nedošiel, v strede trate chytil špicára. Vinatzer teda vyrovnáva na 1:1!
ŠF2Nórsko 1:0 Taliansko

Louise Stjernesundová vybojovala pre Nórsko prvý bod v dramatickom súboji s Curtoniovou, ktorú zdoláva o 2 stotiny!
ŠF1Rakúsko 4:0 Slovensko

O postupe Rakúska bolo rozhodnuté, ale Adam Žampa sa ešte pokúšal o aspoň jeden bod pre Slovensko. Napokon ho nezískava, keď prehráva nad Schwarzom o 25 stotín.
ŠF1Rakúsko 3:0 Slovensko

Truppeová nedala žiadnu šancu našej reprezentantke. Petra Hromcová zaostala o 83 stotín a tak je jasné, že do semifinále postupuje Rakúsko!
ŠF1Rakúsko 2:0 Slovensko

Rakúsko získava aj druhý bod, ale nerodil sa až tak ľahko. Matt viedol vyrovnaný súboj s Matejom Falatom, ale napokon v cieli je skorej rakúsky reprezentant.
ŠF1Rakúsko 1:0 Slovensko

Tak to je škoda! Soňa Moravčíková odštartovala výborne a chvíľu bola pred rakúskou reprezentantkou Liensbergerovou. Skúsenejšia reprezentantka Rakúska však získava prvý bod nášho súpera.
ŠFŠtvrťfinále sa práve začalo!
Štvrťfinálové dvojice:

Rakúsko – SLOVENSKO
Nórsko – Taliansko
Francúzsko – Nemecko
Švédsko – Švajčiarsko
OFOsemfinále sa práve skončilo!
OF8Švajčiarsko 4:0 Belgicko

Yule získava štvrtý švajčiarsky bod, ale to len vďaka veľkému šťastiu. Belgický reprezentant Bröcke totižto mal veľký náskok, ale tesne pred cieľom spadol.
OF8Švajčiarsko 3:0 Belgicko

Holdenorová predviedla famóznu jazdu a nedala Decroixovej žiadnu šancu a v cieli je skorej o 2,37 sekundy!
OF8Švajčiarsko 2:0 Belgicko

Zenhaeusern podľa očakávania zdoláva Verbeka, keď belgický reprezentant do cieľa nedošiel.
OF8Švajčiarsko 1:0 Belgicko

Posledný osemfinálový súboj. Podľa očakávania by to mal byť jasný postup Švajčiarska, ale Daniothová zdoláva Vanreuselovú len o 8 stotín.
OF7Švédsko 3:1 Kanada

Myhrer tento pretek nedokončil a tak Philp vybojoval pre Kanadu aspoň jeden čestný bod.
OF7Švédsko 3:0 Kanada

Domáca krajina postupuje podľa očakávania do štvrťfinále. Frida Hansdotterová síce štart pokazila, ale napokon to v závere vylepšila a St. Germainová prehráva o 36 stotín.
OF7Švédsko 2:0 Kanada

Rodí sa aj druhý švédsky bod. Hargin bol v súboji s Readom lepší o 27 stotín a tak bude musieť Kanada v ďalšom súboji bodovať.
OF7Švédsko 1:0 Kanada

Na trať sa dostáva domáca krajina a tak smeroval z tribún smeroval veľký potlesk. Swenn Larssonová získava v súboji s Mielzynskou prvý bod, ale bol to veľmi vyrovnaný súboj.
OF6Nemecko 3:1 Veľká Británia

Tremmel prehráva v napínavom súboji s Rydingom a tak reprezentant Veľkej Británie vybojoval aspoň jeden bod pre svoj tím.
OF6Nemecko 3:0 Veľká Británia

Duerrová získava jednoznačne tretí bod pre Nemecko a tak podľa očakávania ide táto reprezentácia do štvrťfinále.
OF6Nemecko 2:0 Veľká Británia

Strasser podľa očakávania získava pre Nemecko druhý bod, ale Taylor ho poriadne vytrápil a zaostal len o 29 stotín.
OF6Nemecko 1:0 Veľká Británia

Tilleyová bola od úvodu lepšia, ale záver vyšiel lepšie Geigerovej, ktorá tak získava pre Nemeko prvý bod, ktorý sa však nerodil ľahko.
OF5Francúzsko 3:1 Rusko

Noel podľa očakávania získava tretí bod pre Francúzsko, Kuznetsov nemal žiadnu šancu a výrazne v cieli zaostáva.
OF5Francúzsko 1:2 Rusko

Zatiaľ sa francúzsky postup nekoná, Esaneová totižto padá v strede trate a tak Gornostaevá získava pre Rusko prvý bod v tomto osemfinálovom súboji.
OF5Francúzsko 2:0 Rusko

Lizeroux sa postaral o druhý francúzsky bod, keďže Trikhichev ani závod nedokončil. Už len bod delí hlavného favorita od postupu do štvrťfinále.
OF5Francúzsko 1:0 Rusko

Na trať sa už dostáva jeden z hlavných favoritov na zlato Francúzsko. Veľmi napínavý súboj pred cieľom napokon vyhráva Worleyová, ktorá zdoláva Tkachenkovú len o 8 stotín.
OF4Fínsko 1:3 Taliansko

Napokon sa však rodí postup Talianska. Vinatzer zdoláva svojho fínskeho súpera o 10 stotín.
OF4Fínsko 1:2 Taliansko

Nádej pre fínske farby ešte dáva Honkanenová, keď zdoláva Curtoniovú o 68 stotín. To je troška prekvapenie, ale ešte to teda môže byť zaujímavé.
OF4Fínsko 0:2 Taliansko

Toto už bol vyrovnajší súboj, ktorý však lepšie zvládol taliansky reprezentant Simon Maurberger. Jeho súper Jens Henttinen prehral len o 4 stotiny.
OF4Fínsko 0:1 Talianska

O prvý bod Talianska sa postarala talentovaná Della Meaovou, keď si pohodlne poradila s Korpiovou.
OF3Nórsko 4:0 Česko

Všetky štyri súboje tak vyhráva Nórsko, keďže aj Nestvold-Haugen poráža Berndta o 17 stotín, český pretekár pokazil záver a tak nezískal ani čestný bod pre svoje farby.
OF3Nórsko 3:0 Česko

Lysdahlová vybojovala tretí bod pre Nórsko, ktorý znamená postup do štvrťfinále. Martina Dubovská zaostala o 29 stotín.
OF3Nórsko 2:0 Česko

Druhá dvojica si na štart musela počkať, pretože sa na trať chystal Berndt, ale musel ísť napokon podla plánu Zabystřan. Sebastian Foss-Solevåg mal od úvodu veľký náskok a nedal mladému českému reprezentantovi žiadnu šancu.
OF3Nórsko 1:0 Česko

Gabriela Capová nemala od úvodu šancu na lepšie nórsku reprezentantku Louise Stjernesundovú, Nóri teda získavajú prvý bod.
OF2Slovinsko 2:2 Slovensko (postup Slovenska)

Pomohla nám aj šťastena! Jakob Špik ihneď po štarte padol a tak Adam Žampa už len pohodlne došiel do cieľa a vyrovnáva stav na 2:2!
V súčte časov sme lepší o 98 stotín a tak postupujeme do štvrťfinále.
OF2Slovinsko 2:1 Slovensko

Slovinsko ide opäť do vedenia! Ana Buciková si od úvodu vytvorila rýchly náskok a pohodlne poráža Petru Hromcová.
OF2Slovinsko 1:1 Slovensko

Stav sa vyrovnáva! Tijan Marovt išiel od úvodu lepšie a vyzeralo to pre druhý slovinský bod, ale Matej Falat predviedol lepší záver a vyrovnáva na 1:1!
OF2Slovinsko 1:0 Slovensko

A už sa na trať dostáva naša reprezentácia! Osemfinálový súboj Slovinska a Slovenska otvorila dvojica Maruša Ferková – Soňa Moravčíková. Prvý bod patrí Slovinsku, Moravčíková zostala o 58 stotín.
OF1Rakúsko 4:0 Argentína

Marco Schwarz sa postaral o najlepší čas tohto osemfinále.Sebastian Gastaldi výrazne zaostával.
OF1Rakúsko 3:0 Argentína

Je rozhodnuté o prvom postupujúcom. Katharina Truppeová získava tretí bod pre Rakúsko, keď svoju jazdu zvládla výborne.
OF1Rakúsko 2:0 Argentína

Prvú mužskou dvojicou tohto osemfinále tvorili Matt – Birkner de Miguel. Bolo to veľmi tesné, ale napokon sa zrodil druhý bod pre Rakúsko.
OF1Rakúsko 1:0 Argentína

Prvú dvojičku osemfinále tvorilo Rakúsko a Aregntína. Ako prvá došla do cieľa rakúska reprezentantka Liensbergerová a tak získava pre svoj tím prvý bod. Aregentínčanka Baruzziová do cieľa ani nedošla.
Osemfinálové tímového preteku sa práve začalo!
Prajem príjemné športové popoludnie! MS v alpskom lyžovaní vo švédskom Åre pokračujú dnes tímovým pretekom. Jeho súčasťou bude aj Slovensko, ktoré sa v prvom kole stretne so Slovinskom. Náš tím bude obhajovať strieborné medaily z MS 2017, ale chýbať nám bude Petra Vlhová a tak to budeme mať veľmi náročné. Reprezentovať v tomto preteku nás teda budú Adam Žampa, Matej Falat, Soňa Moravčíková a Petra Hromcová. Idú sa teda štyri paralelné závody, za ktoré sa budú získavať body a tím s najvyšším počtom bodov postupuje do ďalšieho kola.

Čoskoro sa teda tímové preteky začnú, tesne pred začiatkom sa znova prihlásime.
Dvojice prvého kola:

Rakúsko – Argentína
Slovinsko – SLOVENSKO
Nórsko – Česko
Taliansko – Fínsko
Francúzsko – Rusko
Nemecko – Veľká Británia
Švédsko – Kanada
Švajčiarsko – Belgicko
Vítam všetkých priaznivcov alpského lyžovanie! Majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní pokračujú ďalej, dnes sú na programe tímové preteky a samozrejme aj so slovenskou účasťou. Začiatok tímového preteku vo švédskom Åre je naplánovaný na 16:00.

SLOVENSKO OBHAJUJE STRIEBORNÚ MEDAILU
Na MS 2017 náš tím získal nečakane striebornú medailu, keď v St. Moritzi nechal za sebou Nemecko, Taliansko a Švajčiarsko, vo vyrovnanom finále sme napokon podľahli reprezentácii Francúzska. Vtedy v našom tíme nechýbali dve najväčšie esá Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová. Prvá menovaná už ukončila aktívny kariéru a naša súčasná najlepšia lyžiarka sa chce plnohodnotne sústrediť na individuálne preteky v slalome a obráku.

NOMINÁCIA SLOVENSKA
Adam Žampa, Matej Falat, Soňa Moravčíková a Petra Hromcová

Tímové preteky sú špeciálnou disciplínou, ktorá sa ide na podujatiach ako MS, OH, ale aj na konci SP. Zúčastní sa ich celkom 16 štátov, ktoré sú podľa bodov rozdelené do osemfinálových dvojíc. Jednotlivé tímy sa skladajú z dvoch mužov a dvoch žien, takže sa medzi tímami idú štyri paralelné závody a víťaz získava bod. Ak bude skóre vyrovnané, postupuje tím s nižším súčtom všetkých časov pretekárov.

Medzi hlavných favoritov by sme mohli zaradiť určite reprezentácie Francúzska, Rakúska či Nemecka, ale tímové preteky zvyknú byť vyrovnané a stať sa teda môže naozaj čokoľvek. Uvidíme, ako sa bude napokon dariť našej reprezentácii pri absencii Petry Vlhovej, môžme len prekvapiť.

Na Slovensko čaká v prvom kole reprezentácia Slovinska.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 16:00.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Katarína pomáha ľuďom svojimi mydlami
 2. Komerčné priestory v Jarabinkách: Istí zákazníci = isté tržby
 3. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
 4. Rehabilitačná lekárka radí: Aj sedieť treba vedieť.
 5. Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť
 6. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
 7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 8. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
 9. Deti jedia málo ovocia a zeleniny. Multivitamíny ich nenahradia
 10. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?
 1. Komerčné priestory v Jarabinkách: Istí zákazníci = isté tržby
 2. Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť
 3. Rehabilitačná lekárka radí: Aj sedieť treba vedieť.
 4. Zdravotné stoličky Adaptic sú v predaji tiež na Slovensku
 5. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Tretia časť
 6. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
 7. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
 8. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?
 9. Deti jedia málo ovocia a zeleniny. Multivitamíny ich nenahradia
 10. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 1. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo 17 870
 2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti) 12 618
 3. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch 9 642
 4. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 8 843
 5. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 8 413
 6. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 7 246
 7. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu 5 769
 8. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 5 473
 9. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 5 464
 10. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 5 201

Téma: MS v alpskom lyžovaní 2019


Článok je zaradený aj do ďalších tém Alpské lyžovanie, Soňa Moravčíková, Matej Falat, Adam Žampa, Online prenosy