Djokovič jednoznačným lídrom rebríčka ATP pred Nadalom, Kližan na 39. mieste

Novak Djokovič.
Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. feb 2019 o 10:41

Španiel stráca 2635 bodov.

LONDÝN 11. februára (SITA) - Srbský tenista Novak Djokovič zostáva naďalej na čele rebríčka ATP pred Rafaelom Nadalom. Španiel stráca na lídra poradia 2635 bodov.

Tridsaťjedenročný Djokovič získal koncom januára rekordnú siedmu trofej na Australian Open v Melbourne a 15. grandslamový titul celkovo, keď vo finále zvíťazil práve nad Nadalom.

Tretie miesto patrí Nemcovi Alexandrovi Zverevovi, za ním sa zoradili Argentínčan Juan Martín Del Potro (4.) a Juhoafričan Kevin Anderson (5.).

Slovenská jednotka Martin Kližan je na 39. pozícii. Z prvej stovky vypadol Jozef Koválík, keď klesol z 89. na 107. priečku. Lukášovi Lackovi patrí 130. miesto.

Filip Horanský je po účasti vo víkendovom semifinále na challengeri v Budapešti na 193. pozícii, ktorá predstavuje jeho kariérne maximum. Predtým bol najvyššie na 196. priečke.

V tretej stovke sa nachádzajú Andrej Martin (248.) a Norbert Gombos (256.). Alex Molčan sa posunul na 341. miesto, vyššie v kariére ešte nebol.

Deblový rebríček naďalej vedie skúsený Američan Mike Bryan. Jeho krajan Jack Sock je druhý.

Tretia resp. štvrtá priečka patria víťazom januárového Australian Open Pierrovi-Huguesovi Herbertovi a Nicolasovi Mahutovi z Francúzska.

Slovenská deblová jednotka Igor Zelenay sa nachádza na 65. pozícii. Filip Polášek si cez víkend vybojoval 11. deblový titul na turnajoch ATP Challenger Tour a poskočil zo 148. na 140. miesto.