Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní - Aare (Švéd.) - pondelok:

6.Mattia CasseTaliansko+0,52 s.
41.Martin BendíkSlovensko+2,54 s.
47.Matej PrieložnýSlovensko+2,98 s.

ARE. Taliansky lyžiar Dominik Paris sa usadil na čele po prvej časti alpskej kombinácie na MS vo švédskom Are.

V kombinačnom zjazde na skrátenej trati odsunul o tri stotiny na druhú priečku Američana Ryana Cochrana-Siegleho. Tretí bol Nór Aleksander Aamodt Kilde (+0,38).

Obhajca zlata zo St. Moritzu 2017 Švajčiar Luca Aerni zaostal za Parisom o 1,23 s. Najväčší favorit na zisk titulu Francúz Alexis Pinturault stratil na lídra 1,52 s a zaradil sa až na priebežné 23. miesto.

Líder celkového poradia Svetového pohára Rakúšan Marcel Hirscher sa rozhodol kombináciu vynechať. Pre silný vietor odštartovali preteky s hodinovým oneskorením, začiatok slalomárskej časti posunuli na 15.30 h.

V 56-člennej konkurencii nechýbali Slováci Matej Prieložný a Martin Bendik. Skúsenejší Bendik zaostal za Parisom o 2,54 s a zaradil sa na 41. miesto. Prieložný s časovým mankom 2,98 s obsadil 47. pozíciu.

Kombinačné preteky v zjazde boli po páde Čiľana Henrika von Appena s číslom 43 na dlhší čas prerušené, zostávajúcich 13 pretekárov vrátane dvoch Slovákov sa dostali na trať približne o polhodinu neskôr oproti pôvodnému plánu.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Po zjazdárskej časti alpskej kombinácie na MS v Are je na čele Talian Dominik Paris