Streda, 11. december, 2019 | Meniny má Hilda

Golden State Warriors prehrávali o dvojciferný počet bodov. Zápas nakoniec otočili

Stav vyrovnal Kevin Durant.

Stephen Curry.Stephen Curry.(Zdroj: TASR)

NEW YORK. Basketbalisti Golden State Warriors sa poriadne natrápili na štyridsiate víťazstvo v tejto sezóne NBA. Hráčov Miami Heat zdolali na domácej palubovke 120:118, hoci 50 sekúnd pred koncom štvrtej štvrtiny hostia viedli 118:115.

Potom však zaúradoval najlepší strelec zápasu Kevin Durant a trojkou vyrovnal stav. Ďalšiu trojku už síce 39-bodový Durant netrafil, ale DeMarcus Cousins 5,4 s pred koncom z trestných hodov stanovil konečný výsledok.

Warriors počas prvej štvrtiny prehrávali aj o 19 bodov a celkovo po jedenásty raz v sezóne sa im podarilo otočiť zápas s dvojciferným deficitom bodov. Líder Západnej konferencie NBA má aktuálne bilanciu 40 víťazstiev - 15 prehier.

"Začali sme lenivo a pomaly. Súper premieňali strely a tešil sa z dobrého výkonu proti nám. Spočiatku sme to brali akoby nedeľnú prechádzku v parku. Neskôr sme sa zomkli a začali poctivo pracovať na výsledku," hodnotil Kevin Durant.

Miami nepomohol ani najlepší strelecký výkon kariéry v podaní Josha Richardsona, k 37 bodom si až osemkrát pomohol spoza trojkového oblúka. "ˇMorálne víťazstvo to nie je, ale hrali sme naozaj dobre. Spôsob, akým sme bojovali, chceme vidieť častejšie," skonštatoval Justise Winslow, 22-bodový strelec hostí.